Większe możliwości atramentowego systemu druku na papier cięty Océ VarioPrint i300

Warszawa, 8 kwietnia 2016 r. – Podczas targów drupa 2016 (Messe Düsseldorf, 31 maja – 10 czerwca 2016, hala 8a, stoisko B50) dostawcy usług druku będą mogli poznać pełen zakres możliwości, jakie oferuje atramentowy system druku na papier cięty Océ VarioPrint i300, który zadebiutował w 2015 roku.

Océ VarioPrint i300


Ta szybka, atramentowa maszyna drukująca, która łączy kluczowe zalety technologii ColorStream i VarioPrint 6000, została opracowana przez firmę Canon, aby w jednym urządzeniu zaoferować produktywność i jakość technologii atramentowej oraz wszechstronność i elastyczność tonerowych drukarek na papier cięty. Na targach drupa 2016 Canon pokaże rozszerzenia systemu, które jeszcze bardziej zwiększają jego możliwości.

Océ VarioPrint i300 z opcją ColorGrip 
Podczas drupa 2016 Canon zademonstruje nową opcję „ColorGrip” VarioPrint i300, którą zaprojektowano, aby zwiększyć zakres zastosowań maszyny i umożliwić dostawcom usług druku jeszcze lepsze wykorzystanie nowych możliwości biznesowych w szerokiej gamie zastosowań – od druku transakcyjnego do promocyjnego.

ColorGrip to etap wstępnego przygotowania papieru, który poszerza wybór nośników. Umożliwia druk atramentowy wysokiej jakości na zwykłym papierze, który standardowo nie zapewniałby zadowalających wyników. Opcja ColorGrip pozwala dostawcom usług druku produkować na szerszej gamie ekonomicznych nośników, w tym na standardowym papierze niepowlekanym lub na powlekanym papierze offsetowym, przez co łączy produkcję offsetową, tonerową i atramentową bez żadnych kompromisów pod względem jakości, eliminując konieczność używania różnych typów papieru. Rozszerzając potencjalne zastosowania maszyny, technologia ColorGrip umożliwia dostawcom usług druku zwiększenie nakładów oraz zakresu zadań realizowanych w ramach jednej platformy.

Od maja 2016 r. Canon będzie oferował VarioPrint i300 z opcją lub bez opcji ColorGrip, zapewniając klientom wybór rozwiązań optymalnie dostosowanych do ich potrzeb. Co ważne, dotychczasowi użytkownicy VarioPrint i300 będą mogli rozbudować swoje systemy o technologię ColorGrip.

Nowy zestaw atramentów do VarioPrint i300
Canon wprowadza też nowy, ulepszony zestaw atramentów dla systemu VarioPrint i300, który zapewnia uzyskanie szerokiej gamy barw na wielu różnych podłożach. Stworzenie nowych tuszów to kolejny krok w rozwoju technologii atramentowej. Umożliwia zoptymalizowanie reprodukcji kolorów z wykorzystaniem ColorGrip. Z nowej, ulepszonej generacji atramentów będą mogli korzystać również dotychczasowi użytkownicy systemu VarioPrint i300.

Nowe opcje finiszingu
Zakres zastosowań systemu został też rozszerzony poprzez ścisłą integrację mechanizmu atramentowego z dwoma nowymi urządzeniami do finiszingu, co zapewnia wydajną produkcję broszur oraz perforowanie.

BLM600 to kompletny zestaw do cyfrowego druku broszur, który łączy zszywanie, składanie, formowanie grzbietu i przycinanie w jednej maszynie, tworząc broszury z kwadratowym grzbietem o grubości do 224 stron. Oferuje w pełni zautomatyzowane ustawienia dla broszur o różnej wielkości i paginacji, w tym zmienną, zależną od grubości broszury, długość szwu.

Dostawcy usług druku, którzy wymagają elastycznych funkcji perforacji, skorzystają na integracji VarioPrint i300 z Tecnau TC1530 Dynamic Cut Sheet Perforator. Urządzenie dynamicznie tworzy mikroperforacje poziome i pionowe, umożliwiając włączanie lub wyłączanie perforacji dla każdej strony z osobna. Ponadto oferuje szeroką gamę wzorów perforacji do różnych zastosowań w druku transakcyjnym, druku przesyłek pocztowych oraz sztukach graficznych.

Te dwie opcje wykończeniowe jeszcze bardziej ułatwiają integrację VarioPrint i300 ze środowiskami, w których działają systemy ColorStream, JetStream, VarioPrint i imagePRESS, oraz zapewniają płynne przenoszenie zadań między różnymi urządzeniami. Oba rozwiązania do finiszingu będą prezentowane w połączeniu z VarioPrint i300 na targach drupa 2016.

Peter Wolff, dyrektor Canon Commercial Print Group, powiedział: „Ciągły rozwój uznanego w środowisku produktu to kluczowy element naszego podejścia do maszyny Océ VarioPrint i300. Od momentu premiery, system ten dowiódł już swojej produktywności i niezawodności u klientów i osiągnął czołową pozycję na rynku systemów atramentowych na papier cięty. Maszynę wprowadziliśmy do sprzedaży na początku 2015 roku, wiedząc, że nasze kompleksowe podejście do druku atramentowego na arkuszach umożliwi klientom łączenie różnych nośników w celu podniesienia produktywności i elastyczności cyfrowego druku produkcyjnego. Integracja oprogramowania PRISMA i opcji wykończeniowych z systemem VarioPrint i300 daje klientom rozwiązanie, które umożliwia dostosowany do potrzeb użytkownika, spersonalizowany druk na wielu nośnikach. Klienci mogą integrować różne nośniki i sposoby wykończenia w ramach jednego zadania, co pozwala im rozwinąć działalność o nowe zastosowania i rynki”.

Wolff dodaje: „Naszym celem było stworzenie mocnego fundamentu i dodawanie do niego kompatybilnych (również wstecz) usprawnień i opcji wykończeniowych, dzięki którym VarioPrint i300 stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich środowisk druku produkcyjnego. Pozwala zastąpić lub uzupełnić maszyny offsetowe, cyfrowe drukarki tonerowe lub rozwiązania druku atramentowego z ciągłym podawaniem papieru. Klienci z całej Europy czerpią już korzyści z tej innowacyjnej technologii, a ich pozytywne opinie i sugestie zostały uwzględnione w pracach nad produktem, co przełożyło się na wprowadzenie nowości, które zaprezentujemy na targach drupa 2016”.

Więcej informacji na temat rozwiązań Canon, najnowsze analizy branżowe i inspiracje można znaleźć na stronie www.canon.pl/thinkdigital