Canon oferuje jakość i produktywność maszyny drukarskiej imagePRESS C10000VP szerszemu gronu użytkowników, wprowadzając model imagePRESS C8000VP

Warszawa, 15 kwietnia 2016 r. – Po dużym sukcesie flagowego urządzenia imagePRESS C10000VP, drukującego z szybkością 100 stron na minutę, firma Canon Europe prezentuje drukarkę produkcyjną imagePRESS C8000VP.

Canon imagePRESS C8000VP


C8000VP wykorzystuje te same zaawansowane technologie, które zastosowano w modelu imagePRESS C10000VP, zapewniając wyjątkową jakość, stabilność kolorystyczną, elastyczną obsługę nośników oraz stałą prędkość 80 stron na minutę. Seria imagePRESS C8000VP została zaprojektowana pod kątem środowisk druku komercyjnego i wewnętrznego ze znacznie większymi wymaganiami w zakresie wysokich nakładów druku. Podobną prędkość na niektórych nośnikach osiąga także popularne urządzenie imagePRESS C800, które od premiery w lipcu 2014 r. zostało zainstalowane w Europie w liczbie ponad 3250 sztuk. Zalecane miesięczne nakłady druku na imagePRESS C8000VP wynoszą od 80 000 do 400 000 stron (czterokrotnie więcej, niż w przypadku C800), a dopuszczalne miesięczne obciążenie wynosi do 1,2 miliona obrazów formatu A4 .

C8000VP oferuje tę samą jakość i spójność kolorystyczną oraz wysoką produktywność co odnoszące duże sukcesy urządzenie C10000VP. Nowy model obsługuje równie szeroką gamę nośników – od papieru o gramaturze 60 g/m² (niepowlekanego) i 70 g/m² (powlekanego) do 350 g/m² – i zapewnia wysoką jakość druku nawet podczas wysokonakładowych produkcji z wykorzystaniem różnych nośników, w tym specjalistycznych, takich jak welin, folia i syntetyki.

Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnych rozwiązań druku na Europę, Canon Europe, mówi: „imagePRESS C10000VP spełnia potrzeby tych klientów, którzy zdecydowanie zwiększyli nakłady druku i szukają maszyny znacznie przewyższającej posiadane urządzenia pod względem szybkości druku, a także jakości i ogólnej produktywności. Jest jednak wielu dostawców usług druku, którzy nie potrzebują szybkości sięgającej 100 stron na minutę, a są zainteresowani maszyną, która zapewniłaby tę samą wysoką jakość, niezawodność, powtarzalność i elastyczną obsługę nośników co imagePRESS C10000VP. Potrzeby takich klientów spełnia właśnie imagePRESS C8000VP”.

Wysoka jakość i powtarzalność wydruków, niezawodność oraz elastyczność obsługi nośników to czynniki, które eksperci branżowi i zadowoleni klienci z całej Europy wskazują jako powody dotychczasowych sukcesów modelu imagePRESS C10000VP.

Marco Boer, wiceprezes IT Strategies, Inc., firmy specjalizującej się w badaniach rynku druku cyfrowego, stwierdza: „Jakość obrazu to rzecz subiektywna; imagePRESS C10000VP zapewnia najwyższą jakość wydruków z kolorowego systemu na toner suchy jaką kiedykolwiek widziałem w ciągu 25 lat, które poświęciłem na analizowanie technologii druku cyfrowego”.

Eirik Andersen, dyrektor generalny LOS Digital, jednej z największych drukarni cyfrowych w Skandynawii, powiedział: „Po wielu latach doświadczeń z serią imagePRESS, Canon ponownie poczynił jakościowy skok, wprowadzając model imagePRESS C10000VP. Byliśmy jednymi z pierwszych w Europie, którzy zamówili maszynę imagePRESS, kiedy zadebiutowała w 2007 r. Nieustannie modernizujemy i wymieniamy sprzęt, więc zawsze mamy do dyspozycji najnowsze technologie. Kiedy otrzymaliśmy model C10000VP, zyskaliśmy nie tylko znacznie większą szybkość druku, ale również zupełnie bezprecedensową jakość. LOS Digital posiada wiele maszyn od różnych producentów, ale Canon imagePRESS C10000VP wyróżnia się spośród nich jakością druku. C10000VP zapewnia też wysoką stabilność kolorów – ostatni wydruk wygląda zupełnie tak samo jak pierwszy. Poza tym żadna inna maszyna tonerowa nie drukuje tak dobrze na nośnikach strukturalnych. Canon imagePRESS to zdecydowany lider w swojej klasie!”.

Fred Feij, właściciel holenderskiej drukarni komercyjnej Printservice Ede, dodaje: „Chcieliśmy wzmocnić naszą pozycję na rynku druku komercyjnego, więc szukaliśmy niezawodnego rozwiązania, które spełniłoby nasze potrzeby w zakresie jakości druku, efektywności produkcji i elastycznej obsługi nośników. Maszyna Canon imagePRESS C10000VP zintegrowana z oprogramowaniem PRISMAsync przekroczyła nasze oczekiwania. Dzięki tej inwestycji zwiększyliśmy wydajność o 50 proc., realizujemy zamówienia szybciej i bez błędów oraz zdobywamy nowych klientów dzięki szerokiej gamie produktów, które możemy ekonomicznie drukować w bardzo napiętych terminach”.

Mark Lawn kontynuuje: „Opinie klientów odegrały ważną rolę podczas projektowania imagePRESS C10000VP. W rezultacie dostarczyliśmy innowacyjną maszynę drukarską, która w połączeniu z naszą umiejętnością inspirowania i wdrażania nowych, inteligentnych modeli biznesowych pozwala dostawcom usług druku szybko i pewnie reagować na zmieniające się potrzeby klientów”.

„Nowy model imagePRESS C8000VP poszerza naszą bogatą ofertę kolorowych maszyn drukarskich i gwarantuje, że będziemy mogli pomóc każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i nakładów druku w osiągnięciu tych samych, znakomitych wyników na niezwykle szerokiej gamie nośników i z zupełnie nową jakością barw”.

„Tworząc kolejne innowacje i inwestując w technologie oraz usługi z zakresu przetwarzania obrazu, Canon kładzie nacisk na wspieranie i rozwój wszystkich klientów, pozwalając im wykorzystać unikatowe możliwości druku”.