Nowe projektory laserowe o wysokiej rozdzielczości – Canon LX-MU800Z i LX-MU600Z

Warszawa, 12 kwietnia 2016 r. – Firma Canon zaprezentowała dwa nowe projektory laserowe o rozdzielczości 1920 x 1200. Zarówno LX-MU800Z, jak i LX-MU600Z oferują wszystkie zalety projekcji laserowej, takie jak duża żywotność, wysoka jasność i wierne odwzorowanie barw.

Canon LX-MU800Z


Ze względu na stałą jasność i dużą żywotność projekcja laserowa staje się coraz popularniejsza w takich obszarach, jak digital signage, handel detaliczny, edukacja czy turystyka. Aby jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb rynku, nowe projektory laserowe Canon oferują nawet 20 000 godzin pracy. Co więcej, ponieważ nie posiadają filtrów, potrzeby w zakresie konserwacji zostały ograniczone do minimum. Przekłada się to również na obniżenie łącznych kosztów eksploatacji, zapewniając duże korzyści w wielu różnych środowiskach instalacyjnych. Dodatkowo, projektory będą objęte trzyletnią rozszerzoną gwarancją firmy Canon z opcją wynajmu, która umożliwia wynajęcie projektora w przypadku przekazania własnego urządzenia do serwisu lub naprawy.

Dwa nowe projektory laserowe wyświetlają obraz z maksymalną jasnością 8000 i 6800 lumenów, oferują szeroką gamę kolorów i wierne odwzorowanie barw za sprawą nowo zaprojektowanego, czterosegmentowego koła kolorów i niebieskiego źródła światła. Aby dopasować się do potrzeb różnych środowisk projekcyjnych, urządzenia pozwalają regulować jasność poprzez modyfikację mocy źródła światła w zakresie 20-100 proc. w przypadku modelu LX-MU800Z (o jasności 8000 lumenów) oraz 35-100 proc. w przypadku modelu LX-MU600Z (o jasności 6800 lumenów). Oba projektory są też wyposażone w technologię dynamicznej czerni, która automatycznie reguluje kontrast w czasie rzeczywistym i zwiększa współczynnik kontrastu z 1050:1 do 10 500:1, aby zapewnić większą szczegółowość obrazu w ciemnych scenach.

Dzięki szerokiej gamie opcji konfiguracji nowe projektory zapewniają instalatorom i integratorom więcej możliwości:

  • Regulacja geometrii i cyfrowa, 4-punktowa korekcja zniekształceń trapezowych (±40% w pionie, ±60% w poziomie) umożliwia rzutowanie obrazu na płaskie i zakrzywione powierzchnie oraz łatwe optymalizowanie jakości projekcji.
  • 360-stopniowa instalacja pozwala wyświetlać obraz w orientacji pionowej w przypadku zastosowania kompatybilnego uchwytu montażowego.
  • Kompatybilność ze standardami HDBaseT i 3G-SDI umożliwia przesyłanie treści HD na dużą odległość i zapewnia instalatorom szerszą gamę opcji instalacyjnych.

Canon rozpocznie sprzedaż projektorów LX-MU800Z i LX-MU600Z w drugiej połowie 2016 roku.

Dalsze informacje