Océ Arizona 1200: Nowa generacja wydajnych ploterów płaskich

Warszawa, 27 stycznia 2016 r. – Canon Europe prezentuje najnowszą serię innowacyjnych ploterów płaskich UV Océ Arizona 1200 zaprojektowanych z myślą o potrzebach dostawców usług druku, którzy oczekują najwyższej jakości druku, wszechstronności zastosowań i łatwości obsługi urządzeń. Nowe modele Océ Arizona 1240, 1260 i 1280 to idealne rozwiązanie dla firm zajmujących się realizacją zleceń w zakresie druku grafiki i oznakowań, w szczególności drukarni, działów reprograficznych i fotolabów.

Océ Arizona 1240 XT
UV firmy Canon

Premiera serii Océ Arizona 1200 odbędzie się na stoisku Canon (hala F, stoisko P28)
podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2016
w centrum targowym WARSAW EXPO w Nadarzynie w dniach 16-18 lutego.Architektura stołu płaskiego, zastosowana w ploterach z nowej serii stanowi najbardziej uniwersalną platformę do druku wielkoformatowego. Dostawcy usług druku mogą drukować bezpośrednio na niestandardowych nośnikach o różnych kształtach i właściwościach, m.in. płótnie, drewnie, powierzchniach ceramicznych czy szkle. Dodatkowo, urządzenia pozwalają na nakładanie kilku warstw atramentu dla uzyskania zadruku wysokiej gęstości, lub do wydruków z efektem tekstury, takich jak opakowania czy okładziny ścienne. Zastosowany w nowych ploterach Océ Arizona wydajny próżniowy stół produkcyjny zapewnia niezawodność nawet podczas druku na elastycznych i sztywnych mediach, a nowy system utrwalania UV redukuje temperaturę powierzchni podłoża przy zadruku nawet najcieńszych, najbardziej wrażliwych nośników, zapewniając doskonałą jakość druku materiałów ekspozycyjnych i oznakowań POS.

Nowa seria ploterów Océ Arizona 1200 odpowiada na potrzeby dostawców usług druku, którzy dążą do podniesienia efektywności produkcji i chcą otworzyć się na nowe obszary działalności biznesowej. Zapewniając wysoką jakość druku, wszechstronność zastosowań, niezawodność oraz wyjątkową łatwość obsługi, nowe plotery wyposażono w intuicyjny interfejs użytkownika, który pozwala m.in. zapisywać i wznawiać zadania druku, a system sprawnej wymiany atramentu automatycznie zapobiega ewentualnym błędom użytkownika.

Polska premiera serii Océ Arizona 1200 odbędzie się na stoisku Canon (hala F, stoisko P28) podczas targów RemaDays Warsaw 2016 organizowanych w dn. 16-18 lutego w Nadarzynie.

Rafał Osiekowicz, dyrektor marketingu w dziale rozwiązań wielkoformatowych Canon Polska zachęca do odwiedzenia strefy Canon, zwracając uwagę na wszechstronność zastosowań wprowadzonych systemów: „Plotery płaskie serii Océ Arizona to najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania wielkoformatowego druku w portfolio Canon. Zastępują cieszącą się w Polsce największym powodzeniem serię Océ Arizona 400, zapewniając użytkownikom niemal nieograniczone możliwości druku na niestandardowych mediach. Dzięki temu dostawcy usług druku, niezależnie od branży, dla jakiej świadczą usługi, mogą odkryć pełen potencjał możliwości produkcyjnych – od druku materiałów ekspozycyjnych i podświetlanych reklam, grafik artystycznych, po drukowanie na szkle, meblach czy kafelkach na potrzeby branży wnętrzarskiej”.

Nowe plotery wyposażono w innowacyjną technologię 6 niezależnych kanałów atramentowych z możliwością uzupełnienia o kolor biały i drukowanie lakierem. Opcjonalnie urządzenie może zarządzać atramentami Light Cyan i Light Magenta, co zapewnia wyjątkową jakość, niezbędną w zastosowaniach dla branży fotograficznej i grafiki artystycznej. Wykorzystanie wielokrotnie nagradzanej technologii obrazowania Océ VariaDot (system zmiennej kropli) zapewnia większą precyzję szczegółów, płynne przejścia tonalne i wyraziste odwzorowanie barw. Dzięki temu plotery z nowej serii są niezwykle wydajne w eksploatacji (zużycie na poziomie 8 ml/m²) i pozwalają drukować wysokiej jakości materiały w konkurencyjnej cenie.

Pierre-Olivier Esteban, dyrektor ds. marketingu w dziale Technical Document Systems (TDS) i Display Graphic Systems (DGS), Canon Europe, powiedział: „Nowe plotery Océ Arizona serii 1200 dają dostawcom usług druku ogromne możliwości rozwoju swojego portfolio produktów i usług – niezależnie czy świadczą usługi dla branży marketingowo-reklamowej, opakowań, przemysłu czy handlu detalicznego. Aby zachować konkurencyjną pozycję na rynku, nasi klienci potrzebują rozwiązań, które z jednej strony zapewnią wysokiej jakości wydruki, a z drugiej – będą charakteryzować się szybkością i oszczędnością w codziennym użyciu. Dlatego Canon, posiadając wieloletnie doświadczenie i ogromną wiedzę na temat rynku, dostarcza klientom innowacyjne technologie druku najwyższej jakości, mające zastosowania niemal w każdej branży. Jesteśmy pewni, że wobec rosnącej konkurencji, nowe plotery z serii Océ Arizona 1200 pomogą naszym klientom wykonać krok naprzód i przyczynią się do rozwoju ich potencjału biznesowego”.

Kluczowe cechy:

  • Wielokrotnie nagradzana technologia obrazowania Océ VariaDot™ zapewnia doskonałą jakość druku w skali szarości, z opcjonalnym wsparciem atramentów (Light Cyan i Light Magenta).
  • Idealnie płaska konstrukcja.
  • Tryb szybkiego druku z prędkością 35 m²/godz.
  • Tryb druku jakości High Definition o zwiększonej precyzji nakładania kropli atramentu.
  • Druk na sztywnych mediach o wymiarach 125 x 250 cm lub 250 x 308 cm oraz możliwość pracy na 4, 6 lub 8 kanałach atramentowych.
  • Możliwość druku na nośnikach podawanych z roli o szerokości do 220 cm.
  • Bezdotykowe czyszczenie głowicy drukującej dzięki innowacyjnemu systemowi konserwacji (Automated Printhead Maintenance System).
  • 6 lub 7-strefowy system próżniowy do skutecznego rozkładania wygiętych nośników
  • Praca w trybie ciągłym (Continuous Printing) – druk z wykorzystaniem podziału na 2 stoły robocze, co pozwala na jednoczesne drukowanie i przygotowywanie medium do kolejnego wydruku (tylko modele XT).
  • Funkcjonalny panel kontrolny.

Plotery serii Océ Arizona 1200 są już dostępne w sprzedaży.