Zatrzymaj wspomnienia: Canon LEGRIA HF G40 i nowe kamery z serii LEGRIA HF R

Warszawa, 5 stycznia 2016 r. – Canon zaprezentował dziś cztery nowe kamery konsumenckie z serii LEGRIA HF G i LEGRIA HF R. Model HF G40 został wyposażony w matrycę 1/2,84 HD CMOS Pro, oferuje pełną kontrolę manualną oraz Wi-Fi i pozwala rejestrować wysokiej jakości dźwięk, dlatego jest to produkt zarówno dla profesjonalistów, jak i studentów szkół filmowych czy dziennikarskich. Do serii kamer LEGRIA HF R dołączyły modele LEGRIA HF R706, LEGRIA HF R76 i LEGRIA HF R78, które posiadają matryce Full HD CMOS oraz 57-krotny zoom i pozwalają nagrywać wspomnienia w najwyższej jakości.

LEGRIA HF G40

LEGRIA HF R706

LEGRIA HF R76

LEGRIA HF R78


Rozbudowane opcje kontroli – LEGRIA HF G40

LEGRIA HF G40 oferuje nagrywanie w wysokiej jakości i rozbudowaną funkcjonalność, co sprawia, że jest to rozwiązanie dopasowane do potrzeb zarówno studentów (np. dziennikarstwa), jak i profesjonalistów, którzy potrzebują poręcznej drugiej kamery. Dzięki zastosowaniu matrycy 1/2,84” HD CMOS Pro i procesora DIGIC DV4 nagrywany materiał zawsze będzie w dobrej jakości, niezależnie od panujących warunków oświetleniowych. Produkt został wyposażony w szerokokątny obiektyw o ogniskowej 26,8-576 mm z 20-krotnym zoomem, dzięki czemu znajdzie zastosowanie przy realizacji zróżnicowanych filmów, np. ze ślubów, czy produkcji tworzonych w ramach projektów studenckich. Z kolei dzięki zastosowaniu 8-listkowej, okrągłej przysłony uzyskiwany efekt „bokeh” jest jeszcze ładniejszy – piękne rozmycie tła i mała głębia ostrości.

Kreatywność i maksymalna kontrola
LEGRIA HF G40 umożliwia zapis w formacie AVCHD 1080p ze zmienną ilością klatek i jednoczesne nagrywanie w formatach AVCHD i MP4 na dwóch kartach SD¹. Kamera oferuje także dodatkowe tryby, takie jak na grywanie w zwolnionym i przyspieszonym tempie czy filmy poklatkowe². Dotykowy ekran LCD zapewnia dostęp do najważniejszych ustawień, takich jak przyciski sterujące, wartość przysłony, czas otwarcia migawki czy ekspozycja. Pierścień, który znajduje się na obiektywie, może służyć do zbliżania i ustawiania ostrości, a także sterowania przysłoną, co ułatwia filmowanie niezależenie od sytuacji.

Wspomnienia w najwyższej jakości – seria kamer LEGRIA HF R
Kamery LEGRIA HF R706, LEGRIA HF R76 i LEGRIA HF R78 pomogą zarejestrować najważniejsze rodzinne chwile w jakości Full HD. Zostały wyposażone w procesor DIGIC DV4 i matrycę Full HD CMOS, dzięki czemu materiał wideo jest bardzo szczegółowy. Optyczny stabilizator obrazu z trybem dynamicznym odpowiada za ostre i wyraźne filmy nagrywane „z ręki” – poruszenia są automatycznie redukowane, nawet podczas filmowania w ruchu.

Dzięki funkcji automatycznej pomocy w kadrowaniu (Automatic Zoom Framing Assist) kamera szybko wykryje czy filmowany obiekt znajduje się w kadrze. W razie potrzeby automatycznie zmniejszy zoom, ułatwiając ponowne zlokalizowanie obiektu, po czym ustawi przybliżenie w pierwotnym położeniu dla uzyskania pożądanej kompozycji. LEGRIA HF R78 dodatkowo oferuje konwerter szerokokątny, który łatwo i szybko można zamontować i tym samym zmniejszyć wartość ogniskowej do 26,9 mm³, poszerzając jednocześnie kąt widzenia kamery⁴.

Funkcje kreatywne
Bogaty wybór kreatywnych trybów nagrywania pozwoli wydobyć z filmów jeszcze więcej. Filtry kinowe i funkcja touch decoration pozwolą, do już nagranego materiału, dodać m.in. animacje, ramki czy różnokolorowe filtry (np. sepia). Z myślą o rodzicach, kamery oferują tryb nagrywania dziecka (Baby Mode), który automatycznie zapisuje nagrania do spersonalizowanego folderu i pomaga dokumentować dorastanie dziecka.

Przywołać wspomnienia
Modele LEGRIA HF G40, LEGRIA HF R76 i LEGRIA HF R78 zostały wyposażone w Wi-Fi, dzięki czemu można np. zdalnie sterować kamerą za pośrednictwem smartfona i tabletu oraz z łatwością dzielić się wspomnieniami. Z kolei LEGRIA HF R706 jest kompatybilna ze standardem FlashAir.

LEGRIA HF G40 – kluczowe cechy:

  • Wysokiej jakości materiały wideo.
  • Niewielka i kompaktowa konstrukcja.
  • Rozbudowane opcje filmowe i łączności.
  • Personalizowane ustawienia i szybki dostęp do wybranych funkcji.

Seria LEGRIA HF R – kluczowe cechy:

  • Łatwość nagrywania i udostępniania.
  • Zaawansowana technologia, wysokiej jakości filmy.
  • Rozbudowane opcje kreatywne.
  • Wysokiej jakości dźwięk.¹ LEGRIA HF G40 umożliwia jednoczesne nagrywanie w formacie AVCHD z prędkością 28 Mb/s i MP4 z prędkością 35 Mb/s. Podczas jednoczesnego nagrywania na każdej karcie pamięci obraz zapisywany jest z prędkością do 24 Mb/s w formacie AVCHD. W przypadku jednoczesnego nagrywania w dwóch formatach, prędkość zapisu wynosi do 24 Mb/s AVCHD i do 4 Mb/s MP4. Kamera wspiera karty SDHC i SDXC.
² W formacie MP4
³ W połączeniu z funkcją Advanced Zoom
⁴ Odpowiednik 35mm