Canon podczas ISE 2016: projektor 4K i prezentacja nowych technologii

Warszawa, 29 stycznia 2016 r. – Podczas ISE 2016, jednej z największych na świecie imprez branży AV, Canon zaprezentuje swoje najnowsze projektory. W Amsterdamie po raz pierwszy w Europie zostanie pokazany XEED 4K500ST – najmniejszy i najlżejszy na świecie projektor instalacyjny¹. Ponadto, dwa instalacyjne modele 4K zostaną wykorzystane, aby zaprezentować, jak w przyszłości można będzie zastosować podwójne obrazowanie 4K. Do stworzenia tej eskpozycji wykorzystano materiały zarejestrowane przy pomocy najnowszych, zaawansowanych lustrzanek Canon.

Canon będzie obecny na targach ISE po raz dziewiąty. Stoisko firmy zostało podzielone na kilka stref, w ramach których zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia i technologie obrazowania. Można będzie poznać projektory z serii LV i XEED, a także, oferujące najwyższą jakość obrazu aparaty, które dostępne będą w sekcji „touch & try”.

Strefa „Beyond 4K”
Po raz pierwszy w Europie zaprezentowany zostanie najmniejszy i najlżejszy na świecie projektor instalacyjny 4K1 – model XEED WUX4K500ST. Zwiedzający będą mogli m.in. zobaczyć, jak działa nowa funkcja Marginal Focus, dzięki której obraz rzutowany na zakrzywiony ekran zachowuje ostrość. Rozwiązanie to pokazuje, jak ciągła praca nad rozwojem technologii optycznych przekłada się na jakość projekcji i możliwości samych urządzeń. Z myślą o targach przygotowana zostanie instalacja wykorzystująca dwa połączone projektory 4K i zakrzywiony ekran, co zapewni niezwykłe doznania audiowizualne. Materiał, który będzie prezentowany w ramach tego projektu został zarejestrowany w rozdzielczości wyższej niż 4K za pomocą lustrzanki EOS 5DS R. Dzięki wykorzystaniu tak zaawansowanego aparatu uzyskano bardzo wysoki poziom realizmu.

Strefa „Versatile Simplicity”
Canon rozwija ofertę o produkty dopasowane do aktualnych potrzeb klientów, czego przykładem są projektory XEED WUX, które oferują nowe funkcje. Wśród nich m.in. łączenie krawędzi (bez użycia komputera), czy nowy standard łączności HDBaseT, pozwalający na transmisję mediów HD, dźwięku i sygnałów kontrolnych na odległość do 100 m przy użyciu jednego kabla LAN. Funkcjonalność ta będzie prezentowana przy wykorzystaniu modeli XEED WUX500 i XEED WUX6010. Z kolei niedawno wprowadzony XEED WUX6010 posłuży jako przykład obrazujący, jak za sprawą zróżnicowanych obiektywów projektory Canon uzyskują jasność na poziomie porównywalnym do konkurencyjnych produktów z wyższą liczbą lumenów.

Strefa „Reliable Flexibility”
W tej sekcji zaprezentowany zostanie, wyposażony w dwie lampy, projektor LX-MU700, który dedykowany jest do zastosowania w instalacjach wymagających jasności na stałym, wysokim poziomie lub w sytuacjach, gdy dostęp do urządzenia jest ograniczony. Projektor osiąga jasność 7500 lumenów.

Strefa „Creative Capture”
W sekcji „touch & try” zaprezentowane zostaną produkty foto i wideo, w tym kamery C300 Mark II z obiektywem 4K, model XF205, kamera 4K XC10 i lustrzanka EOS 5DS. Rozwiązania te pokazują, jak rozwija się technologia Canon 4K na wszystkich etapach przetwarzania obrazu – od rejestracji po wyświetlanie.

Strefa „Digital Signage”
W tej sekcji projektory Canon zostaną wykorzystane w multimedialnych instalacjach w ramach digital signage. Dzięki technologii projekcyjnej AISYS urządzenia Canon oferują wibrujące, żywe kolory.

Andreas Herrnböck, European Business Development Manager, Visual Communications, Canon Europe, komentuje: „To był bardzo ekscytujący rok dla firmy Canon. Nie tylko weszliśmy na rynek projektorów 4K, ale rozszerzyliśmy także naszą ofertę o zaawansowane rozwiązania dla branży medycznej, edukacji czy biznesu. Podczas tegorocznej edycji targów ISE chcemy zachęcić odwiedzających, aby sami przekonali się o możliwościach, jakie oferuje nasz sprzęt. Zapewnimy także wgląd w technologie przyszłości”.

Rozwiązania firmy dostępne będą w hali 1, stoisko F44.¹ Najmniejszy i najlżejszy na świecie projektor instalacyjny 4K z natywną rozdzielczością 4096 x 2400. Dane na dzień 8 grudnia 2015r.