Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody: zapraszamy na „Wizje Natury 2015”

Warszawa, 28 października 2015 r. – W dniach 14-15 listopada br. w Izabelinie już po raz XI odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2015”. Organizowana przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy impreza jest prawdziwym świętem fotografii przyrodniczej. W tym roku można będzie m.in. zobaczyć piękne zdjęcia dokumentujące świat zwierząt i roślin, wysłuchać fascynujących opowieści i obserwować ekscytujące zmagania konkursowe. Partnerem technologicznym wydarzenia jest firma Canon Polska.

W tym roku na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje: w sobotę ze swoimi pokazami zdjęć pojawi się dwóch zagranicznych gości – prawdziwa gwiazda festiwalu, światowej sławy fotograf przyrody, Canon Explorer – Andy Rouse z Wielkiej Brytanii oraz Bruno D'Amicis z Włoch, promujący swój najnowszy album "Time for Wolves".
Tematyka wilków powróci także w sobotnie popołudnie w prezentacjach pracowników trzech parków narodowych: Macieja Romańskiego, Zenona Wojtasa oraz Bartosza Pirgi.
Nie zabraknie również porywających zdjęć ptaków. Będą obecne przede wszystkim w pokazie autorstwa młodego, wielokrotnie nagradzanego na arenie międzynarodowej fotografa – Mateusza Piesiaka. Pojawią się również w prezentacji dorobku członków Okręgu Śląskiego, którzy podzielą się swoim widzeniem dzikiej przyrody w cyklu diaporam oraz efektownej wystawie do obejrzenia w kuluarach.
Tradycyjnie już sobotni wieczór poświęcony będzie multimedialnym pokazom konkursowym. Celem konkursu jest zaprezentowanie jak najszerszej palety fotograficznych spojrzeń na zjawiska natury. Krótkie, udźwiękowione pokazy przedstawiają bogactwo przyrody, a prezentacja na dużym ekranie na długo pozostaje w pamięci. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku poziom będzie bardzo wysoki.
Tę część zakończy głosowanie publiczności, więc emocji na pewno nie zabraknie.
W niedzielę uczestnicy festiwalu zostaną zaproszeni w podróż nad Biebrzę – najpierw w filmie Paolo Volponiego, później, w prezentacji pięknych zdjęć Łukasza Łukasika. Można będzie także poznać kobiece spojrzenie na fotografię przyrody w cyklu diaporam Adriany Bogdanowskiej oraz posłuchać krótkiego, ale jakże ważnego dla każdego fotografa przyrody (zarówno profesjonalnego, jak i amatora fotografującego smartfonem) wykładu o etyce, który zostanie poprowadzony przez wybitnego specjalistę-ornitologa Romualda Mikuska. Na zakończenie pokazów, trójka fotografów pejzażu: Andrzej Waligóra, Rafał Gorączniak oraz Jerzy Dolata przeniesie uczestników Festiwalu aż na Dziki Zachód w oryginalnej prezentacji pełnej wspaniałych zdjęć i opowieści.
Festiwal zakończy uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz pokaz nagrodzonych prac.
Firma Canon Polska, która jest technologicznym partnerem Związku Polskich Fotografów Przyrody już po raz trzeci angażuje się w „Wizje natury”. Z myślą o uczestnikach festiwalu przygotowana została specjalna strefa, gdzie można będzie nie tylko zobaczyć i przetestować pełną gamę aparatów i obiektywów Canon, ale także skorzystać z konsultacji w zakresie doboru sprzętu do konkretnych fotograficznych potrzeb. W tym roku – na zaproszenie Canon – w wydarzeniu weźmie udział Andy Rouse. Ten jeden z najbardziej znanych i cenionych brytyjskich fotografów dzikiej przyrody, laureat prestiżowych konkursów (Wildlife Photographer of the Year, British Wildlife Photography, Nature’s Best, European Wildlife Photographer of the Year) przygotował autorski wykład, podczas którego opowie o swojej pracy i pokaże zdjęcia.
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych przyrodą, fotografią, a także dla tych, którzy chcą poznać ludzi, dla których fotografia przyrodnicza jest prawdziwą pasją.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie http://zpfp.pl/wizje-natury/2015/program.
Wstęp wolny.