KREATYWNOŚĆ I SPOKÓJ UMYSŁU

Wyraź siebie za pomocą nadruku: noś serce na rękawie

Dołącz do rozmowy na temat zdrowia psychicznego i uwolnij swoją kreatywność, korzystając z tych stylowych i inspirujących wzorów.
Drukarka Canon drukuje arkusz papieru z trzema projektami serc. Dookoła są kolorowe ołówki, paczka papieru do naprasowanek i biała koszulka z naprasowanym sercem.

Gdy czujesz się źle, rozmowa z przyjaciółmi i rodziną może być bardzo pomocna, chociaż wiemy, że czasami trudno jest poprosić o pomoc. W tym ma pomóc nasz kreatywny projekt realizowany z dwojgiem czołowych ilustratorów, Ricardo Cavolo i Agathe Sorlet. Pokaż, że potrzebujesz odrobiny troski – lub chcesz pomóc innym, którzy tego potrzebują – nosząc ich piękne projekty serc. Wyglądają one nie tylko stylowo, ale w subtelny sposób wysyłaja wiadomość do świata, że jesteś otwarty na rozmowę.

Ricardo pochodzi z Barcelony, a jego barwne i złożone projekty przypominające kolorowe kalejdoskopy są inspirowane sztuką ludową i kulturą tatuażu. Jego prace w formie gigantycznych murali zdobią ściany na całym świecie, od Francji po Hongkong. Pojawiły się także na stronach książek, a nawet na kartach tarota.

Agathe, mieszkająca w Bordeaux we Francji, ma prostsze podejście stylistyczne. Jej ciepłymi i dowcipnymi rysunkami zainteresowały się między innymi New Yorker, New York Times, Yoplait i WWF.

Ricardo i Agathe rozmawiają z nami o swoich projektach i o tym, jak można je wykorzystać, aby rozwijać swoją kreatywność i nawiązać kontakt z innymi ludźmi, którzy myślą o takich kwestiach jak zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

Wybierz wzór

Kolorowa ilustracja przedstawiająca kobietę z trzema wzorami serca. Wokół jej głowy fruwają ptaki z oczami na skrzydłach.

– Symbol serca doskonale pasuje do tego, co jest obecne w mojej pracy – mówi hiszpański artysta i ilustrator Ricardo Cavolo, autor serii połączonych ze sobą projektów, które opowiadają chronologiczną historię na potrzeby kampanii. – Miałem pomysł, aby stworzyć taką chronologię, gdy kilka lat temu przechodziłem depresję. Wiem, że jest to bardzo ważny proces – dodaje. © Ricardo Cavolo

Ilustracja dużego różowego serca, które przytula drobną kobietę.

– Obecnie wiele rzeczy dzieje się na ekranie, w świecie wirtualnym – mówi francuska artystka Agathe Sorlet. – Możliwość drukowania tych projektów w świecie „realnym” może naprawdę zrobić wiele dobrego. Pozwala nam ponownie nawiązać kontakt z rzeczywistością i teraźniejszością, zapewnia nowe spojrzenie na projekty – dodaje. © Agathe Sorlet

Ricardo i Agathe za punkt wyjścia przyjęli serce.

– Serce jest symbolem rozmowy o zdrowiu psychicznym i konieczności podzielenia się z kimś problemem, z którym się borykamy. Sygnał możemy wysyłać do przyjaciół lub członków rodziny – wyjaśnia Ricardo. – Każda z moich ilustracji odzwierciedla krok na tej drodze. Pierwszy z nich, w którym występuje jedna osoba, dotyczy podjęcia decyzji o potrzebie rozmowy – i to najtrudniejszy i najważniejszy krok. Drugi jest o rozmowie z inną osobą, a trzeci pokazuje krąg pomocy, jaką możesz otrzymać od wszystkich bliskich osób – dodaje.

Agathe chciała, aby jej projekty były „pocieszające i pełne miłości, aby w pozytywny sposób poruszały kwestie zdrowia psychicznego i samotności”. – Każda ilustracja przedstawia chwilę radości związaną z dzieleniem się i miłością – wyjaśnia. – Chciałam przedstawić kobiecą postać z wielkim sercem, ponieważ serce może symbolizować różne typy miłości – od miłości obejmującej rodzinę, przyjaciół czy kochanków po miłość do zwierząt i do siebie – mówi Agathe.

Wprowadź projekt w życie

Drukarka Canon stoi na stole; trwa drukowanie arkusza papieru z projektami serc. Obok widać rękę, która żelazkiem nanosi naprasowankę na białą koszulkę.

– Mam nadzieję, że eksponując te serca na sobie, ludzie potraktują je jako pożyteczną formę komunikacji. Wykorzystają to do wzmocnienia siebie i będą bardziej skłonni do dbania o własne zdrowie psychiczne – mówi Ricardo.

Wybierz i pobierz projekt lub projekty serca. To co będzie Ci potrzebne:Bezpłatna aplikacja Canon PRINT umożliwia połączenie telefonu z obsługującą łączność Wi-Fi drukarką serii Canon PIXMA TS7450. Naprasowanka ma format A4, dzięki czemu można wydrukować większy motyw lub kilka mniejszych, w zależności od preferencji. Aplikacja Canon Easy-PhotoPrint Editor ułatwia umieszczenie kilku motywów na jednej stronie.

Po wydrukowaniu wzoru na odpowiedniej naprasowance należy go starannie wyciąć (nadmiar papieru będzie widoczny na naprasowanym motywie). Umieść materiał na desce do prasowania i zdecyduj, w którym miejscu koszulki lub innego elementu odzieży chcesz umieścić projekt, a następnie usuń warstwę zabezpieczającą i połóż naprasowankę na tkaninie. Połóż na projekcie arkusz pergaminu znajdujący się w zestawie i wprasuj wzór żelazkiem. Na koniec usuń pergamin. Naprasowanka jest gotowa!

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym używania naprasowanek do drukowania na tkaninach lub udoskonal projekt, dekorując go haftem.

Możesz dzielić się projektami ze znajomymi i rodziną. Wyjaśnij im, że wyrażają one gotowość do omówienia wszystkiego, co może denerwować, wywoływać uczucie strachu lub budzić obawy.

– Możesz użyć serc jako flagi, która wskazuje, w którym punkcie procesu jesteś – proponuje Ricardo. – Dzielenie się to najlepsza część projektu. Sztuka polega na nawiązywaniu kontaktu z ludźmi. A to jest doskonały sposób, by to zrobić.

Wykorzystaj swoją kreatywną stronę

Ilustracja dużego serca zjadającego małą, uśmiechniętą kobietę.

Seria Canon PIXMA TS7450 jest bardzo przydatna w takich projektach, ponieważ może naprawdę tchnąć w nie życie – mówi Agathe. – Mam nadzieję, że moje ilustracje wywołają u ludzi uczucie szczęścia i miłości i że przegonią poczucie samotności – dodaje.

Zrelaksowana kobieta siedzi na krześle i czyta książkę na temat uważności. Ma na sobie białą koszulkę z trzema ilustracjami serca.

– Bardzo się cieszę, że moje ilustracje mogą być wykorzystywane w „realnym świecie” – mówi Agathe. – Uważam, że dzięki temu projekt cechuje się większym ciepłem – dodaje. © Agathe Sorlet

Bycie kreatywnym ma wiele zalet – bez względu na to, czy mówimy o robieniu zdjęć czy o dziennikarstwie. Po pierwsze zmusza do zwolnienia tempa i zaistnienia w danej chwili, a także do odejścia od obciążeń związanych z pracą i życiem prywatnym.

– Gdy pracuję nad swoją sztuką, jestem szczęśliwy. Chodzi o to, w jakim stopniu i w jaki sposób inwestuję w to swą energię – mówi Ricardo, który przez rok zmagał się z depresją w wyniku wypalenia zawodowego. Po terapii znalazł jednak właściwą równowagę.

– Rysowanie odgrywało – i nadal odgrywa – ważną rolę w codziennym dobrym samopoczuciu i zdrowiu psychicznym – mówi Agathe. – Zasadniczo pomaga mi wyrażać emocje, których w innym przypadku nie mogę wyrazić. Większość moich rysunków udostępniam w mediach społecznościowych, ale ilustruję też osobiste dzienniki, co stanowi ujście pewnych emocji, lęków i obaw – dodaje.

Nie zatrzymuj się

Ilustracja przedstawiająca kobietę tuloną przez wiele małych serc, które całkowicie okrywają jej ciało. Odsłonięta jest tylko głowa. Na twarzy kobiety widać uśmiech.

Serca na ilustracjach Agathe reprezentują różne rodzaje miłości, od miłości do rodziny i przyjaciół po miłość do zwierząt domowych i do siebie. © Agathe Sorlet

Ilustracja w kształcie serca zawierającego kilka twarzy (każda z dwiema parami oczu) oraz kilka uśmiechniętych słoneczek.

Ricardo projektuje głównie w rzeczywistości cyfrowej. – Praca nad projektem i możliwość wydrukowania w domu oraz zobaczenia końcowego efektu i formatu jest bardzo satysfakcjonująca – mówi. © Ricardo Cavolo

Twoja kreatywna podróż nie musi skończyć się na tym projekcie. Może projekty Ricardo i Agathe zainspirują Cię do tworzenia i drukowania własnych motywów? Do drukowania wzorów można użyć tej samej techniki, co w przypadku haftu. Jak mówi Agathe: – Nie trzeba być profesjonalnym ilustratorem, aby rysować. Każdy może stworzyć coś, co będzie naprawdę korzystne dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

Korzystając z drukarki Canon PIXMA można uwolnić swoją wyobraźnię. – Dzięki tej technologii można popracować nad pomysłem, a następnie wydrukować i zobaczyć ostateczny rezultat – mówi Ricardo.

Zakończenie projektu wcale nie musi oznaczać końca rozmowy. – Zdrowie psychiczne nie jest czymś negatywnym. Chodzi o to, by wszyscy czuli się lepiej – podsumowuje Ricardo. – Musimy wydobyć ten temat ze sfery tabu i dopilnować, aby stał się rzeczą, o której będziemy mogli swobodnie rozmawiać.


Odwiedź naszą stronę Pinterest, aby poznać więcej wskazówek i porad dotyczących tworzenia własnych prac.Autorka: Rachel Segal Hamilton

* Zgodność naprasowanek na jasne tkaniny LF-101: PRO-100/PRO-100S, seria TS (z wyjątkiem serii TS31xx/TS20x), seria TR (z wyjątkiem serii TR45xx), seria MG77xx/MG75xx/MG68xx/MG67xx/MG57xx/MG56xx/MG36xx, seria iX68xx.

Zgodność naprasowanek na ciemne tkaniny DF-101: PRO-100/PRO-100S, seria TS (z wyjątkiem serii TS31xx/TS20x), seria TR (z wyjątkiem serii TR45xx), seria G (z wyjątkiem serii GM40xx/GM20xx), seria MG77xx/MG75xx/MG67xx, seria iP87xx/iX68xx

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • Black Canon PIXMA printer with a colouring printout and print paper on a desk.

  KREATYWNOŚĆ I SPOKÓJ UMYSŁU

  Odstresuj się przy biurku

  Oto kilka prostych sposobów na zmniejszenie codziennego stresu.

 • Biała koszulka z nadrukowanym wzorem rośliny do wyhaftowania obok zestawu naprasowanek firmy Canon.

  TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Nadruki z wzorami do wyhaftowania

  Tworzenie atrakcyjnych ubrań lub ozdób ściennych jest proste dzięki drukowanym wzorom do haftowania.

 • Osoba pisząca w albumie; strony są wypełnione zdjęciami i naklejkami.

  TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Wyraź siebie poprzez kreatywne prowadzenie dziennika

  Prowadzenie dziennika może być sposobem na wyrażenie swojej kreatywności i poprawę zdrowia psychicznego.

 • Element zawieszany na ścianie wykonany z detali w kształcie tropikalnych liści wyciętych z papieru w kolorze różowym i zielonym oraz z wydruków z motywem tropikalnym.

  TWÓRCZE DRUKOWANIE

  Proste dekoracje biofilne

  Połącz naturę z wzornictwem, aby stworzyć kojące przestrzenie w domu.