A herd of zebras at a watering hole in Nairobi National Park, Kenya taken by Georgina Goodwin.

FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA

Podróżuj bez zbędnego balastu: rób zdjęcia przyrody aparatem PowerShot SX740 HS

Wiewiórka skacząca po gałęzi, płochliwy jeleń pośród drzew, rozhuśtany na karmniku rudzik: fotografowanie przyrody wymaga szybkich reakcji i umiejętności zbliżenia się do centrum wydarzeń bez płoszenia obiektów. Niezależnie od tego, gdzie jesteś – na spacerze, w ogrodzie czy daleko w terenie podczas safari – kieszonkowy aparat Canon PowerShot SX740 HS z 40-krotnym zoomem optycznym i funkcją nagrywania filmów w jakości 4K sprawi, że znajdziesz się bliżej centrum wydarzeń, by zarejestrować idealne ujęcie.

Oto pięć powodów, dla których ten lekki, kompaktowy aparat z zoomem doskonale sprawdzi się podczas podróży z małym bagażem.

1. Rejestrowanie odległych wydarzeń za pomocą 40-krotnego zoomu

Antylopa gnu na równinie Parku Narodowego Nairobi w Kenii. © Georgina Goodwin
Dzięki zaawansowanemu obiektywowi z 40-krotnym zoomem optycznym oraz technologii ZoomPlus to ujęcie przedstawiające antylopę gnu w Kenii jest ostre mimo powiększenia. © Georgina Goodwin

Potężny 40-krotny zoom optyczny w aparacie Canon PowerShot SX740 HS sprawia, że nie trzeba podchodzić zbyt blisko do zwierząt i ryzykować ich spłoszeniem. Dzięki temu fotografowanie przyrody z oddali nie musi już stanowić poważnej przeszkody. Funkcja pomocy w kadrowaniu pomaga uchwycić obiekt w kadrze, a zastosowana w aparacie technologia ZoomPlus cyfrowo podwaja zoom optyczny, co daje 80-krotne powiększenie.

2. Kieszonkowy rozmiar i przenośna konstrukcja

Nie pozwól, aby umknęła Ci ważna chwila. Korzystaj z kompaktowego aparatu, który możesz mieć przy sobie w dowolnym miejscu – w lesie, polu, na safari czy nad morzem. Lekki, mający zaledwie 4 cm długości aparat Canon PowerShot SX740 HS idealnie mieści się w kieszeni, dzięki czemu w razie potrzeby zawsze jest pod ręką, by uchwycić szybującego w górze drapieżnego ptaka lub zaszytego w cieniu miejskiego lisa. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu masz nieskończone możliwości – możesz robić zdjęcia przyrody w wysokiej rozdzielczości w dowolnym miejscu i czasie.

3. Z różnej perspektywy

Odwracany ekran LCD aparatu Canon PowerShot SX740 HS umożliwia zarejestrowanie idealnego zdjęcia selfie na tle przyrody, zwłaszcza w połączeniu z trybem autoportretu w aparacie. Obracający się w zakresie 180 stopni ekran jest niezwykle elastyczny, dzięki czemu można na przykład fotografować z poziomu biodra bez konieczności schylania się i przy jednoczesnym obserwowaniu rejestrowanego obrazu.

4. Udostępnianie zdjęć

Ujęcie z bliska jednego z zamieszkujących Park Narodowy Nairobi 60 nosorożców z usadowionymi na grzbiecie dwoma bąkojadami czerwonodziobymi. Takie zdjęcia doskonale nadają się do udostępniania znajomym w serwisach społecznościowych. © Georgina Goodwin

Jeśli lubisz udostępniać zdjęcia rodzinie i znajomym, łączność Bluetooth i Wi-Fi bardzo upraszcza łączenie aparatu Canon PowerShot SX740 HS ze smartfonem. Wystarczy skorzystać z funkcji automatycznego przesyłania w aplikacji Canon Camera Connect, aby natychmiast przesłać zdjęcia do telefonu lub tabletu i opublikować je w serwisach społecznościowych lub wysłać bliskim. Nawet jeśli fotografujesz wyłącznie dla przyjemności, ta funkcja jest niezmiernie przydatna – możesz bardzo łatwo tworzyć kopie zapasowe najnowszych zdjęć na komputerze.

Wybierając kompaktowy model, nie stracisz na jakości wideo. Niewielki, lecz zaawansowany aparat Canon PowerShot SX740 HS nagrywa niesamowite filmy w rozdzielczości 4K, uwidaczniając nawet szorstką sierść zwierzęcia czy skomplikowane wzory na upierzeniu ptaków. Wysoka rozdzielczość w połączeniu z optycznym stabilizatorem obrazu umożliwia wykonywanie zdjęć tak dobrej jakości nawet w ruchu. Dostępne są też opcje tworzenia zdjęć z klatek nagrania lub nagrywania w trybie poklatkowym – dzięki nim można uwiecznić niezwykły zachód słońca.

Autorka: Tamzin Wilks

Powiązane artykuły
A fox stares through a gap in a bush, which is out of focus.

FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA

Miejska fotografia przyrodnicza w wydaniu Ossiego Saarinena

Trzy lata po tym, jak Ossi chwycił za aparat, jego charakterystyczne zdjęcia zwierząt stały się hitem mediów społecznościowych. Opowiada nam, jak zaczęło się jego hobby.

A lion cub plays with its father in long grass.

FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA

6 wskazówek dotyczących robienia wspaniałych zdjęć przyrodniczych

Dzikie zwierzęta nie będą grzecznie pozować, więc fotografowanie ich może być trudne. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i uzyskaj doskonałe zdjęcia przyrodnicze.

Powerful and fast wildlife photos with the Canon EOS 90D

FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA

Zaawansowane i szybkie fotografowanie dzikiej przyrody aparatem Canon EOS 90D

Fotograf Markus Varesvuo, który fotografuje świat przyrody, pokochał szybko działający model Canon EOS 90D. Zobacz niezwykłe rezultaty sesji zdjęciowej.

Powiązane produkty

Powiązane artykułyWiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, dzięki którym będziesz mógł realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik