Photo printing buyer’s guide

DRUKOWANIE

Pięć typów ludzi, którzy naprawdę potrzebują drukarki — czy jesteś jednym z nich?

Czy na pewno potrzebujesz drukarki? W rzeczywistości większość z nas jej potrzebuje. Oczywiście drukarka w pracy lub w szkole wystarczy do osobistych wydruków, ale często znajdujemy się w sytuacji, w której posiadanie drukarki w domu mogłoby zaoszczędzić czas, ułatwić życie, zachęcić Ciebie i Twoje dzieci do kreatywnej pracy lub pomóc w rozwoju firmy.

Nie chodzi jednak o zakup jakiejkolwiek drukarki. Wybór rozwiązania zależy od tego, kim jesteś. W dalszej części dowiesz się, która drukarka jest idealna dla Ciebie.

Młoda mama i młody tata

A father helps his daughter make greeting cards out of photographs printed with PIXMA TS 9551C.

Lata szkolne to czas, kiedy budzi się kreatywność dziecka. Rodzice lubią stymulować dzieci do kreatywnego myślenia i działania oraz przygotowywać je na nadchodzące wyzwania. Potrzebujesz drukarki, która jest łatwa w obsłudze w przypadku zwykłych wydruków, ale zapewnia też szereg opcji do kreatywnej pracy.

Drukarka Canon PIXMA TS9551C jest kompaktową drukarką (obsługa formatu A3), skanerem i kopiarką (format A4) z dużym ekranem o przekątnej 10,8 cm i prostym interfejsem, który mogą obsługiwać nawet małe dzieci. Odkryj gamę kreatywnych opcji drukowania i korzystaj z różnych nośników, w tym papieru magnetycznego firmy Canon i papieru fotograficznego (od grudnia 2018 r.). Dzięki nowej aplikacji dla systemu iOS i Android (od listopada 2018 r.) można nawet drukować spersonalizowane naklejki na paznokcie. Drukarka Canon PIXMA TS9551C może także pomóc w tworzeniu własnego papieru do pakowania i wycinanek. Do wyboru mamy 45 wzorów, dostępnych z poziomu ekranu dotykowego.

W połączeniu z darmowym serwisem internetowym Creative Park firmy Canon idealna drukarka zapewni dzieciom niekończącą się zabawę. Szeroki wachlarz szablonów pozwoli dzieciom drukować i składać wiele atrakcyjnych rzeczy – od masek i wyskakujących kartek okolicznościowych po lalki, papierowe samoloty, dinozaury i modele statków kosmicznych.

Student fotografii

The Canon PIXMA TS8250 printing a fine art landscape photograph.

Jako zapalony entuzjasta zdjęć lub fotograf zaangażowany w swoje rzemiosło poświęcasz większość czasu na doskonalenie fotograficznych umiejętności. Oglądanie prac w namacalnym formacie pomaga Ci je oceniać i ulepszać. Regularnie korzystasz z internetowego punktu fotograficznego, aby pokazać efekty swojej pracy nauczycielom, znajomym i współpracownikom. Jednak zamiast czekać na wydruki możesz pracować w wygodniejszy sposób dzięki własnej drukarce.

Najważniejszą rzeczą jest możliwość generowania wysokiej jakości obrazów (maks. format: A4) bez marginesów. Dzięki temu możesz wyraźnie zobaczyć subtelne szczegóły każdego ujęcia. Rodzaj atramentu używanego w drukarce ma kluczowe znaczenie. Oryginalne atramenty Canon zapewniają żywe obrazy. Elegancka drukarka Canon PIXMA TS8250 z łącznością bezprzewodową wykorzystuje sześć oddzielnych atramentów do uzyskania szczegółowych odbitek o wysokiej jakości. Podobnie jak wszystkie najlepsze nowe modele na rynku cechuje się ona bezproblemową łącznością i zgodnością z aplikacją CANON PRINT, a także z AirPrint, Mopria dla systemu Android i Windows 10 Mobile. Dzięki temu można łatwo drukować ze smartfonu lub tabletu.

Właściciel małej firmy

Powiązane artykuły
Printer fun for everyone

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Zabawa z drukarką dla każdego

Sześć sposobów na zaktywizowanie rodziny oraz uatrakcyjnienie domu i sprzętu dzięki drukarce PIXMA.

The ink levels showing on a setting bar of a Canon printer.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Często zadawane pytania dotyczące drukarek, atramentu i papieru

Ekspert firmy Canon Suhaib Hussain odpowiada na często zadawane pytania dotyczące technologii drukowania, atramentu i papieru.

A female business owner prints with PIXMA TS9550 while drawing and using a ruler at her desk.

Niezależnie od tego, czy spędzasz czas od poniedziałku do piątku w domowym biurze, czy też dzielisz czas pomiędzy biurkami w domu i w pracy, wkrótce poczujesz się sfrustrowany, jeśli nie będziesz mieć w domu drukarki, która zapewni taką samą wydajność jak urządzenia dostępne w standardowych biurach.

Pomimo niewielkich rozmiarów elegancka i stylowa drukarka Canon PIXMA TS9550 umożliwia drukowanie dużych dokumentów (maks. format: A3). Jest idealna do generowania w domowym biurze wydruków, które są gotowe do zaprezentowania klientom i współpracownikom. Możesz również tworzyć profesjonalnie wyglądające broszury bezpośrednio z poziomu ekranu dotykowego o przekątnej 10,8 cm. Drukarka Canon PIXMA TS9550 drukuje wyraźne dokumenty dzięki specjalnemu czarnemu atramentowi pigmentowemu. Automatyczny podajnik dokumentów (ADF) umożliwia kopiowanie i skanowanie do 20 stron dokumentów (format A4, Letter lub Legal) – nie trzeba skanować pojedynczych stron.

Drukarkę Canon PIXMA TS9550 można wkomponować w układ dobrze przemyślanego biura. Dzięki zagwarantowanej niedawno zgodności drukarki z technologią Amazon Alexa* możesz drukować listy kontrolne i inne dokumenty za pomocą poleceń głosowych, takich jak: „Alexa, uruchom drukarkę Canon”, wypowiadanych do urządzenia Amazon Echo lub innych zgodnych urządzeń. Ponadto możesz używać poleceń głosowych w celu sprawdzania pozostałego poziomu atramentu.

Twórca silnie oddziałujący na odbiorców

A young woman wearing a yellow jacket takes a selfie with the Canon M50 in a city environment.

Gdziekolwiek jesteś, otoczenie inspiruje Cię i zawsze jesteś pierwszą osobą, która zauważy ciekawe ujęcie do sfotografowania i udostępni zdjęcie w mediach społecznościowych. Nawet jeśli przesyłasz większość swoich obrazów do serwisów społecznościowych, posiadanie drukarki zapewni Ci dużo bardziej namacalny sposób archiwizowania swoich pomysłów długo po tym, jak wylądują na samym dole list w profilach społecznościowych odbiorców. Potrzebujesz drukarki fotograficznej nie tylko do tworzenia odbitek, które można powiesić na ścianie, ale także po to, aby kreatywniej pracować. Użyj tych odbitek, aby zwiększyć dostępność swoich zdjęć, a może nawet wkroczyć na inne obszary działania.

Niewielka drukarka SELPHY CP1300 mieści się w torbie i tworzy szybkie, trwałe odbitki. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie smartfonem lub aparatem z obsługą łączności Wi-Fi i wyślesz je do drukarki SELPHY, która wydrukuje je w maks. formacie 102 × 152 mm. Dzięki temu Twoje najlepsze projekty zainspirują zarówno Ciebie, jak i inne osoby w nowy sposób.

Fotograf-artysta

A large high-res fine art photograph bring printed from a Canon imagePROGRAF PRO-1000

Pierwsza wystawa w klubie fotograficznym szybko zaowocowała propozycją umieszczenia Twoich zdjęć w lokalnej kawiarni i pojawiło się kilka próśb o sprzedaż odbitek. Do tej pory korzystałeś z lokalnego, wysokiej jakości urządzenia do druku Twoich prac, ale teraz chcesz mieć większą kontrolę nad procesem drukowania i szybko reagować na żądania klientów. Posiadanie własnej drukarki fotograficznej ułatwiłoby przygotowanie się do sprzedaży na lokalnych rynkach i na targach.

Drukarka musi obsługiwać specjalistyczny papier artystyczny i materiały o płóciennej fakturze, tak aby każda fotografia mogła zostać wydrukowana na nośniku, który zapewnia optymalną jakość. Trzeba też sprawdzić, czy atrament używany w drukarce obsługuje gamę kolorów umożliwiającą wierne odwzorowanie zakresu barw. Drukarki z profesjonalnej serii firmy Canon – drukarka PIXMA PRO-100S, PIXMA PRO-10S i nagradzana drukarka A2 imagePROGRAF PRO-1000 – to najbardziej niezawodne rozwiązania dla osób, które chcą wystawić swoje prace. W tych modelach zastosowano specjalny atrament monochromatyczny, dzięki czemu można uzyskać bogatą, intensywną czerń, która będzie świetnie wyglądać na wystawie w galerii. Dodatkową zaletą drukarek PRO-10S i Pro-1000 jest wykorzystanie atramentu pigmentowego, który zachowuje kolory na dłużej i sprawia, że prace będzie można oglądać przez dziesięciolecia.

Profesjonalna jakość druku nie musi być wielkim problemem: wtyczka Print Studio Pro firmy Canon ułatwia uzyskiwanie profesjonalnej jakości odbitek.

* Amazon i Alexa są znakami towarowymi firmy Amazon.com, Inc. lub jej spółek stowarzyszonych.

Autor: Oliver Atwell

Produkty powiązane

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik