Printed decorations and hand-held signs for a wedding day next to a portrait of a bride and groom in a frame.

ZDJĘCIA ŚLUBNE

Jedyne w swoim rodzaju wesele dzięki zindywidualizowanym wydrukom

Każdy chce, aby jego ślub był wyjątkowy. Często oznacza to, że trzeba wymyślić coś, co pokaże naszą osobowość, a także znaleźć atrakcyjny sposób zachęcenia gości do aktywnego udziału w tej uroczystości. „W ostatnim czasie coraz częściej organizowane są małe wesela, które przygotowywane są tak, aby odzwierciedlały styl i osobowość młodej pary” – mówi Carrie Schwab, redaktor naczelna portalu Junebug Weddings zapewniającego porady dotyczące planowania ślubów kreatywnym parom. Istnieje wiele sposobów na ukazanie swojej osobowości za pośrednictwem druku przed wielkim dniem, w czasie tego dnia i po nim – choćby dzięki drukowanym w domu zaproszeniom, transparentom, księgom gości czy innym obowiązkowym pamiątkom.

1. Drukowane zaproszeń

Wydrukowanie własnych zaproszeń to świetny sposób nadania indywidualnego charakteru temu wielkiemu wydarzeniu, a jednocześnie szansa na zaoszczędzenie pieniędzy. Dwustronny papier matowy Canon MP-101D jest wstępnie złożony i dostarczany wraz z kopertami.

W 2019 roku modna była metalowa, geometryczna grafika i delikatne pastele, ale na rok 2020 Carrie przewiduje zwrot w kierunku mniej skomplikowanych wzorów. Jak przekonuje, „minimalizm jest w tej chwili bardzo na czasie”. „Bardzo wiele par rozpoczyna wyszukiwanie w Internecie od hasła «proste wesele», a następnie podaje rzecz, o którą im chodzi. Przede wszystkim wyraziste linie oraz czerń i biel”.
Jeśli komuś nie podoba się minimalizm, to innym popularnym trendem w 2020 roku są motywy roślinne – od delikatnych listków palmowych po bujne liście tropikalne. Drukarka Canon PIXMA TS9551C ma 45 wbudowanych wzorów, które można wykorzystać w zaproszeniach. Obsługuje karty tekturowe o formacie 12 × 12 cali oraz dwustronny papier matowy o formacie 7 × 10 cali dostarczany wraz z kopertami. „Drukując w domu, młoda para może obniżyć koszty” – dodaje Carrie.

2. Transparenty i rekwizyty do budki fotograficznej

W Creative Park można znaleźć wiele różnych dekoracji, wydrukować je, a następnie użyć do nadania indywidualnego charakteru oprawie wesela. Dzięki temu wesele będzie różniło się od każdego innego, a dodatkowo zaoszczędzicie również pieniądze potrzebne na przygotowanie dekoracji.

Jeśli w tym szczególnym dniu planujecie korzystać z budki fotograficznej, warto przygotować własne rekwizyty. Wiele świetnych pomysłów można znaleźć w Creative Park. Jest to źródło bezpłatnych materiałów firmy Canon przeznaczonych do tworzenia rękodzieł z papieru na drukarce Canon PIXMA TS9551C. Korzystając z elementów zestawu Dekoracje do zdjęć (ślub), którymi są: diadem, śmieszne okulary i transparenty, można zrobić sobie zabawne zdjęcia. Możecie również stworzyć własne transparenty dla młodej pary przeznaczone do wywieszenia w lokalu. Do wszystkich szablonów dołączona jest prosta instrukcja składania.
Aplikacji Creative Park udostępnia również szablony i karty imienne, dzięki którym goście będą mogli łatwo znaleźć swoje miejsce. Pobrane szablony należy wydrukować na matowym papierze fotograficznym A4.

3. Fotoksiążki dla gości

Powiązane artykuły
Create your own wedding album

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Przygotuj własny album ślubny

Przygotowanie własnego albumu ślubnego może dać dużo satysfakcji. Dowiedz się, jak to zrobić, korzystając z fachowych porad.

A bride and groom and their guests dancing with their hands raised in the air.

ZDJĘCIA ŚLUBNE

Etykieta fotograficzna na weselach

Spraw, aby Twoje zdjęcia młodej pary były niezapomniane z właściwych powodów.

A before and after shot of a couple on their wedding day next to a lake, dark and unedited on the left, showing the lighter version on the right, edited in DPP.

PODSTAWY EDYCJI

Jak edytować wyjątkowe zdjęcia

Oto proste wskazówki dotyczące edycji, dzięki którym upiększysz zdjęcia wyjątkowych chwil.

Księga gości to świetny sposób na to, aby móc w przyszłości przypomnieć sobie dzień ślubu i odczytać wszystkie osobiste wpisy od rodziny i przyjaciół. Urządzenie Canon Zoemini S2 drukuje bezpośrednio na samoprzylepnym papierze, dzięki czemu goście mogą wkleić zdjęcia bezpośrednio do księgi. Można również wydrukować kilka kopii tego samego zdjęcia, więc goście będą mogli jedno zdjęcie wkleić, a drugie zabrać do domu jako pamiątkę.

Aby oprawa ślubu miała jeszcze bardziej indywidualny charakter, warto wykorzystać możliwości, jakie zapewnia drukowanie. W tym celu można skorzystać z urządzenia Canon Zoemini S2 z opcją natychmiastowego drukowania. Wbudowane lustro oraz lampa pierścieniowa ułatwiają robienie zdjęć selfie. Po połączeniu z aplikacją Canon Mini Print można używać dostępnego w niej samowyzwalacza oraz funkcji zdalnego wyzwalania migawki, co pozwala uwzględniać w kadrze większe grupy osób. Można zostawić urządzenie Canon Zoemini S2 na wyznaczonym stole i poprosić, aby każdy gość sam zrobił sobie zdjęcie. Zachęćcie gości, aby używali ramek i filtrów lub sami coś narysowali, nadając w ten sposób bardziej oryginalny charakter zdjęciom. Możecie również zasugerować, aby goście drukowali zdjęcia w formacie kwadratowym. Pozwoli to dodać jakiś śmieszny podpis albo osobisty dopisek u dołu zdjęcia wydrukowanego na samoprzylepnym papierze.
Innym pomysłem jest udekorowanie albumu naklejanymi wstążkami. Potrzebne elementy można wydrukować z aplikacji Creative Park. Tak ozdobiony album ze zdjęcia gości będzie piękną pamiątka na całe życie.

4. Własne dekoracje

Korzystając z urządzenia Canon Zoemini S lub Canon Selphy Square QX10, można zrobić zdjęcie za pomocą telefonu, a następnie je wydrukować i stylowo ozdobić.

Urządzenie Canon Zoemini S2 oraz drukarkę przenośną Canon SELPHY Square QX10 można również wykorzystać do stworzenia własnych dekoracji. Poproście gości, aby przyczepili swoje zdjęcia do wstążki rozwieszonej na drzewach, udekorowanych dodatkowo lampkami. Zdjęcia można też przypiąć klamerkami do sznurka zawieszonego pomiędzy drewnianymi paletami. „Pary bardzo dużą wagę przywiązują do tego, aby ślub miał indywidualny charakter” – mówi Carrie. „Dekoracje i inne elementy wykonane we własnym zakresie zdecydowanie stają się coraz popularniejsze”.

5. Wydruki ślubne

Drukowanie własnych zdjęć to znakomity sposób na ograniczenie wydatków. Dzięki drukarce Canon PIXMA TS9551C można generować wydruki wysokiej jakości za niską cenę. Poza tym nie trzeba czekać na zdjęcia, bo są tworzone od razu i na miejscu.

Drukarka Canon PIXMA TS9551C drukuje zdjęcia w formacie 4 × 6 cali w ciągu zaledwie 21 sekund. Stosowane są w niej atramenty wiernie odwzorowujące pierwotne zdjęcia. Żywotność takich obrazów wynosi do 100 lat, dzięki czemu można wybrać najlepsze zdjęcia i udostępnić je rodzinie oraz znajomym lub powiesić w ramce w swoim domu. Aplikacja Canon PRINT umożliwia łatwe drukowanie, skanowanie i kopiowanie z urządzeń inteligentnych, a zgodność z usługami AirPrint (iOS) i Mopria (Android) sprawia, że można drukować bez żadnych dodatkowych aplikacji.

Dzięki Creative Park można się bardziej zaangażować w przygotowanie oprawy wesela, drukując karty imienne do umieszczenia na stołach. Nadacie w ten sposób oprawie indywidualny charakter, a dodatkowo zaoszczędzicie pieniądze na suknię.

Autorka: Natalie Denton

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik