A person printing on a Canon PIXMA printer from a tablet using the Canon Easy-PhotoPrint Editor App.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Uwolnij nowe zasoby kreatywności dzięki aplikacji Easy-PhotoPrint Editor firmy Canon

Technologia ułatwia wykonywanie tysięcy zdjęć na przestrzeni lat, z którymi następnie niewiele się dzieje. A może warto wykorzystać je w „rzeczywistym” świecie? Aplikacja Canon Easy-PhotoPrint Editor to prosty sposób na to, by przekształcić ulubione zdjęcia w stylowe odbitki lub wyjątkowe upominki w niezwykle kreatywny i spersonalizowany sposób – ułatwia ona drukowanie i zapewnia dobrą zabawę.

Aplikacja jest zgodna z wieloma drukarkami firmy Canon, w tym z drukarkami serii PIXMA. Można jej używać na różnych urządzeniach, w tym smartfonach i tabletach (z systemem iOS i Android), a użytkownicy komputerów PC i Mac mogą korzystać z wersji dla komputerów stacjonarnych. Aby szybko podłączyć drukarkę do aplikacji, kliknij ikonę drukarki w górnym rogu ekranu głównego i wybierz drukarkę Canon z listy Available Printers (Dostępne drukarki).

A flat lay image of a hand holding a smartphone, an envelope, calendar, note paper and printed pictures.
Twórz spersonalizowane odbitki, kartki i plakaty do szkoły lub upominki dla członków rodziny. Możesz także użyć aplikacji do edycji zdjęć przed przesłaniem ich do serwisów społecznościowych.

Wybieranie zdjęć

A person uses the Canon Easy-PhotoPrint Editor App.
Zdjęcia można wybierać z różnych usług pamięci masowej, w tym z serwisów społecznościowych lub z galerii aparatu w smartfonie.

Aplikacja Canon Easy-PhotoPrint Editor jest wyposażona w wiele opcji umożliwiających wybór zdjęć, z którymi chcesz pracować. Zdjęcia i dokumenty można wybierać bezpośrednio z urządzenia (kliknij przycisk Browse (Przeglądaj)) lub z wielu popularnych zewnętrznych serwisów w chmurze i platform społecznościowych, takich jak image.canon, Dropbox, Facebook, Google Drive, Instagram i OneDrive. Ta przydatna konfiguracja pozwala zaoszczędzić czas, jeśli masz wiele zdjęć na różnych platformach.

Po rozpoczęciu pracy z szablonem możesz go zapisać – wystarczy, nacisnąć przycisk Save (Zapisz). Szablon zostanie zapisany w karcie Your Items (Twoje elementy) na ekranie głównym i będzie można do niego wrócić w przyszłości. Aby mieć szybki i łatwy dostęp, możesz także dodać ulubione szablony do menu Favourites (Ulubione) poprzez kliknięcie symbolu gwiazdki. Narzędzie filtrowania szablonów (dostępne w każdym ustawieniu menu głównego) jest również doskonałą funkcją pozwalającą oszczędzać czas. Dzięki niej można wybierać szablony na podstawie określonych kryteriów, w tym rozmiaru papieru i liczby obrazów.

Personalizacja zdjęć

A flat lay image of a PIXMA printer, printing out holiday pictures, surrounded by other printed pictures.
Dzięki aplikacji Canon Easy-PhotoPrint Editor można personalizować zdjęcia oraz tworzyć własne kartki na święta i uroczystości.

Canon Easy-PhotoPrint Editor jest intuicyjną i prostą aplikacją, która spodoba się osobom lubiącym kreatywną pracę – bez względu na wiek. W przypadku drukowania i personalizacji zdjęć dostępne są różne opcje, które można wybrać na ekranie głównym.

Aby szybko i łatwo wydrukować pojedyncze obrazy, wybierz opcję Photos (Zdjęcia). Dzięki temu można wykadrować obraz lub dodać stylowy efekt filtra. Jeśli chcesz dalej personalizować swoje zdjęcia, zalecamy wybranie opcji Photo Layout (Układ zdjęć), która umożliwia dodawanie efektów specjalnych, takich jak zmiana koloru tła, w tym tekstu, dodanie ramki do zdjęć i użycie kreatywnego narzędzia Stamps (Stemple). Opcje te są również dostępne w wielu innych szablonach. Narzędzie Stemple zawiera różne ikony graficzne, takie jak strzałki, dymki głosowe, zwierzęta, liczby i symbole, dzięki czemu można dodawać unikalne i artystyczne wzory do każdego montażu fotografii.

Tworzenie kolaży

Aplikacja Canon Easy-PhotoPrint Editor została zaprojektowana z myślą o całej rodzinie, a opcja Scrapbook umożliwia zebranie wspomnień ze specjalnego wydarzenia w wyjątkowym albumie z wycinkami, który będzie źródłem radości dla Ciebie i innych osób.

Możesz wybierać projekty opakowań papierowych, które można dostosować za pomocą ozdobnych stempli, tekstu i zdjęć, aby uzyskać spersonalizowany efekt wykończeniowy. W przypadku zastosowania szablonu z wieloma naklejkami usuń zaznaczenie pola Add the same image to all frames (Dodaj ten sam obraz do wszystkich ramek), jeśli chcesz uzyskać różne obrazy. Możesz także dostosować naklejki za pomocą ramek, stempli, tekstu i kolorów tła, aby uzyskać wyjątkowe wykończenie.

Administrowanie firmą i gospodarstwem domowym

A fridge with pictures, posters, notes and magnets stuck to it.
Możesz tworzyć i drukować plakaty z wykorzystaniem ulubionych zdjęć, a do wyboru masz wiele wzorów do wykorzystania na imprezę lub w działalności biznesowej.

Canon Easy-PhotoPrint Editor nie służy tylko do obsługi rodzinnych zdjęć i ciekawych projektów fotograficznych. Tej aplikacji można używać także do zawodowych i prywatnych działań administracyjnych. Na przykład dostępne są szablony plakatów, w tym projekty dotyczące sprzedaży i bezpieczeństwa, które można dostosować do potrzeb firmy. Dostępne są także opcje drukowania zdjęć legitymacyjnych, projektowania własnych wizytówek oraz tworzenia kalendarza z szablonami 1-, 6- lub 12-miesięcznymi.

Dzięki technologii smartfonów i pomysłowym aplikacjom, takim jak Canon Easy-PhotoPrint Editor, drukowanie zdjęć może być zabawnym i kreatywnym procesem. To doskonałe, łatwo dostępne narzędzie zarówno do użytku biznesowego, jak i osobistego. Dzięki drukarce Canon PIXMA ta metoda drukowania pozwala oszczędzać czas i umożliwia przekształcanie wyjątkowych, uwiecznionych cyfrowo wydarzeń w cenne produkty, które sprawią radość Tobie i innym osobom.

Autorka: Claire Gillo

Powiązane artykuły
The ink levels showing on a setting bar of a Canon printer.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Często zadawane pytania dotyczące drukarek, atramentu i papieru

Ekspert firmy Canon Suhaib Hussain odpowiada na często zadawane pytania dotyczące technologii drukowania, atramentu i papieru.

Printer fun for everyone

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Tworzenie kalendarza fotograficznego

Utwórz i spersonalizuj kalendarz fotograficzny pełen cennych wspomnień.

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik