get-inspired-spring-hero-tinted-max-sjsjak-7hkh-3jj3j

DRUKOWANIE I TWORZENIE

Ożywiaj dom wiosenną radością dzięki Creative Park

Papierowe rękodzieło nie tylko pełni rolę terapeutyczną, lecz także pobudza wyobraźnię podczas zabawy i stanowi doskonały sposób na aktywność, rozrywkę i naukę dla osób młodych (oraz starszych). To zabawa i kreatywność w jednym, a dzięki internetowej usłudze Creative Park firmy Canon możesz pobrać za darmo szeroką gamę ciekawych materiałów do tworzenia papierowego rękodzieła, aby zapewnić rozrywkę całej rodzinie. Wystarczy do tego drukarka Canon, papier i podstawowe narzędzia do papierowego rękodzieła wymienione poniżej. 


Na co jeszcze czekasz? Zacznijmy od tych pomysłów na wiosnę.

Potrzebne będą: 

  • Drukarka – dowiedz się, która drukarka jest odpowiednia dla Ciebie
  • Papier
  • Nożyczki / nóż uniwersalny
  • Klej i klej do drewna
  • Linijka lub ekierka
  • Ołówek
  • Ostro zakończony przedmiot
  • Wykałaczka
  • Pęseta

1. Upiększ swój dom kwiatami

Create delicate hand-crafted flowers for a fun, interactive way to get the whole family involved in brightening up your home.
Zaangażuj całą rodzinę w interaktywną zabawę. Twórzcie ręcznie misterne kwiaty, by upiększać wnętrze domu.

Kwiaty mogą odmienić nawet najbardziej ponury dzień. Bukiet świeżo zerwanego kwiecia ożywi Twój dom kolorami na kilka dni, ale ten świeżo wydrukowany będzie trwać znacznie dłużej! W sekcji Rośliny w aplikacji Creative Park znajdziesz prosty projekt papierowego rękodzieła w jasnym kolorze do utworzenia pojedynczej gerbery oraz innych roślin, takich jak gwiazda betlejemska, róże, a nawet kaktusy i drzewka bonsai.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: aby płatki kwiatów miały naturalną teksturę, użyj papieru fotograficznego Matte Photo Paper firmy Canon.

2. Stwórz papierowe małe zoo

A papercraft bunny rabbit.
Mając do wyboru całą gamę zwierząt – od tych domowych po dzikie ptactwo – możesz uwolnić kreatywność i stworzyć niezapomniane dzieło.

Gdy masz do wyboru ponad 180 papierowych szablonów zwierząt, trudno jest ustalić, od czego zacząć. Symbolem nadchodzącej wiosny jest zawsze milutki, ciekawski króliczek. Szablon pochodzi ze stanowiącej część kolekcji „Serii dla początkujących”. To najlepszy wybór dla najmłodszych, którzy dopiero poznają sztukę papierowego rękodzieła. Nauczą się przy tym podstaw składania i wycinania.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: przyklej uszy pod dowolnym kątem – skieruj je do przodu, aby króliczek wyglądał jeszcze bardziej uroczo, lub odchyl je do tyłu, aby podkreślić czujność zwierzątka.

3. Urządź wiosenną przejażdżkę

A colourful papercraft merry-go-round.
Jeśli lubisz wyzwania, spróbuj stworzyć coś z ruchomymi elementami, na przykład karuzelę, diabelski młyn, a nawet kolejkę górską.

Stwórz w domu atmosferę wesołego miasteczka dzięki ruchomej zabawkowej karuzeli, na której znajduje się sześć zwierzątek w jaskrawych kolorach, w tym słoń, panda i lew. Otwórz okna i drzwi, wpuść do domu ciepłe, orzeźwiające wiosenne powietrze i patrz, jak zabawka ożywa. Podobnie jak dziesiątki innych edukacyjnych papierowych rękodzieł napędzanych wiatrem, które wymieniamy w sekcji „Zabawa” w aplikacji Creative Park, ta zabawka to dobry sposób na powitanie kolejnej pory roku.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: nadaj karuzeli żywe kolory widoczne pod każdym kątem, korzystając z dwustronnego papieru matowego Canon.

4. Przenieś świat zewnętrzny do domu

A wall decorated with blue butterflies.
Ozdoby ścienne, takie jak motyle w locie, mogą upiększyć Twój dom, a ich wykonanie jest łatwiejsze, niż myślisz.

Gdy świat na zewnątrz ożywa, zadbaj o to, by w Twoim domu nie zabrakło żywych kolorów, dzięki naklejkom ściennym 3D. Radosny widok motyli latających wśród wiosennych kwiatów możesz odtworzyć na ścianach za pomocą wydrukowanych motyli, które będą tańczyć pod wpływem powiewu wiatru lub wtedy, gdy przechodzisz obok nich.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: na początek umieść kilka mniejszych motyli nad podłogą, a następnie umieszczaj coraz większe – im wyżej, tym więcej – by stworzyć wrażenie lecącego kalejdoskopu (bo tak oficjalnie określa się gromadę motyli).

5. Oprawiaj ulubione zdjęcia

A pale pink papercraft photo frame.
Ożywiaj wspomnienia dzięki szerokiej gamie wzorów. Wybierz idealną ramkę na każdą chwilę, którą chcesz się podzielić.

Prezentowanie zdjęć to doskonały sposób na to, by przypominać sobie i bliskim radosne chwile – także te, na które czekamy, czyli kolejne urodziny lub święta. W Creative Park znajdziesz wiele wzorów na papierowe ramki fotograficzne, w tym tę śliczną, jasnoróżową winietę w japońskim stylu, idealną na wiosnę i lato lub jako prezent na Dzień Matki.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: jeśli wolisz zdjęcia bez ramki, możesz drukować je bezpośrednio na magnetycznym papierze fotograficznym Canon, a następnie umieścić na drzwiach lodówki, aby wszyscy mogli je zobaczyć.

Oprócz papieru magnetycznego można też korzystać z papieru samoprzylepnego do ozdabiania albumów lub sypialni ulubionymi zdjęciami i z naprasowanek z różnymi projektami, aby tworzyć spersonalizowane ubrania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak jeszcze można upiększyć wiosną wnętrze domu, korzystając z Creative Park, pobierz aplikację Creative Park na systemy iOS i Android.

Autorka: Natalie Denton

Powiązane artykuły
Craft butterflies

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Drukuj i twórz dekoracje na ścianę z motylami

Aimee Graham, tworząca prace z papieru, ujawnia, jak za pomocą wydruków realizować dekoracje na zamówienie.

Create a papercraft safari

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Stwórz papierowe safari

Wydrukuj materiały z motywem zwierzęcym do rodzinnej aktywności, korzystając z Creative Park firmy Canon, i zainspiruj się naturą.

Paper cutting craft

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Twórz fantazyjne prace z papieru

Zapoznaj się z przewodnikiem eksperta w zakresie tworzenia dekoracyjnych obrazów wycinanych z papieru.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę,aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik