A table is filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

Drukowanie pod kątem rękodzieł

Nastał sezon na kreatywną pracę – sześć rzeczy, które możesz zrobić w te święta, korzystając z drukarki.

Wielu z nas pamięta z dzieciństwa papierowe wycinanki przygotowywane przed świętami. Robienie świątecznych prezentów i ozdób jest przyjemnym i relaksującym sposobem spędzania czasu z bliskimi, niezależnie od wieku. Rękodzieło to również sposób na relaks, gdy przedświąteczna atmosfera staje się zbyt napięta.

Niezależnie od tego, czy gromadzisz rodzinę wokół siebie, czy poświęcasz trochę czasu na kreatywną pracę, bezpłatna usługa online firmy Canon Creative Park zapewnia szeroką gamę szablonów, które możesz łatwo wydrukować i złożyć. Możesz zrobić wszystko, co zechcesz – od pudełek na prezenty i kalendarzy adwentowych po zabawki dla dzieci. Wystarczy do tego drukarka, papier i kilka podstawowych narzędzi do obsługi rękodzieł z papieru (patrz poniżej). Wyjmij świeżo upieczone ciasteczka i oderwij się od wszechobecnego zgiełku – czas na twórczą pracę!

Potrzebne elementy:

1. Stwórz własne ozdoby świąteczne

Two homemade cardboard snowman decorations, one with a blue scarf and one with red.

Udekoruj pomieszczenia gwiazdami, dzwonkami, skarpetami i Mikołajami – sekcja Home and Living Creative Park ma duży wybór świątecznych ozdób „zrób to sam”, które można łatwo drukować, wycinać i składać. Te urocze bałwanki będą wyglądać atrakcyjnie na choince i na kominku. Wystarczy wydrukować szablon i postępować zgodnie z instrukcjami.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: przed sklejeniem, złóż i zagnij wzdłuż linii i w razie potrzeby wygnij.

2. Odliczaj dni dzięki domowemu kalendarzowi adwentowemu

A homemade advent calendar shaped like a Christmas house.

W sklepach znajduje się wiele kalendarzy adwentowych, ale żaden nie dorówna temu, który przygotujesz samodzielnie. Niezależnie od tego, czy rozpieszczasz swoich bliskich, czy odgrywasz rolę Sekretnego Mikołaja w pracy, odbiorca będzie pod wrażeniem, gdy zobaczy ręcznie robiony kalendarz wypełniony słodyczami.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: zapisuj numery poszczególnych elementów ołówkiem na odwrocie, aby ich nie pomylić.

3. Wręczaj spersonalizowane prezenty w samodzielnie przygotowanych pudełkach na prezenty

Powiązane artykuły
Christmas card printing

DRUKOWANIE I TWORZENIE

Drukowanie kartek świątecznych

Zaaranżuj własną świąteczną sesję zdjęciową i wydrukuj spersonalizowane kartki bożonarodzeniowe.

How to shoot festive pet portraits

PORTRETY ZWIERZĄT DOMOWYCH

Jak robić świąteczne portrety zwierząt domowych

Poznaj tajniki fotografowania czworonożnych przyjaciół i zrób im bożonarodzeniowe portrety, korzystając z naszych wskazówek.

Lena Petrova's top 10 Christmas photography tips

FOTOGRAFIA RODZINNA

10 najlepszych porad Leny Petrovej dotyczących fotografowania podczas świąt

Uchwyć świąteczną atmosferę, korzystając z 10 wskazówek artystki zajmującej się fotografią rodzinną. Dzięki nim zrobisz zabawne, naturalnie wyglądające portrety.

Three homemade decorative gift boxes in different shapes.

Ręcznie robione pudełka są łatwe do przygotowania i znacznie tańsze niż artykuły kupowane w sklepach, a ponadto nadają prezentom wyjątkowy charakter. W Creative Park można znaleźć pudełka na prezenty w kształcie choinek i gwiazd lub eleganckie pudełka na świąteczne prezenty, a także mnóstwo atrakcyjnych i ozdobnych pudełek do użytku przez cały rok. Można też drukować własne oznakowania prezentów lub zaskoczyć wszystkich ręcznie robioną składaną kartką świąteczną.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: pamiętaj, aby sklejać elementy w kolejności wskazanej numerami.

4. Stwórz własne gry

A homemade block puzzle depicting Santa on his sleigh being drawn by two reindeer in a winter scene.

Podczas świąt warto zaangażować się w coś, co połączy całą rodzinę. W serwisie Creative Park można znaleźć szablony do różnych gier, w które można grać z rodziną. Oprócz puzzli z motywem bożonarodzeniowym mamy też puzzle dla najmłodszych, puzzle geometryczne dla starszych dzieci oraz gry, takie jak bingo i ruletka, w które może grać cała rodzina.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: do podnoszenia i łączenia małych części używaj pęsety.

5. Udekoruj pokój dziecinny ręcznie robionymi, przenośnymi zabawkami świątecznymi

A variety of homemade Christmas decorations including Santa, a reindeer, and a mobile with a twirling Christmas tree and snowflakes.

Zabawek dla dzieci nie trzeba kupować w sklepie. Ta urocza zabawka z obracającą się choinką i płatkami śniegu to kreatywny i osobisty sposób na wprowadzenie atmosfery Bożego Narodzenia do pokoju własnych dzieci lub pociech bliskich osób. W serwisie Creative Park można również znaleźć zabawki o innej tematyce, w tym słonie, ptaki i balony.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: przeciągnij wzdłuż linii, korzystając z linijki i ostro zakończonego przedmiotu, np. stary długopisu bez atramentu, aby krawędź zagięcia było wyraźniejsza i łatwiejsza do użycia.

6. Twórz ręcznie robione zabawki dla małych odkrywców

A papercraft model stegosaurus.

Bez względu na to, czy Twoje dzieci są zafascynowane dinozaurami, wielkimi ssakami, ptakami, samolotami czy pociągami, w serwisie Creative Park znajdziesz figurki, które wzbudzą ich zainteresowanie. Możesz drukować i łączyć zabawki samodzielnie i przygotowywać wakacyjne formy aktywności z dziećmi. Możesz też wydrukować zestaw szablonów i wręczyć go dziecku, które chce kreatywnie pracować, wraz z zestawem narzędzi rzemieślniczych, takich jak klej i nożyczki.

Wskazówka dotycząca rękodzieła: do nakładania kleju użyj wykałaczki. Cienko nałożony klej zapewnia bardziej estetyczne wykończenie.

Autor: Kathrine Anker

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik