DRUKOWANIE

5 powodów, dla których drukarka MAXIFY GX7040 może zaoszczędzić czas i pieniądze

Canon MAXIFY GX7040 to szybka i wszechstronna drukarka dla firm. Ma zaawansowane opcje łączności i zapewnia najwyższą jakość wydruków przy bardzo niskich kosztach eksploatacji.
Canon Camera
„Nasze dokumenty muszą odpowiadać jakości naszych rysunków” – mówi Ian Scullion, jeden z trzech zapracowanych architektów pracujących w firmie Fasciato Architects w Altrincham (Greater Manchester, Wielka Brytania). „Dla naszej marki ważny jest jednolity wygląd materiałów drukowanych”.

Obok rysunków architektonicznych A3 i A0, które tworzymy na potrzeby projektów, musimy także wykonywać wiele wydruków o standardowych rozmiarach, niezależnie od tego, czy są to dokumenty dla klientów czy do zastosowań planistycznych.

Na konkurencyjnym rynku każda firma musi dobrze prezentować się na papierze. Drukarki biznesowe MAXIFY firmy Canon są szybkie, łatwe w obsłudze i zapewniają najwyższą jakość przy bardzo niskim całkowitym koszcie utrzymania.

Ian i Zubair Rahim, specjalista ds. produktów firmy Canon, ujawniają korzyści wynikające z używania drukarki Canon MAXIFY GX7040 w miejscu pracy.

1. Szybka praca i łatwa obsługa

Zbliżenie na ekran dotykowy drukarki Canon MAXIFY.

Nowa drukarka MAXIFY (i jej siostrzany model) to pierwsze drukarki Canon MegaTank wyposażone w ekran dotykowy. „Jest naprawdę bardzo przydatna i sprawia, że wszystko jest niezwykle proste – od konfiguracji drukarki i podłączenia jej do sieci Wi-Fi po skanowanie i kopiowanie” – mówi architekt Ian Scullion.

Osoba wymieniająca papier w drukarce Canon MAXIFY.

Nowy model MAXIFY ma dwie kasety, każda na 250 arkuszy papieru. Znajdują się one u podstawy drukarki. Mamy też tylny podajnik oraz automatyczny podajnik dokumentów (D-ADF) na 50 arkuszy, który umożliwia skanowanie obu stron dwustronnego dokumentu w jednym przebiegu.

Ian był szczególnie pod wrażeniem szybkiej i łatwej konfiguracji modelu MAXIFY GX7040. „Proces instalacji zajął zaledwie 10–15 minut” – mówi. „Każda z czterech butelek z atramentem jest indywidualnie wyprofilowana i oznaczona kolorami, dzięki czemu fizycznie niemożliwe jest wlanie atramentu do niewłaściwego zbiornika. Nie trzeba ściskać butelek, a atrament automatycznie przestaje płynąć po napełnieniu zbiornika, więc nie ma mowy o bałaganie”.

Podobała mu się także szybkość drukowania i skanowania, ponieważ on i jego współpracownicy często muszą dotrzymywać napiętych terminów. Drukowanie jednej strony trwa około siedmiu sekund, a szybkość wielostronicowego drukowania w czerni i kolorze wynosi odpowiednio około 24 i 15,5 obr./min¹.

„Jedną z zalet modelu GX7040 w porównaniu z GX6040 jest jednoprzebiegowe skanowanie dokumentów dwustronnych” – wyjaśnia Zubair. „Dzięki podwójnym modułom skanującym nie trzeba skanować jednej strony, odwracać jej i skanować drugiej. Jeśli masz zestaw dokumentów dwustronnych, możesz zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku”.

Jeśli potrzebujesz mniejszej i bardziej ekonomicznej drukarki MAXIFY, model GX6040 to idealne urządzenie.

2. Doskonała jakość, która gwarantuje świetne wydruki

Osoba pisząca na swoim laptopie umieszczonym na biurku pokrytym architektonicznymi wydrukami.

„Poprawa nasycenia kolorów była widoczna na naszym papierze firmowym” – mówi Ian. „A trwałość atramentu zostanie doceniana podczas omawiania dokumentów na miejscu”.

Jakość dokumentów wysyłanych przez firmę może mieć kluczowe znaczenie w kontekście ich odbioru przez klientów. „Czasami przesyłamy prace do nagród lub konkursów, a także lubimy drukować zdjęcia do biura na różnych rodzajach papieru” – mówi Ian. „Jakość druku oferowana przez model MAXIFY GX7040 jest o wiele lepsza niż w przypadku innych drukarek, z których korzystaliśmy w przeszłości”.

„Modele GX7040 i GX6040 to pierwsze drukarki w serii z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem MegaTank. Drukarki te wykorzystują atramenty pigmentowe w przypadku wszystkich trzech kolorów, a także czerni” – dodaje Zubair. „Dzięki temu można tworzyć naprawdę wyraźny, jednolity tekst oraz bogate, żywe odwzorowanie kolorów na grafikach, z niewiarygodną szczegółowością, która pozwala zachować wygląd nawet najmniejszych czcionek, tak często wykorzystywanych do drobnego druku w dokumentach prawnych”.

3. Intuicyjne funkcje zwiększające wydajność

Mężczyzna trzymający wydruk i drukujący z telefonu na drukarce Canon MAXIFY.

Użycie pigmentu w atramencie MAXIFY gwarantuje trwałość dokumentów, a także odporność na rozmazywanie, wodę i markery.

Mężczyzna siedzący przy biurku w biurze, a za nim drukarka Canon MAXIFY umieszczona na drewnianym stole.

„Drukarki MAXIFY mają również zbiornik konserwacyjny do samodzielnej wymiany przez użytkownika, który zbiera atrament osadzający się podczas czyszczenia głowicy drukującej” – mówi Zubair Rahim, specjalista ds. produktów firmy Canon. „W zależności od sposobu użytkowania może być konieczne wykonanie tej czynności raz w roku, a sama wymiana jest bardzo prosta”.

Drukarka MAXIFY GX7040 ma trzy podajniki papieru. Dwie kasety przednie mogą pomieścić po 250 arkuszy (w modelu GX6040 znajduje się tylko jedna kaseta przednia), a taca tylna – 100 arkuszy. „Podoba nam się wszechstronność związana z dostępnością kilku tac” – mówi Ian. „Taca tylna nadaje się szczególnie do nośników specjalistycznych. Umożliwia drukowanie na papierze błyszczącym lub matowym papierze fotograficznym, kopertach, etykietach, wizytówkach, papierze magnetycznym, a nawet na banerach o długości do 1.2 metra. To jak jeden punkt realizujący wszystkie nasze potrzeby w zakresie druku.

„Bardzo cenię sobie możliwość drukowania dokumentów bezpośrednio z telefonu” – dodaje. „Przydatna jest też możliwość skanowania dokumentów i wysyłania ich bezpośrednio pocztą e-mail, korzystając z ekranu dotykowego, lub zapisywania ich w pamięci USB podłączonej z przodu drukarki. Można również wybrać opcję skanowania do folderu sieciowego. Wszystko jest niezwykle intuicyjne, a cały proces jest naprawdę zoptymalizowany”.

4. Zróżnicowane opcje łączności

Mężczyzna wykorzystujący swój telefon do druku na drukarce Canon MAXIFY.

Aplikacja Canon PRINT umożliwia drukowanie, kopiowanie i skanowanie z urządzeń inteligentnych, a także zmianę ustawień drukowania, sprawdzanie poziomu atramentu i wykonywanie procedur konserwacyjnych. Drukarki MAXIFY są również w pełni zgodne z usługą Apple AirPrint dla systemu iOS oraz usługą Mopria dla systemu Android.

„Korzystamy z aplikacji WhatsApp do kontaktu z klientami, którzy czasami przesyłają nam tym kanałem obrazy lub dokumenty, więc możliwość drukowania bezpośrednio z naszych telefonów jest bardzo pomocna” – mówi Ian. „Korzystamy również z tabletu, więc jeśli omawiamy problem z klientem, możemy łatwo wydrukować dokument lub rysunek, a następnie na nim szkicować. Skanowanie papierowych kopii do pamięci USB jest również bardziej wydajną metodą przechowywania niż składowanie dużych papierowych teczek”.

Osoby pracujące poza firmą docenią też możliwość zdalnego generowania wydruków w biurze – do udostępnienia lub podpisania. „Funkcja PIXMA Cloud Link umożliwia drukowanie z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT” – dodaje Zubair. „Można też zdalnie skanować dokumenty za pomocą aparatów w urządzeniach przenośnych i drukować takie dokumenty. Ponadto można skanować dokumenty w biurze za pomocą drukarki i wysyłać na smartfony”.

5. Niski koszt utrzymania

Architekt siedzący nad dokumentami przy swoim służbowym biurku.

Obie drukarki MAXIFY pozwalają ograniczyć koszty użytkowania, głównie dzięki konstrukcji MegaTank, w przypadku której zamiast zwykłych kaset są używane butelki z atramentem o wysokiej wydajności.

Zbliżenie drukarki Canon MAXIFY, z przodu widoczne są zbiorniki z atramentem.

„Od biznesowej drukarki atramentowej zazwyczaj oczekuje się, że zestaw kaset o wysokiej wydajności wystarczy na około 1000–1500 stron” – mówi Zubair. „Drukarki MAXIFY GX umożliwiają wydruk do 14 000 stron², a nawet do 21 000 stron w trybie ekonomicznym³. Nawet jeśli drukujesz 1000 stron miesięcznie, nie musisz się martwić o wymianę atramentów przez ponad rok. Pozwala to zaoszczędzić czas i wysiłek, a także ograniczyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych”.

Głównymi zaletami modeli GX7040 i GX6040 są niskie koszty eksploatacji i niski całkowity koszt utrzymania. „Rozdzieliliśmy to na średni koszt jednej strony i całkowity koszt firmy w okresie około pięciu lat, w tym cenę samej drukarki i materiałów eksploatacyjnych” – wyjaśnia Zubair. „W obu przypadkach koszty są naprawdę niskie. Można oczekiwać średnio 85% oszczędności na całkowitym koszcie utrzymania w porównaniu z 10 najlepszymi drukarkami laserowymi i atramentowymi”.

To wspaniała wiadomość dla takich podmiotów jak firma Iana. „Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego, że model GX7040 zapewni nam tak dużą oszczędność kosztów” – mówi.

Autor: Matthew Richards
 1. Szybkości drukowania dokumentów są uśrednionymi wartościami ESAT testu kategorii biurowej (Word, Excel, PDF) w domyślnym trybie jednostronnym (ISO/IEC 24734).

  Szybkość drukowania zależy od konfiguracji systemu, interfejsu, oprogramowania, złożoności dokumentu, trybu drukowania, pokrycia strony, typu używanego papieru itp.

 2. Wydajność butelki z atramentem użytej przy wstępnej konfiguracji urządzenia jest niższa niż wydajność następnej butelki, ponieważ pewna ilość atramentu jest wykorzystywana do napełnienia głowicy drukującej podczas konfiguracji. Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta kolorów ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z pomocą uzupełniających butelek z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.

  Wydajności druku czarnym i kolorowym atramentem nie należy sumować.

  Wydajność druku może różnić się w zależności od drukowanych materiałów i innych czynników.

 3. Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie atramentu poprzez obniżenie gęstości, co umożliwia wydrukowanie o 50% większej liczby stron niż w standardowym trybie drukowania.
 4. Szacunkowa średnia oszczędność podczas drukowania ponad pięć tysięcy stron miesięcznie w oparciu o początkowy koszt zakupu sprzętu oraz koszty tuszu lub tonera. Porównanie modeli w zakresie całkowitego kosztu posiadania (TCO) obejmuje 10 najlepiej sprzedających się laserowych drukarek kolorowych oraz 10 najlepiej sprzedających się drukarek atramentowych według IDC EMEA Hardcopy Tracker (dane za okres od I do III kwartału 2020 r.). Więcej informacji na stronie Canon.

Produkty powiązane

Powiązane artykuły

 • WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Sześć powodów, dla których potrzebujesz drukarki typu MegaTank

  Drukarki typu MegaTank firmy Canon są wyposażone w uzupełniane zbiorniki z atramentem umożliwiające wydruk ponad 7000 stron. Dowiedz się więcej na temat tej zapewniającej mnóstwo funkcji serii drukarek.

 • Dwóch pracowników budowlanych drukuje dokumenty na drukarce Canon PIXMA TR150. Obok nich, na stole, leży pomarańczowy kask.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Drukuj poza domem/biurem dzięki drukarce PIXMA TR150

  Dowiedz się, w jaki sposób przenośna drukarka może pomóc w zwiększeniu wydajności firm mobilnych.

 • Kreatywne drukowanie za pomocą aplikacji Easy-PhotoPrint Editor firmy Canon

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Aplikacja Easy-PhotoPrint Editor

  Dowiedz się, jak korzystać z intuicyjnej aplikacji Canon Easy-PhotoPrint Editor.

 • Get-Inspired-PIXMA-TR8550

  DRUKOWANIE

  Drukowanie bezprzewodowe

  Drukuj bezprzewodowo w domowym biurze z dowolnego miejsca. Konfiguracja jest bardzo prosta.