Cat and koala printed on PIXMA TS5350 printer

Drukuj i twórz

Działaj, buduj i kreuj z @paperboyo

Jak można się domyśleć po jego instagramowym pseudonimie – Paperboyo – Rich McCor uwielbia papier.

Obserwuje go prawie pół miliona ludzi, którzy chcą wiedzieć, co robi z papierem.

Założenie było proste – bądź kreatywny, dobrze się baw i rób to, na co masz ochotę.

„Bardzo się ucieszyłem, gdy przedstawiciele firmy Canon poprosili mnie o twórcze wykorzystanie drukarki PIXMA TS5350 Series i gamy papieru przeznaczonego do drukarek PIXMA. To zadanie otworzyło przede mną całkowicie nowy świat. Bardzo lubię korzystać z szablonów, ale jest jeszcze sporo rzeczy, które chcę lepiej poznać. Wyzwanie rzucone przez firmę Canon zapewniło mi przyjemny sposób na oderwanie się od rutyny.

„Założenie dotyczące tego zadania przewidywało kreatywną pracę z papierem, ale mogłem zachować swój styl i swoje poczucie humoru. Co więcej, mogłem wykroczyć poza dotychczasowe ramy działania i poznać rzeczy, którymi inaczej bym się nie zainteresował”.

Picture of hashtag #liveandcreate printed on PIXMA TS5350 printer.

@paperboyo był zaskoczony jakością zdjęć z drukarki PIXMA TS5350 Series.

„Zdążyłem już zapomnieć o tym, jak duże wrażenie robi wydruk z dobrej drukarki. Zdjęcia próbne, które wydrukowałem na błyszczącym papierze fotograficznym, były imponujące. Zwykle w przypadku odbitek zdjęć wszyscy stawiają na papier błyszczący. Jednak, ku mojemu zaskoczeniu, dwustronny papier matowy miał taką samą jakość. Coś w stylu retro. Bardzo atrakcyjny efekt”.

Zaskoczyła go również liczba spontanicznych pomysłów, które przyszły mu do głowy w kontekście poszczególnych rodzajów papieru.

„Niektóre z moich koncepcji się sprawdziły, a część z nich nie wypaliła. Jednak wymyślanie nowych rzeczy sprawiało mi przyjemność. Spora liczba pomysłów pochodziła z folderu oznaczonego napisem »Do wypróbowania w przyszłości!«. Łączenie starych pomysłów z nowymi koncepcjami zapewniło mi nowe spojrzenie na sprawę.

„Na przykład opowieść filmowa, którą opublikowałem na Instagramie, mogłaby trwać nawet 5 minut, gdybym zawarł w niej wszystkie pomysły. Ostatecznie użyłem takich przedmiotów jak ołówki i litery wyskakujące z papieru. Efekt okazał się dużo lepszy, niż oczekiwałem. Głównie dlatego, że odbitki miały tak dużo szczegółów, że obrazy 2D sprawiały wrażenie trójwymiarowych. Czegoś takiego wcześniej nie widziałem”.

„Pomysł zrodził się z zamiłowania do magicznych sztuczek, iluzji optycznych i fotografowania z fałszywą perspektywą. Podstawą moich działań artystycznych pod pseudonimem Paperboyo jest właśnie miłość do magii i iluzji. Papier fotograficzny dał mi okazję do ponownego przyjrzenia się staremu hobby, które przez lata czekało w zapomnieniu.

Samoprzylepny papier fotograficzny jest także doskonałym narzędziem. Prawdopodobnie to on przysłużył się do powstania największej liczby pomysłów, ponieważ doskonale nadaje się do tworzenia animacji poklatkowych. Tworzenie postaci przemieszczających się po ścianie czy piłek, które toczą się do nieistniejących otworów golfowych – realizacja wszystkich pomysłów była łatwiejsza dzięki możliwości wielokrotnego naklejania wydruków”.

Jednym z pomysłów, który chodził po głowie @paperboyo od jakiegoś czasu, było drukowanie rozpoznawalnych szablonów Paperboyo na koszulkach tak, aby współgrały z kieszeniami.

 GIF of cat printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

„Prowadziłem wcześniej rozmowy z kilkoma firmami zajmującymi się drukowaniem na koszulkach. Ich przedstawiciele stwierdzili, że praca przy kieszeniach była po prostu zbyt skomplikowana i kosztowna. Nie byli zainteresowani. Nie udało mi się niczego ugrać w tym temacie”.

Papier do naprasowywania na tkaniny dał mu okazję do eksperymentowania z odłożonym na później pomysłem. Temat wrócił.

GIF of Koala printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

„Efekt przerósł moje oczekiwania. Projekty są solidne i mają profesjonalny wygląd. Ich produkcja jest bardzo łatwa – co zaskakuje w świetle wcześniejszych opinii przedstawicieli drukarni”.

@paperboyo jest zachwycony reakcją odbiorców.

„Praca z drukarką PIXMA TS5350 Series i oryginalnymi nośnikami firmy Canon sprawiła mi wiele radości. Przyjemność, jaką daje drukowanie papierowych materiałów, ma związek z ich zawartością i z pochlebnymi komentarzami odbiorców.

„W przyszłości z pewnością będę eksperymentować z origami, animacjami poklatkowymi, a przede wszystkim z koszulkami”.

Nie zastanawiaj się dłużej – zyskaj inspirację do działania, budowania i kreowania na bazie swoich pomysłów, tak jak @paperboyo, a następnie podziel się efektami pracy za pomocą hashtagu #LiveAndCreate.

Powiązane artykuły
Discover the possibilities of printing

MOŻLIWOŚCI DRUKOWANIA

Odkryj możliwości drukowania

Nowoczesne drukarki potrafią więcej, niż się spodziewasz. Przekonaj się, ile kreatywnych rzeczy możesz zrobić dzięki nim.

Five types of people who really need a printer – are you one of them?

DRUKOWANIE

Pięć grup ludzi, którzy korzystają z drukarki – czy należysz do jednej z nich?

Twórca, niezależny właściciel firmy, a może ktoś inny? Warto wybrać drukarkę odpowiednią do sposobu jej użytkowania. Oto powody.

Create a papercraft safari

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Stwórz papierowe safari

Wydrukuj materiały z motywem zwierzęcym do rodzinnej aktywności, korzystając z Creative Park firmy Canon, i zainspiruj się naturą.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich historii