Cat and koala printed on PIXMA TS5350 printer

Drukuj i twórz

Działaj, buduj i kreuj z @paperboyo

Jak można się domyśleć po jego instagramowym pseudonimie – Paperboyo – Rich McCor uwielbia papier.

Obserwuje go prawie pół miliona ludzi, którzy chcą wiedzieć, co robi z papierem.

Założenie było proste – bądź kreatywny, dobrze się baw i rób to, na co masz ochotę.

„Bardzo się ucieszyłem, gdy przedstawiciele firmy Canon poprosili mnie o twórcze wykorzystanie drukarki PIXMA TS5350 Series i gamy papieru przeznaczonego do drukarek PIXMA. To zadanie otworzyło przede mną całkowicie nowy świat. Bardzo lubię korzystać z szablonów, ale jest jeszcze sporo rzeczy, które chcę lepiej poznać. Wyzwanie rzucone przez firmę Canon zapewniło mi przyjemny sposób na oderwanie się od rutyny.

„Założenie dotyczące tego zadania przewidywało kreatywną pracę z papierem, ale mogłem zachować swój styl i swoje poczucie humoru. Co więcej, mogłem wykroczyć poza dotychczasowe ramy działania i poznać rzeczy, którymi inaczej bym się nie zainteresował”.

Picture of hashtag #liveandcreate printed on PIXMA TS5350 printer.

@paperboyo był zaskoczony jakością zdjęć z drukarki PIXMA TS5350 Series.

„Zdążyłem już zapomnieć o tym, jak duże wrażenie robi wydruk z dobrej drukarki. Zdjęcia próbne, które wydrukowałem na błyszczącym papierze fotograficznym, były imponujące. Zwykle w przypadku odbitek zdjęć wszyscy stawiają na papier błyszczący. Jednak, ku mojemu zaskoczeniu, dwustronny papier matowy miał taką samą jakość. Coś w stylu retro. Bardzo atrakcyjny efekt”.

Zaskoczyła go również liczba spontanicznych pomysłów, które przyszły mu do głowy w kontekście poszczególnych rodzajów papieru.

„Niektóre z moich koncepcji się sprawdziły, a część z nich nie wypaliła. Jednak wymyślanie nowych rzeczy sprawiało mi przyjemność. Spora liczba pomysłów pochodziła z folderu oznaczonego napisem »Do wypróbowania w przyszłości!«. Łączenie starych pomysłów z nowymi koncepcjami zapewniło mi nowe spojrzenie na sprawę.

„Na przykład opowieść filmowa, którą opublikowałem na Instagramie, mogłaby trwać nawet 5 minut, gdybym zawarł w niej wszystkie pomysły. Ostatecznie użyłem takich przedmiotów jak ołówki i litery wyskakujące z papieru. Efekt okazał się dużo lepszy, niż oczekiwałem. Głównie dlatego, że odbitki miały tak dużo szczegółów, że obrazy 2D sprawiały wrażenie trójwymiarowych. Czegoś takiego wcześniej nie widziałem”.

„Pomysł zrodził się z zamiłowania do magicznych sztuczek, iluzji optycznych i fotografowania z fałszywą perspektywą. Podstawą moich działań artystycznych pod pseudonimem Paperboyo jest właśnie miłość do magii i iluzji. Papier fotograficzny dał mi okazję do ponownego przyjrzenia się staremu hobby, które przez lata czekało w zapomnieniu.

Jednym z pomysłów, który chodził po głowie @paperboyo od jakiegoś czasu, było drukowanie rozpoznawalnych szablonów Paperboyo na koszulkach tak, aby współgrały z kieszeniami.

 GIF of cat printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

„Prowadziłem wcześniej rozmowy z kilkoma firmami zajmującymi się drukowaniem na koszulkach. Ich przedstawiciele stwierdzili, że praca przy kieszeniach była po prostu zbyt skomplikowana i kosztowna. Nie byli zainteresowani. Nie udało mi się niczego ugrać w tym temacie”.

Papier do naprasowywania na tkaniny dał mu okazję do eksperymentowania z odłożonym na później pomysłem. Temat wrócił.

GIF of Koala printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

„Efekt przerósł moje oczekiwania. Projekty są solidne i mają profesjonalny wygląd. Ich produkcja jest bardzo łatwa – co zaskakuje w świetle wcześniejszych opinii przedstawicieli drukarni”.

@paperboyo jest zachwycony reakcją odbiorców.

„Praca z drukarką PIXMA TS5350 Series i oryginalnymi nośnikami firmy Canon sprawiła mi wiele radości. Przyjemność, jaką daje drukowanie papierowych materiałów, ma związek z ich zawartością i z pochlebnymi komentarzami odbiorców.

„W przyszłości z pewnością będę eksperymentować z origami, animacjami poklatkowymi, a przede wszystkim z koszulkami”.

Nie zastanawiaj się dłużej – zyskaj inspirację do działania, budowania i kreowania na bazie swoich pomysłów, tak jak @paperboyo, a następnie podziel się efektami pracy za pomocą hashtagu #LiveAndCreate.

Powiązane artykuły
Printer fun for everyone

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Zabawa z drukarką dla każdego

Sześć sposobów na zaktywizowanie rodziny oraz uatrakcyjnienie domu i sprzętu dzięki drukarce PIXMA.

A lemon hovers in the air above an illustrated print of a tennis player about to serve. The effect makes it look as if the player is about to hit the lemon.

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Zabawne wydruki z Paperboyo

Baw się, drukuj i publikuj: gwiazda Instagrama Paperboyo eksperymentuje z drukarką Canon SELPHY Square QX10.

Create a papercraft safari

TWÓRCZE DRUKOWANIE

Stwórz papierowe safari

Wydrukuj materiały z motywem zwierzęcym do rodzinnej aktywności, korzystając z Creative Park firmy Canon, i zainspiruj się naturą.

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich historii