Artist Hattie Newman looks at the Canon EOS 4000D to configure some settings

PROJEKTANTKA PLANÓW ZDJĘCIOWYCH HATTIE NEWMAN

W jaki sposób aparat EOS 4000D firmy Canon pomaga wcielić moje pomysły w życie

Hattie Newman
Hattie Newman

Projektantka modeli i planów zdjęciowych


Hattie tworzy modele i plany zdjęciowe, które łączą w sobie zabawę z wyrazistą kolorową estetyką. I wszystkie są wykonane z jednego materiału: papieru.

To pasja, która rozpoczęła się w szkole artystycznej, którą wybrała jako szkołę średnią, ponieważ „była tania i łatwo było się w niej utrzymać”. Od tamtej pory nigdy nie patrzy się za siebie; dziś jej prace zdobią galerie, magazyny, książki, reklamy i strony internetowe na całym świecie.

Hattie wyjaśnia, że inspiracja do jej projektów może pochodzić z dowolnego miejsca: „galerii, ogrodów, budynków… lub czegoś tak prostego, jak kolor, wzór czy tekstura”. To właśnie dlatego fotografia stała się istotną częścią jej pracy.

"Zawsze szukam nowych pomysłów, więc jeśli widzę coś, co mnie inspiruje, zatrzymuję się i robię zdjęcie. W ten sposób mam zapis obrazu, do którego mogę powrócić później."

Powiązane artykuły
canon-get-inspired-christmas-craft-related-article-1-185

DRUKARKI

Która drukarka jest odpowiednia dla Ciebie?

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, niezależnym właścicielem firmy czy fotografem znajdziesz drukarkę spełniającą Twoje potrzeby. Dowiedz się, która je spełni

A table filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

RĘKODZIEŁO Z DRUKARKI

Nastał sezon na kreatywną pracę – sześć rzeczy, które możesz zrobić w te święta, korzystając z drukarki

Bądź kreatywny i twórz własne prezenty świąteczne, dekoracje i gry w te święta. Wszystkie szablony można pobrać bezpłatnie i wydrukować.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

PODRÓŻE

11 wskazówek dotyczących fotografowania miejskich wypadów

Wskazówki i sztuczki, które ułatwią wykorzystanie możliwości aparatu podczas miejskich wypadów oraz uwiecznianie towarzyszącej im atmosfery.

Artist Hattie Newman photographing botanics as inspiration for her work

Dla Hattie, zdjęcia są również istotnym sposobem dzielenia się pomysłami i pracą w toku z jej klientami, asystentami w studio i internetowymi obserwatorami. Nie tylko dokumentowanie ukończonych dzieł sprawia jej przyjemność: „Uwielbiam rejestrować, co dzieje się za kulisami, dlatego zawsze mam przy sobie aparat. Stamtąd umieszczam zdjęcia na blogu lub w mediach społecznościowych, a czasami drukuję je do mojego portfolio”.

„Naprawdę ważne jest, że mogę zrobić dokładne zdjęcia modelu, który wykonuję. Dzięki temu klient może zobaczyć, jak będzie on wyglądał” – mówi Hattie. Jakość obrazu jest równie ważna, jeśli chodzi o robienie zdjęć wykonanych prac. „Potrzebuję wysokiej jakości zdjęć moich dotychczasowych projektów, więc jeśli muszę zrobić coś podobnego, mogę patrzeć na obraz i przypomnieć sobie, jak zrobiłam dany model”.

In the studio sharing images of the creative process

W przeszłości Hattie korzystała z telefonu do robienia zdjęć, ale w miarę upływu czasu zaczęła zdawać sobie sprawę z jego ograniczeń.

"Chociaż aparaty telefoniczne są wygodne, nigdy nie mogłam robić dobrych zdjęć przy słabym świetle, a obrazy nie były wystarczająco ostre dla moich potrzeb."

Gdy tylko Hattie zaczęła używać aparatu EOS 4000 D, zauważyła znaczącą poprawę. „Najbardziej oczywistą różnicą było to, że obrazy miały znacznie więcej szczegółów. Kolor był bardziej dokładny, a aparat pracował znacznie lepiej w słabym świetle”. Możliwość rejestrowania swojej pracy w wyższej rozdzielczości zapewnia kolejne korzyści. „Teraz mogę wydrukować moje zdjęcia i wiem, że będą dobrze wyglądać. A ponieważ są wysokiej jakości, mogę zrobić zdjęcie i edytować je później – na przykład kadrując detale”.

Shooting with background blur

Hattie, która nie miała wcześniej kontaktu z lustrzankami, była pod wrażeniem, jak prosty w użyciu jest aparat EOS 4000D. „Kiedy dostałam aparat, zaczęłam robić wiele zdjęć moich modeli, ponieważ było łatwo sprawić, żeby wyglądały pięknie”. Hattie zauważyła, że połączenie aparatu z siecią Wi-Fi jest po prostu intuicyjne: „naprawdę łatwo przenieść obrazy z aparatu na mój telefon, więc kiedy nie ma mnie na miejscu, mogę przesyłać obrazy moim klientom i zespołowi w studio”.

A leafy morning at the Barbican Conservatory provides inspiration for the next paper set

Dzięki aparatowi EOS 4000 D Hattie teraz robi wysokiej jakości zdjęcia, którymi dumnie się dzieli – nie tylko dlatego, że wyglądają profesjonalnie, ale z uwagi na to, że naprawdę uchwyciły jej wizję artystyczną. To, jak wyjaśnia, jest w dużej mierze spowodowane nowymi możliwościami twórczymi, które otworzył przed nią aparat. „To wspaniałe, ponieważ mogę używać różnych obiektywów – na przykład obiektywu makro, jeśli chcę uzyskać zbliżenie modelu. I uwielbiam małą głębię ostrości – rozmycie tła sprawia, że moja prace są wyjątkowe”.

Hattie podsumowuje, „korzyścią z używania aparatu EOS 4000 D jest to, że mam dużo większą kontrolę nad zdjęciami. Nawet jeśli mi się spieszy, wiem, że mogę uzyskać wspaniałe obrazy, które wiernie oddają moje prace”.

Powiązane artykułyWiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, dzięki którym będziesz mógł realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik

Podoba Ci się aparat EOS 4000D?

Łatwo i intuicyjnie fotografuj oraz udostępniaj historie wyróżniające się atrakcyjnymi kolorami, poziomem szczegółowości i pięknym rozmyciem tła.

Dowiedz się więcej

image of the Canon EOS 4000D at a slight angle