NAGRYWANIE VLOGÓW

Jaki jest najlepszy zestaw do tworzenia treści?

Dobry sprzęt fotograficzny ma kluczowe znaczenie dla pozycji twórcy online – dowiedz się, z czego korzystają nasi artyści i jak wybrany sprzęt pomaga im tworzyć wyjątkowe materiały.
Canon Camera

Jeśli jesteś influencerem o ugruntowanej pozycji lub poświęcasz więcej czasu na wpisy w mediach społecznościowych, prawdopodobnie nie korzystasz już wyłącznie ze smartfona. Wybór aparatu, który dorówna Twojej kreatywności, ma duże znaczenie. Poprawa jakości materiałów dzięki użyciu znakomitego sprzętu to fantastyczny sposób na to, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Platformy internetowe są pełne materiałów autorstwa różnego rodzaju twórców, więc proponowanie czegoś wyjątkowego jest teraz jeszcze ważniejsze niż wcześniej.

Kampania Canon Crew Create połączyła czterech innowacyjnych artystów internetowych, którzy skorzystali ze sprzętu Canon, aby współpracować ze sobą i zainspirować innych do kreatywnej pracy. Ujawniamy, z jakiego sprzętu do tworzenia vlogów i fotografowania korzystają poszczególni artyści, dlaczego tak bardzo im on odpowiada i w jaki sposób przyczynia się do tego, że ich dzieła są tak wyjątkowe.

W plenerze z aparatem EOS M50 Mark II

Autoportret kobiety w różowej bluzie i z niebieskimi włosami oglądany na ekranie dotykowym aparatu Canon EOS M50 Mark II

„Potrzebuję aparatu, który łatwo zrozumieć, z którym łatwo pracować, ale jednocześnie aparatu, który daje przestrzeń do nauki i poznawania nowych trików” – mówi Nifè, która korzysta z aparatu Canon EOS M50 Mark II i uwielbia obracany ekran dotykowy.

Nifè często nagrywa z ręki lub rejestruje vlogi w ruchu, więc potrzebuje czegoś lekkiego, co dobrze sprawdzi się zarówno do domu, jak i na ulicy. Jej treści muszą być oryginalne i wyjątkowe, więc smartfon się tutaj nie sprawdzi. Jej sprzęt musi zapewniać wysoką jakość i pełną kontrolę nad kreatywnością.

„Używam aparatu Canon EOS M50 Mark II. Jest ładny i lekki. Po prostu mogę włożyć go do torby” – mówi Nifè. „Jakość staje się coraz ważniejsza. Wszyscy uwielbiają naturalne filmy z telefonów, ale połączenie jakości ruchu z jakością filmów przyciąga uwagę ludzi”.

„Jeśli chcę uzyskać wyższą jakość i czyste obrazy, używam aparatu. Wtedy mogę wypróbować różne obiektywy, aby zmieniać wygląd ujęć. Jeśli na przykład chcę mieć rozmazane tło, mogę użyć konkretnego obiektywu. Jeśli chcę, aby na zdjęciu było więcej osób – powiedzmy, że nagrywam vloga – to doskonały jest obiektyw o szerszym kącie”.

Kobieta z niebieskimi warkoczami, w różowej bluzie, z aparatem Canon na statywie.

Nifè

Londyńska tancerka Afrobeat i vlogerka.

Media społecznościowe: 1,5 miliona obserwujących w serwisie TikTok @itsjustnifee
Ulubiony zestaw:
Canon EOS M50 Mark II
Uchwyt statywowy Canon HG-100TBR
Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM
Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

Dostępna w aparacie matryca o rozdzielczości 24,1 megapiksela zapewnia niesamowite rezultaty, ale wyraźny obraz nie jest jedyną cechą, na której zależy Nifè. Ostre filmy nie będą się wyróżniać, jeśli obraz będzie rozedrgany. „Nie mam zbyt stabilnej ręki” – przyznaje. „Gdy nagrywam vloga, tańczę lub filmuję kogoś, bardzo przydaje się obiektyw z wbudowaną stabilizacją. Nie muszę się martwić o idealne filmowanie”.

Nifè korzysta z uchwytu statywowego Canon HG-100TBR, który działa jako wytrzymały statyw lub uchwyt do vlogowania i ma odłączany pilot Bluetooth. Może też używać obracanego ekranu dotykowego, który dodatkowo zwiększa komfort pracy.

„Mogę skonfigurować aparat, zdjąć pilota i rozpocząć nagrywanie w dowolnym miejscu. Jest to bardzo przydatne, ponieważ rejestruję różne materiały” – mówi. „Ponieważ dużo pracuję z muzyką i tańczę, dobrze jest mieć samowyzwalacz, który pozwala odsunąć się od aparatu, ustawić się w odpowiedniej pozycji i sprawdzić swój wygląd przed rozpoczęciem układu tanecznego”.

Kreatywność z aparatem EOS RP

Mężczyzna w ciemnej koszulce, siedzący przy biurku w domowym studiu nagrań, przystawia aparat Canon EOS RP do oka.

„Zdecydowanie nie jestem profesjonalnym fotografem. Używam aparatu Canon EOS RP. Natychmiast przekonałem się, że jest to niesamowity aparat do robienia zdjęć” – mówi Jack Garratt, który uwielbia to, że aparat zmusza go do przekraczania granic kreatywności, a jednocześnie jest intuicyjny i łatwy w użyciu.

Aby wyróżnić się jako twórca, trzeba pokonać swoje ograniczenia. Jako muzyk, który zawsze stara się przekroczyć własną kreatywność, Jack Garratt potrzebuje zestawu – zarówno instrumentów, jak i aparatu – który może sprostać każdemu wyzwaniu artystycznemu. Model Canon EOS RP spełnia jego oczekiwania, a jednocześnie jest na tyle prosty, że dzięki intuicyjnemu układowi i funkcjom łączności bezprzewodowej może poświęcić całą uwagę sztuce.

„Obsługa jest naprawdę instynktowna” – mówi Jacks. „Bardzo szybko przekonałem się, że moje zdjęcia wychodzą dokładnie tak, jak sobie je wyobrażam, co bardzo mnie cieszy. Zwiększa to pewność siebie i zachęca mnie do lepszego poznania aparatu”. Intuicyjny obsługa aparatu sprawia, że Jack zagłębia się w ustawienia i traktuje aparat jako narzędzie twórcze.

Aby dowiedzieć się więcej o aparacie, pobierz aplikację Canon Photo Companion.

Jack Garratt

Muzyk, producent, zdobywca nagrody Brit Award.

Media społecznościowe: 90,9 tys. obserwujących na Instagramie @jackgarratt
Zestaw Canon:
Canon EOS RP
Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Canon RF 50mm F1.8 STM
Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM
Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

„Szybkość pracy jest naprawdę ważna, ponieważ pomysł jest oryginalny dopóty, dopóki ktoś inny na niego nie wpadnie. Możliwość wykonania zdjęcia, natychmiastowego przesłania go do telefonu i udostępnienia sprawia, że wyjątkowy moment może zyskać dodatkowe życie i trwać nieco dłużej”.

Zdjęcia ze smartfona można udostępniać za pomocą aplikacji Canon Camera Connect. Można je przechowywać, korzystając z systemu przesyłania i przechowywania multimediów w chmurze firmy Canon, image.canon, który pobiera obrazy z aparatu i udostępnia je na urządzeniach i platformach udostępniania w chmurze.

Wybierając najlepszy aparat do nagrywania vlogów i fotografowania, można podnieść standard wszystkich tworzonych treści. Udostępniający wiele funkcji aparat Canon EOS RP z dużą matrycą pełnoklatkową eliminuje ograniczenia. „Wiedząc, że aparat umożliwia filmowanie w rozdzielczości 4K, nie czuję żadnych ograniczeń” – mówi Jack.

„Kiedy prowadzę transmisję, często się przemieszczam” – mówi. „AF ze śledzeniem twarzy i oczu pozwala mi tworzyć takie materiały, jakie chcę”.

Aparat EOS R6 do dynamicznych dyscyplin sportu

Osoba wyciągająca aparat Canon EOS R6 z torby, obok piłka nożna.

Ewan Baggot uwielbia niewiarygodną jakość, jaką aparat Canon EOS R6 zapewnia jego materiałom. „Jakość obrazu jest dla mnie najważniejsza. Platformy internetowe są obecnie tak nasycone, że trzeba się tam czymś wyróżniać”.

„Uwielbiam używać aparatu Canon EOS R6, ponieważ jest bardzo wszechstronny” – mówi. „Mam obiektyw Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM, który umożliwia powiększenie obrazu do poziomu ogniskowej 240 mm. To po prostu szaleństwo. Mogę umieścić go na linii środkowej i uzyskać przybliżenie w polu karnym. Mogę się cofnąć bardzo daleko lub podejść bardzo blisko.

„Jakość obrazu jest fantastyczna. Obraz 4K rejestrowany z szybkością 60 kl./s jest piękny: płynny i wyraźny. Tryb 120 kl./s sprawia, że obraz nagrań w bardzo zwolnionym tempie wygląda równie atrakcyjnie” – kontynuuje. „Śledzenie obiektów w trybie autofokusa jest bardzo przydatne. Z piłką poruszam się tak szybko, że często mogę stracić wyostrzenie. Autofokus jest jednak tak sprawny, że może śledzić moje oczy, stopy, nogi – cokolwiek chcę”.

Ewan Baggott

Piłkarski freestyler, prezenter i producent.

Media społecznościowe: 107 tys. obserwujących na Instagramie @eabskills
Zestaw Canon:
Canon EOS R6
Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Canon RF 50mm F1.8 STM
Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM
Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

Jednak nie tylko specyfikacje obrazu sprawiają, że model Canon EOS R6 jest idealny dla Ewana. Podczas tworzenia materiałów niezwykle ważna jest także użyteczność i obsługa. Aparat pod tym względem spisuje się znakomicie.

„Mogę obrócić ekran i zobaczyć, co robię” – zachwyca się Ewan. „Gdy próbuję coś przećwiczyć, natychmiast chcę to zobaczyć.

„W ofercie Canon uwielbiam to, że można wybrać dowolny aparat, a menu będzie wyglądać podobnie. To coś, co naprawdę uwielbiam. Mogę wziąć dowolny aparat i bez problemu poradzę sobie z interfejsem. Wiem, gdzie są wszystkie funkcje. Od razu mogę zacząć robić zdjęcia”.

Bezproblemowe nagrywanie vlogów aparatem PowerShot G7 X Mark III

Mężczyzna kucający z aparatem Canon PowerShot G7 X Mark III przed ścianą z graffiti.

Artysta uliczny Fat Cap Sprays mówi, że aparat musi umożliwiać mu tworzenie zachwycających treści, które udostępnia online. „Chcę skupić się wyłącznie na tworzeniu sztuki” – mówi. „Aparat Canon PowerShot G7 X Mark III sprawia, że jako artysta nie muszę się o nic martwić. Wiem, że będzie nagrywał wspaniałe materiały, więc ja mogę skupić się na malowaniu”.

Dla twórców takich jak Fat Cap Sprays, którzy ciągle tworzą nowe dzieła i filmy w plenerze, ważnym atrybutem każdego zestawu są jego cechy fizyczne. Bez aparatu tak mobilnego i lekkiego jak Canon PowerShot G7 X Mark III tworzenie niesamowitych materiałów w plenerze może być trudne.

„Noszę ze sobą sporo materiałów do tworzenia sztuki. Nie chcę pominąć żadnego koloru. Dlatego zależy mi na tym, aby aparat mieścił się w torbie ze wszystkimi moimi materiałami” – mówi.

Fat Cap Sprays

Artysta uliczny ze Wschodniego Londynu, znany ze swoich jaskrawych projektów.

Media społecznościowe: 5,3 miliona obserwujących w serwisie TikTok @fatcapsprays
Zestaw Canon:
Canon PowerShot G7 X Mark III
Uchwyt statywowy Canon HG-100TBR
Mikrofon stereofoniczny Canon DM-E100

„Korzystałem z uchwytu statywowego Canon HG-100TBR, aby do nagrywania ujęć z bliska używać jednej ręki, a do malowania drugiej. Podoba mi się jego rozmiar. Jest naprawdę mały i lekki. W drugiej ręce trzymam puszkę z farbą, dlatego nie mogę mieć czegoś zbyt ciężkiego, co sprawi, że stracę równowagę”.

Oczywiście istnieje wiele ultramobilnych urządzeń, które rejestrują obraz wideo, ale Fat Cap Sprays potrzebuje aparatu także do płynnego nagrywania filmów, które – co bardzo ważne – idealnie oddadzą rzeczywiste kolory.

„Wewnętrzna stabilizacja aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III jest bardzo przydatna, ponieważ podczas filmowania mojej pracy obraz musi być bardzo stabilny” – mówi. „Podoba mi się również jakość obrazu. Stosuję wiele jasnych kolorów, a aparat odwzorowuje je zgodnie z moim zamysłem artystycznym. Bardzo zależy mi na tym, aby obraz odzwierciedlał prawdziwy wygląd moich dzieł, ponieważ zajmuję się sztuką uliczną, którą ludzie mogą zobaczyć osobiście”.


Autor: Peter Wolinski

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • Widok przez ramię fotografa na ekran LCD aparatu Canon EOS R10, na którym widać dwie filmowane tancerki flamenco.

  TECHNOLOGIA

  Lustrzanki cyfrowe a aparaty bezlusterkowe

  Myślisz o przejściu na aparat bezlusterkowy? Porównujemy różnice, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji.

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Ulepsz jakość swoich materiałów online

  Sześć profesjonalnych wskazówek i technik, dzięki którym Twoje materiały w mediach społecznościowych wyróżnią się na tle innych.

 • Osoba nagrywająca vlog aparatem Canon EOS R10. W tle znajduje się drzewo z pomarańczami.

  NAGRYWANIE VLOGÓW

  Polecane aparaty Canon do tworzenia vlogów

  Idealne aparaty Canon do nagrywania filmów dają użytkownikowi dużą kontrolę i zapewniają niesamowitą jakość obrazu, dzięki czemu ożywią każdego vloga.

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Vlogowanie w podróży przy użyciu ultraszerokokątnego obiektywu

  Vlogerka podróżnicza Chloe Gunning rejestruje całodzienną wycieczkę po mieście, korzystając z obiektywu Canon RF 16mm F2.8 STM.