WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

Poznaj drukarkę, która umożliwia bezproblemową pracę hybrydową

Dowiedz się, dlaczego Canon PIXMA TR4650 jest najlepszą drukarką domową do pracy zdalnej.
Drukarka PIXMA firmy Canon na biurku w domowym biurze.

Gdy pandemia Covid-19 zmusiła pracowników do rozpoczęcia pracy z domu, Jamie Watson, fotograf amator i dyrektor ds. strategii w agencji reklamowej w Bristolu, szybko przekształcił jadalnię we własne biuro domowe. W obliczu napiętych terminów i słabnącej kreatywności przekonał się, że brakuje mu jednej rzeczy: dobrej drukarki.

Wraz ze znoszeniem restrykcji zaczęliśmy przechodzić na bardziej hybrydowy tryb pracy, w przypadku którego płynne przechodzenie między pracą w domu i pracą w biurze stało się jeszcze ważniejsze niż do tej pory. Jamie współpracuje z klientami, zespołem badawczym i zespołem ds. kreatywnych koncepcji, pomagając w tworzeniu m.in. innowacyjnych kampanii dla różnych marek. Obecnie pracuje zarówno w domu, jak i w biurze. Docenia swobodę, jaką daje mu każdy z tych trybów pracy.

Idealne biuro domowe nie jest kompletne bez dobrej drukarki, z czego często zdajemy sobie sprawę dopiero w obliczu napiętych terminów lub przed spotkaniem, kiedy pojawia się potrzeba drukowania. Gdy wielu z nas pracuje zdalnie, drukarka jest funkcjonalnym elementem technologii, który może skrócić czas spędzany przed ekranem i przyspieszyć procesy twórcze.

Zastosowanie odpowiedniego sprzętu umożliwia płynne przechodzenie między środowiskami pracy w domu i w biurze. Dzięki gamie wydajnych drukarek firmy Canon – w szczególności kompaktowej drukarce 4 w 1 Canon PIXMA TR4650 – można szybko i łatwo zadbać o ten sam profesjonalny standard druku.

„Gdy mam mnóstwo rzeczy do zrobienia, praca w domu to dobry sposób ucieczki przed rozpraszającym środowiskiem biurowym” – mówi Jamie. „Można nieco lepiej zarządzać swoim czasem. Jest też więcej swobody niż w przypadku tradycyjnych godzin pracy. Oczywiście nie trzeba też dojeżdżać do pracy, więc mamy więcej czasu na różne rzeczy. Jeżdżę na rowerze, więc mogę wybrać się na przejażdżkę bez konieczności uwzględniania czasu dojazdu do biura i z powrotem”.

Współpraca z członkami zespołu jest jednak łatwiejsza w środowisku biurowym, a zadania można wykonywać bardziej efektywnie.

Jamie opowiada o tym, jak jego drukarka domowa pozwala mu odejść od ekranu, aby w pełni skupić się na projektach, nad którymi pracuje w domu.

Wyraź swoje myśli za pomocą druku

Mężczyzna opuszczający przedni podajnik papieru drukarki Canon.

Drukarka 4 w 1 Canon PIXMA TR4650 ma w 4-kolorowy, hybrydowy atrament i ulepszony sposób instalacji kaset, który ułatwia i upraszcza ich wymianę.

Drukarka Canon PIXMA TR4650 pozwala Jamiemu odejść od laptopa i skupić się na drukowanych kopiach dokumentów niezbędnych w jego pracy. „Wolę czytać informacje od klienta na papierze” – mówi Jamie. „W ten sposób mogę się lepiej skupić. Nie rozpraszają mnie bodźce z komputera, np. powiadomienia o wiadomościach e-mail czy zespołowy czat. Łatwiej jest skupić się na czytanym tekście. Można go podkreślać, można dodawać pytania. W ten sposób bardziej pochłania mnie to, co robię i czytam.

„Gdy otrzymuję wyniki badań ankietowych od agencji badawczych z wieloma różnymi wykresami i tabelami, wolę mieć przed sobą kilka dokumentów, które mogę porównać, niż przeskakiwać między slajdami, gdy mogę patrzeć tylko na jedną rzecz w danym momencie” – dodaje.

Pracując w biurze, nie trzeba martwić się o konfigurację drukarki oraz poziomy papieru i atramentu. Tak samo powinno być w domu. Przypomnienie o usunięciu dokumentu, ulepszony przedni podajnik papieru ułatwiający ładowanie oraz szybsza i prostsza instalacja kaset sprawiają, że jest to łatwa w obsłudze i wydajna drukarka domowa dla profesjonalistów, takich jak Jamie.

Możliwość kompleksowej obsługi drukarki PIXMA TR4650 – w tym drukowania, kopiowania, skanowania, konserwacji, sprawdzania poziomu atramentu i kupowania nowych atramentów – za pomocą aplikacji Canon PRINT eliminuje potrzebę korzystania z komputera.

Połączenie projektowania ręcznego i cyfrowego

Osoba korzystająca ze smartfona w celu drukowania na drukarce domowej firmy Canon.

Zajmowanie się zadaniami w różnych pomieszczeniach pomaga Jamiemu skupić się na pracy podczas pracy z domu. „Gdy jestem w biurze, poruszam się po nim, aby zmienić scenerię i trochę odświeżyć umysł. W pracy siedzę przy biurku, ale później mogę przenieść się do jadalni lub na taras na dachu” – mówi. „W domu robię tak samo. Drukuję rzeczy i oddalam się od laptopa, ponieważ mimo że pracuję zdalnie, to ludzie ciągle do mnie dzwonią i wysyłają wiadomości. Oddalając się od laptopa, mogę odciąć się od tych rozpraszających uwagę czynników. Wydrukuję coś, a następnie czytam na dole w kuchni, co pozwala mi się lepiej skupić”.

Osoba pisząca na wydrukowanym arkuszu kalkulacyjnym.

Jamie współpracuje z szeroką gamą klientów, od podmiotów zajmujących się opieką zdrowotną, firm z branży spożywczej i producentów napojów bezalkoholowych po dostawców usług hostingowych i banki.

Przystępna cenowo drukarka, z której korzysta Jamie, jest łatwa w konfiguracji za pomocą aplikacji Canon PRINT, która umożliwia jeszcze sprawniejszą obsługę. „Konfiguracja była bardzo łatwa. To był dla mnie ważny argument, ponieważ skonfigurowanie i uruchomienie praktycznie każdej drukarki, której wcześniej używałem, zajmowało kilka dni. Tu drukarka robi to samodzielnie” – podkreśla Jamie.

Jest również połączona z programem Easy-Layout Editor, który umożliwia rozmieszczanie dokumentów, takich jak pliki PDF i pliki obrazów, na jednej stronie przed wydrukowaniem. To idealne rozwiązanie w przypadku prac wykonywanych przez Jamiego.

„Jeśli realizuję projekty dotyczące strategii marki lub muszę opracować strukturę marki, wolę rozrysowywać je ręcznie” – mówi. „Następnie skanuję to i przesyłam do reszty zespołu jako roboczy szkic, zamiast poświęcać wiele czasu na projektowanie w programie Microsoft® PowerPoint®”.

Skanowanie do chmury za pomocą drukarki domowej firmy Canon

Mężczyzna siedzący na ogrodowej ławce z kubkiem i laptopem.

Jamie czasami tęskni za interakcjami z członkami zespołu w biurze, co jest wadą pracy z domu. „Jako pracownikom agencji kreatywnej zdecydowanie brakowało nam tego elementu współpracy” – mówi. „Praca z domu jest bardziej transakcyjna, nie można po prostu podejść do czyjegoś biurka lub porozmawiać podczas przerwy na lunch. Trzeba zaznaczyć spotkanie w kalendarzu i nawiązać połączenie. Nie można spontanicznie porozmawiać”.

Mężczyzna zakładający kask rowerowy.

Praca w domu ma zdecydowanie zalety – Jamie jeździł do pracy na rowerze, ale teraz nie musi dojeżdżać i może traktować jazdę na rowerze jako hobby, a nie konieczność.

Funkcja PIXMA Cloud Link w drukarce Canon PIXMA TR4650 ułatwia drukowanie i skanowanie do chmury*, więc idealnie sprawdza się w małych firmach, które udostępniają i zapisują zawartość we współdzielonej usłudze w chmurze, takiej jak Google Drive™, Dropbox™ lub Evernote®, i zapewnia dostęp do plików z dowolnego miejsca.

Jamie mówi, że gdy zespoły dzielą się swoimi projektami, drukowanie dokumentów i rysunków przed przypięciem ich do ściany lub umieszczeniem na ekranie pomaga mu w analizie kreatywnych pomysłów podczas pracy.

„Gdy otrzymujemy kreatywne pomysły, np. w postaci rysunków projektowych, od naszych zespołów koncepcyjnych, często trzeba jeszcze wykonać trochę pracy i pamiętać o tym zadaniu” – mówi.

„Dlatego właśnie wolę wydrukować sobie taki dokument, ponieważ pozwala mi na podświadome rozważanie go w tle, gdy przypnę wydruk na ścianie lub położę go na biurku. Trochę łatwiej jest odnosić się do niego i analizować go w podświadomości”.

Wszechstronne drukowanie w domu

Drukarka Canon obok rośliny doniczkowej, telefonu i kilku odbitek.

Fotograf amator Jamie Watson uwielbia bawić się aparatem fotograficznym – a dzięki drukarce Canon PIXMA TR4650 może tworzyć wysokiej jakości odbitki, które będą ozdobą domu. „Gdy wychodzę, zawsze staram się robić wiele zdjęć” – mówi. „Kiedyś mieszkałem w Australii i stamtąd przywiozłem swą pasję”.

Mężczyzna zamykający teczkę na biurku w domowym biurze.

Wszechstronna drukarka Canon PIXMA TR4650 pozwala Jamiemu w pełni angażować się w projekty robocze, tak jakby był w biurze firmy.

Drukarka Canon PIXMA TR4650 doskonale sprawdza się w pracy, ale można jej też używać do nauki w domu, odrabiania zadań domowych i drukowania zdjęć rodzinnych.

Program Easy-PhotoPrint Editor ułatwia tworzenie różnych oryginalnych zdjęć, takich jak odbitki o rozmiarach niestandardowych, kalendarze i układów zdjęć w formacie kwadratu. Można go używać do obsługi prywatnych projektów w domu i do pracy.

Jamie, miłośnik fotografii, używa go do tworzenia odbitek umieszczanych w ramkach, ponieważ błyskawicznie można wydrukować zdjęcia formatu 10 × 15 cm bez obramowania. „Urządzenie szybko drukuje. Możliwość drukowania zdjęć z myślą o umieszczeniu w ramkach i udekorowaniu domu sprawia, że nie trzeba płacić za odbitki w punkcie usług fotograficznych” – mówi.

Drukarka domowa Canon PIXMA TR4650 ma prostą, elegancką obudowę, co jest kolejnym czynnikiem, który Jamie i jego partnerka biorą pod uwagę, gdy wybierają coś do swego domu. „Drukarki nie zawsze wyglądają najlepiej, ale Canon PIXMA TR4650 wygląda naprawdę ładnie. Wygląd domu to powód do dumy dla mojej narzeczonej. Jest merchandiserem wizualnym, więc potrafi sprawić, że wszystko prezentuje się doskonale. Zakup atrakcyjnej drukarki był dla niej bardzo ważny” – dodaje.

Ulepszona drukarka 4 w 1 Canon PIXMA TR4650 umożliwia pracę zdalną i realizację osobistych projektów wymagających drukowania.

* Funkcje skanowania do usług w chmurze i do wiadomości e-mail są dostępne tylko w przypadku używania oryginalnych atramentów firmy Canon.


Autorka: Lorna Dockerill

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • Kobieta siedzi przy biurku w domu, na którym stoi laptop, monitor i drukarka Canon MegaTank oraz cztery butelki z atramentem.

  WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA

  Która drukarka jest odpowiednia dla Ciebie?

  Znajdź najlepszą drukarkę Canon dla swoich potrzeb — od rodzin i studentów po osoby wykonujące pracę w domu.

 • Wydrukowane projekty z programu Canon PosterArtist leżą na biurku przed drukarką Canon MAXIFY.

  DRUKOWANIE

  Canon PosterArtist

  Twórz profesjonalne projekty plakatów szybko, łatwo i bezpłatnie.

 • Otwarty laptop na biurku. Na ekranie widać uruchomione oprogramowanie Canon Easy-PhotoPrint. Po prawej leży papier marki Canon, a po prawej stronie – drukarka Canon.

  DRUKOWANIE

  Odpowiednia aplikacja Canon do obsługi drukowania

  Aplikacje firmy Canon do obsługi drukowania umożliwiają kreatywną i uporządkowaną pracę – każdy projekt można dostosować do własnych potrzeb.

 • Osoba korzysta z aplikacji Easy-PhotoPrint Editor na tablecie, aby bezprzewodowo wydrukować zdjęcie rodziny na leżącej na stole drukarce Canon PIXMA.

  DRUKOWANIE

  Jak korzystać z drukarki bezprzewodowej

  Inteligentne sposoby wykorzystania potencjału drukarki bezprzewodowej.