burano-italia-estelle-moreau.jpg

Wasze zdjęcia, nasze ulubione: podróże

W tym miesiącu przysłaliście nam zdjęcia ze swoich podróży w różne zakątki świata, od kolorowej Kuby po przepiękne Indie. Podzieliliście się w nich swoim wyjątkowym spojrzeniem na wiele fascynujących miejsc. Oto zdjęcia, które wybraliśmy spośród otrzymanych prac.

Barwy Indii – Margarita Trull Bosch

Barwy Indii – Margarita Trull Bosch

– Zdjęcie zrobiłam w Forcie Amber, w pobliżu miasta Dżajpur w Radżystanie, jednym z najbarwniejszych regionów Indii.

Fort zbudowano z czerwonego piaskowca i marmuru. Jest to czterokondygnacyjny pałac na bardzo stromym wzgórzu. Aby bez wysiłku dotrzeć na górę, można skorzystać z przejażdżki na słoniu.

W forcie jest wiele atrakcyjnych miejsc i dużych patio. Na jednym z nich stała grupa sympatycznych kobiet ubranych w bardzo kolorowe sari. Bardzo spodobało mi się zestawienie kobiet i słoni z bladym kamiennym podłożem. Sari, słonie i piękne wyrazy twarzy wyróżniały się nawet w tak barwnym regionie jak Radżystan.

Kuba – Melina Surrano

Kuba – Melina Surrano

– Zrobiłam to zdjęcie na Kubie, pierwszym punkcie naszej morskiej podróży. Budynki stanowiły niesamowitą mieszankę historii i nowoczesności. Urzekło mnie światło słoneczne i chciałam uwiecznić scenę, która obejmowała również stare kolorowe samochody używane po dziś dzień przez Kubańczyków.

Przechadzałam się uliczkami miasta w poszukiwaniu odpowiedniego zestawienia historii i nowoczesności. Ku mojemu zdziwieniu w starej części miasta nadal mieszkali ludzie, mimo widocznych śladów jej zniszczenia i podupadających budynków.

Dużo podróżuję i jestem gotowa na wszystko, aby zrobić atrakcyjne zdjęcie. Warto obejrzeć daną scenerię o różnych porach dnia i pomyśleć o warunkach oświetleniowych. Zawsze mam przy sobie aparat, aby nie umknęła mi żadna okazja na zrobienie spontanicznych zdjęć.

Kuba przyjemnie mnie rozczarowała. Chętnie odwiedziłabym ją ponownie, choć wiem, że już wkrótce rozpocznie się nowy okres w jej historii i wiele miast zostanie przebudowanych. Mam nadzieję, że wyspa nie straci swojego uroku. Byłoby szkoda, gdyby tak się stało.

Paryż moja miłość – Lars Suechting

Paryż moja miłość – Lars Suechting

– Zrobiłem to zdjęcie w Paryżu. Spędzałem tam wakacje z żoną. Chcieliśmy zobaczyć inną stronę miasta, tę nieodwiedzaną przez turystów. Od czasu, gdy jako pięciolatek dostałem swój pierwszy aparat Canon, uwielbiam fotografować ciekawe obiekty z nietypowej perspektywy.

Spacerowaliśmy ulicami miasta i znaleźliśmy wiele wspaniałych budynków i parków. Spotkaliśmy też życzliwych, sympatycznych ludzi. W końcu dotarliśmy do miejskiego ratusza. Wokół było pełno ludzi i dzieci robiących bańki mydlane. Ludzie wyglądali na szczęśliwych. Wokół słychać było śmiech. Panował spory ruch. Na uboczu, przed urokliwymi kamieniczkami stała stara karuzela. Ujrzałem scenerię, którą zawsze sobie wyobrażałem, myśląc o Paryżu: piękno, historia, radość, kolory, magia i wszechobecny ruch.

Podróżowanie to ważny element doskonalenia moich umiejętności fotograficznych. Zawsze próbuję sfotografować coś nowego – coś, co definiuje kraj, w którym przebywam. Czasami są to wyjątkowi ludzie, pogoda, krajobrazy, architektura, kwiaty, a czasami inne elementy. Dzięki fotografii dowiaduję się więcej o kraju, jego mieszkańcach i ich stylu życia.

Podejmij wyzwanie na ten miesiąc

Każdy z fotografów podzielił się z nami swoimi zdjęciami z podróży. Obejrzeliśmy je z wielką przyjemnością. Zachęcamy do fotografowania wydarzeń z wyjątkowej perspektywy. Czerpcie inspirację z motywu przewodniego naszej galerii i dzielcie się swoimi zdjęciami. Może pojawią się one w następnym wydaniu.

Prześlij swoje zdjęcia