Your photos, our favourites: Patterns and Textures

Wasze zdjęcia, nasze ulubione: Wzory i faktury

W wyzwaniu tego miesiąca zachęcaliśmy do skoncentrowania się na wzorach, fakturach i kształtach fasad w swoim mieście. Wybraliśmy trzy zdjęcia i poprosiliśmy ich autorów, aby opowiedzieli nam o ich powstaniu.

Dzielnica Forum, Nicolas Noyes

Dzielnica Forum, Nicolas Noyes

– Zrobiłem to zdjęcie podczas wakacji w Barcelonie. Miasto to nie jest mi obce, ale pewnego popołudnia natknąłem się na nowo wybudowaną dzielnicę - Forum. Jako architekt zwróciłem uwagę na nowe budynki.

Zachwycił mnie harmonijny kontrast pomiędzy prostymi i regularnymi liniami tego biurowca. Podoba mi się to zestawienie struktury stworzonej przez człowieka i losowych kosmyków pochmurnego nieba. Dokonałem lekkiej edycji zdjęcia, żeby dodać ujęciu nieco uczucia. W ten sposób mogłem ukazać niebo i budynek dokładnie z taką samą ekspozycją.

Zamyślenie, Ana Valente

Zamyślenie, Ana Valente

– To zdjęcie wykonałam pewnej niedzieli w Lizbonie, w odpowiedzi na wyzwanie z tego miesiąca dotyczące wzorów i faktur. 

Zawsze odczuwam swego rodzaju ekscytację i niepokój, gdy dostrzegam element krajobrazu, który chcę sfotografować. Scena, na którą się natknęłam tamtego popołudnia, była wprost idealna. Przed budynkiem o typowej, portugalskiej architekturze, udekorowanym pięknymi płytkami na brukowanym chodniku stała postać, która doskonale pasowała do ujęcia. 

Użyłam trybu ręcznego w aparacie. Starałam się nie wzbudzić zainteresowania mężczyzny, ponieważ chciałam uchwycić prawdziwą esencję tej chwili.

Klamra, Gonzalo Garcia

Klamra, Gonzalo Garcia

– Spacerując po mieście, wypatruję momentów z wyjątkowym oświetleniem. Lubię również miejsca, w których naturalne ramy pomagają utworzyć kompozycję. Chodziłem po Oviedo w Hiszpanii i zobaczyłem budynek zespolony z rusztowaniem. Poziome i pionowe struktury oraz głębia koloru przypominały mi abstrakcyjny obraz. 

Wokół budynku rozłożono ogrodzenie zabezpieczające, więc nie mogłem zmienić swojego punktu obserwacyjnego, niemniej starałem się zachować poziome i pionowe linie tak, jak je widziałem. Na komputerze dokładnie przyciąłem kadr, aby zachować równowagę kompozycji. Zdjęcie zrobiłem obiektywem Canon EF 24-70mm f/2.8 L II USM założonym na aparat EOS 6D. Dla mnie jest to niezwykle wszechstronna konfiguracja.

Podejmij wyzwanie na ten miesiąc

Każdy obraz oddaje wzory, faktury i konstrukcje w wyjątkowy sposób. Chcemy zobaczyć świat Twoimi oczami. Weź udział w wyzwaniu na ten miesiąc. Twoje zdjęcie może pojawić się w naszej galerii Showcase! Weź aparat, wybierz się w miasto i prześlij zdjęcia tutaj.