burano-italia-estelle-moreau.jpg

Wasze zdjęcia, nasze ulubione: Moje miasto

Od Sztokholmu do Seulu, od Portland do Palau – w tym miesiącu przesłaliście nam zdjęcia z całego świata, aby w jednym ujęciu zaprezentować swoje miasto. Oto najlepsze zdjęcia, które wybraliśmy do naszej galerii.

Burano, Włochy – Estelle Moreau

– Burano to wyspa w północnych Włoszech, położona na Lagunie Weneckiej. Wielokolorowe domy odzwierciedlają cechy mieszkańców wyspy: serdeczność i otwartość. Przechadzając się wąskimi uliczkami, można zauważyć, że jest tu spokojniej niż w Wenecji. Różnorodna i malownicza architektura, spokój i plusk wody w kanałach sprawiają, że Burano wydaje się odległe od swojej większej i bardziej znanej siostry. Wyspa słynie też z przemysłu koronkowego – misternej sztuki, w adekwatny sposób oddającej uroki tego miejsca.

To zdjęcie zrobiłam po całodziennych spacerach po Wenecji i Murano. Gdy poczułam się zniechęcona hordami turystów, wizyta na wyspie Burano podniosła mnie na duchu. To miejsce bardzo pozytywnie wpływa na tych, którzy przemierzają jego brukowane uliczki. Można odnieść wrażenie, że na twarzach zarówno miejscowych, jak i turystów nieustannie gości uśmiech.

Wystarczy spędzić tutaj jedno popołudnie, aby poczuć pozytywną atmosferę. Wyjechałam stamtąd szczęśliwa i wypoczęta. Cieszę się, że przed powrotem do szarości uprzemysłowionego świata mogłam doświadczyć tej eksplozji barw.

Pecz we mgle, Węgry – Robert Jakab

– Pogoda w moim rodzinnym Peczu, małym miasteczku na południu Węgier, zawsze zaskakuje. To zdjęcie zrobiłem w styczniowy poranek, gdy spośród mgieł wyłaniała się architektura rynku głównego. Widać, jak przez mgłę przebijają się jasne światła ratusza, a także miedziana kopuła meczetu Gazi Kasima Paszy.

Przygotowując się do fotografowania od kilku dni śledziłem prognozę pogody. Wreszcie udałem się na stok wzgórza w poszukiwaniu idealnej perspektywy. Mój aparat okazał się odporny na chłód i każde zdjęcie zrobione tego ranka było zadziwiające.

Pecz współzamieszkują liczne grupy etniczne. Jako dziecko mieszkałem nieopodal kaplicy, którą widać na zdjęciu. Obecnie mieszkam obok meczetu. Uważam, że to zdjęcie wyraża kwintesencję nietypowej różnorodności kulturowej tego miasta.

Genova gabbiani affamati – Renzo Oroboncoidi

– To zdjęcie zrobiłem podczas wizyty w nadmorskim mieście Genua. Znajdują się tu dwa największe włoskie porty. Chciałem uchwycić zróżnicowany charakter miasta, aby ukazać kontrast pomiędzy starymi budowlami a miejskimi ulicami i licznymi alejami. I wtedy dostrzegłem mewy. Lądowały na murze, na którym jakaś kobieta pozostawiła okruchy chleba. To ujęcie wykonane o zmroku jest bardzo spektakularne. W oddali widać odbijający się w wodzie blask zachodu słońca.

Podejmij wyzwanie na ten miesiąc

Każdy z tych fotografów zarejestrował chwile ze swojego życia na zdjeciach, które obejrzeliśmy z zainteresowaniem. Zachęcamy Was do fotografowania wyjątkowych momentów. Czerpcie inspirację z motywu przewodniego naszej galerii i dzielcie się swoimi zdjęciami. Może pojawią się one w następnym wydaniu.

Prześlij swoje zdjęcia