hero header

Twoje zdjęcia, nasze ulubione: Wyjątkowe spojrzenie na zimę

Zainspirowani opowieścią o Franco Moro – – poprosiliśmy Was o podzielenie się waszymi zimowymi zdjęciami. Otrzymaliśmy wiele wspaniałych zdjęć. Wybraliśmy trzy ulubione i poprosiliśmy ich autorów, by opowiedzieli nam o ich powstaniu.

Fruset Vatten, Stefan Demerwall

– Pewnego dnia po lunchu wybrałem się na spacer po przystani Lilängshamnen w szwedzkim Hammarö. Spoglądając na jezioro zauważyłem, że słońce oświetlające trzcinę tworzy piękny wzór z cieni na lodzie. Postanowiłem to sfotografować. Pierwsze zdjęcie było niedoświetlone z uwagi na silne światło odbite od śniegu i światło słoneczne. Pochyliłem aparat w kierunku ziemi i zmierzyłem ekspozycję bez słońca w kadrze. Zablokowałem ekspozycję i ponownie skadrowałem właściwe ujęcie.

Granice, Ján Villím

– Zdjęcie przedstawia moich znajomych w klubie Cassovia Seals w słowackich Koszycach. To miłośnicy zimowych kąpieli. Uwielbiają łamać granice. Pierwsza z nich kryje się w głowie: muszą wejść do lodowatej wody, więc umysł musi pokonać ciało. Kolejna granica ma charakter fizyczny: w tak zimnej wodzie nie można pozostawać zbyt długo. Zdjęcie zrobiłem gdy wyszli z wody, przyglądając się ludziom, którzy pokonali własne granice – te w głowie i te fizyczne. Cieszyłem się, że aparat ma stabilizację obrazu, bo ręce mi drżały z zimna.

Dziadek Mróz, Agnieszka Jasińska

– Bardzo lubię, gdy rano za oknami jest świeży śnieg. Chwyciłam aparat i ruszyłam do pobliskiego lasu, aby oderwać się od miejskiego zgiełku i rozkoszować urokami natury. W drodze do lasu zauważyłam starszego człowieka zawzięcie odśnieżającego chodnik. Postanowiłam to sfotografować. Podoba mi się zestawienie śnieżnego krajobrazu i sylwetki ciężko pracującego mężczyzny.

Podejmij wyzwaniem na ten miesiąc

Te trzy zdjęcia ukazują chwile z codziennego życia, uchwycone z wyjątkowej perspektywy fotografa. Chcielibyśmy zobaczyć, jak postrzegasz świat. Zachęcamy do udziału w naszych comiesięcznych wyzwaniach fotograficznych. Motyw przewodni na ten miesiąc znajdziesz . Weź do ręki aparat – jaki by on nie był – zrób zdjęcia i prześlij ulubione, tak aby wszyscy mogli je zobaczyć.