beste regards michiel aalbers

Twoje zdjęcia, nasze ulubione: Inne spojrzenie na miasto

Zainspirowani naszym ostatnim artykułem dotyczącym artysty i fotografa, Timma Schneidera, zwróciliśmy się do Was z propozycją, abyście wykonali i przesłali do naszej galerii zdjęcia, które ukazują inne, nowe oblicze Waszych miast. Wybraliśmy trzy zabawne zdjęcia i poprosiliśmy fotografów, by opowiedzieli nam o ich powstaniu.

„Z pozdrowieniami” autorstwa Michiela Aalbersa

– Jechałem ulicą jednego z dużych holenderskich miast, Nijmegen, gdy kątem oka zobaczyłem fragment sztuki ulicznej. Gdy wróciłem, by zrobić zdjęcie moim aparatem Canon EOS 5D Mark II, padał deszcz. Dodało to leżącym na ziemi liściom wyjątkowego blasku. Mysz to postać z niemieckiej kreskówki i świetnie wpasowuje się w miejski kontekst. Uwielbiam fotografować na ulicach te elementy, które inni obojętnie mijają. Tysiące ludzi prawdopodobnie nawet nie zauważyło tego pięknego dzieła sztuki znajdującego się w sercu tętniącego życiem miasta.

„Najlepsi przyjaciele” autorstwa Angeli Bauman

– Zauważyłam te dwie skrzynki elektryczne, gdy jednego dnia wracałam do domu. Wyglądały tak, jakby się ze mnie śmiały. Zatrzymałam się, aby zrobić im zdjęcie. Chciałam odwiedzić to miejsce jeszcze raz i zrobić kilka dodatkowych ujęć, ale kilka dni później skrzynek już nie było. Myślę, że to właśnie ulotna natura sztuki miejskiej. Cieszę się, że udało mi się je sfotografować zanim zniknęły.

„Steampunkowy pingwin” autorstwa Beatrice Sutter

– To zdjęcie zostało zrobione na wieży Kościoła św. Michała w Hamburgu, jednym z moich ulubionych miast. Zobaczyłam coś, co przypominało śmieszną minę mężczyzny. Rozbawiło mnie to. Większość osób chciała popatrzeć przez niego na panoramę Hamburga. Ja chciałam zostać z nim sam na sam, przywitać się. Uważam, że wygląda, jak steampunkowy pingwin. Myślę, że mając oczy szeroko otwarte, w większości miast można dostrzec zaskakująco wiele twarzy ukrytych w zwykłych przedmiotach. Wystarczy tylko inaczej spojrzeć na otaczający nas świat.

Podejmij wyzwaniem na ten miesiąc

Co miesiąc stawiamy nowe wyzwanie fotograficzne. Temat na ten miesiąc znajdziesz tutaj. Chwyć dowolny aparat i postaw na kreatywność. Prześlij zdjęcia, aby mogli je zobaczyć inni użytkownicy. Jeśli potrzebujesz inspiracji, przejrzyj fotografie opublikowane w Galerii.

Odwiedź Galerię