hero

Wspaniałe momenty 2015 roku w Waszych obiektywach

Każde z prezentowanych przez nas zdjęć, które zostały wykonane przez użytkowników sprzętu Canon przedstawia wyjątkowe spojrzenie na rok 2015. Spośród wielu wspaniałych fotografii, przesłanych przez Was do Galerii Canon, wybraliśmy te, które spodobały nam się najbardziej. Poniżej przedstawiamy historie, które się za nimi kryją.

Dani del Rio Garcia to pracujący w Kostaryce fotograf, który na swoim zdjęciu uchwycił moment pełen ruchu i mocy. Zdjęcie, którego autorem jest Erik Sampers, przedstawia prawdziwe znaczenie niesamowitej siły ducha i pracy zespołowej.

Po surfingu, Dani del Rio Garcia

– Zrobiłem to zdjęcie na plaży Playa Langosta w Kostaryce, gdy pracowałem jako fotograf w hotelu Barceló Hotel.

– Langosta to znane miejsce odwiedzane przez wielu surferów. Mężczyzna widoczny na zdjęciu to doświadczony miejscowy surfer, który emanuje niesamowitą energią. Przeważnie spotykaliśmy się na plaży, a on udzielał mi wielu cennych porad. Po zakończeniu surfingu surferzy korzystali z hotelowych pryszniców. Pewnego dnia widziałem, jak ten mężczyzna podczas kąpieli otrząsał włosy z wody, tak jak robią to psy. Oświetlenie było idealne – sylwetka była podświetlona światłem słonecznym. Lubię robić zdjęcia portretowe. Podoba mi się to, że fotografia może sprawić, że zaczynamy zastanawiać się, jakie życie prowadzi osoba na zdjęciu.

– Zdjęcie zrobiłem aparatem Canon EOS 7D z obiektywem EF 50mm f/1.8 II. Użyłem następujących parametrów: ekspozycja 1/6400 s, f/2,0, ISO 500.

Niewidomy biegacz i jego przewodnik, Erik Sampers

– Zrobiłem to zdjęcie podczas Maratonu Piasków w Maroku. To wyjątkowy bieg, w którym udział bierze ponad 1400 biegaczy z 64 krajów. Ich zadaniem jest przebiegnięcie łącznie 269 km niosąc własne jedzenie i rzeczy do spania w plecaku.

– To zdjęcie zostało zrobione rano w dniu najdłuższego etapu. Wiał mocny wiatr, było bardzo dużo kurzu i piasku, a później pogoda jeszcze bardziej się popsuła. Na pustyni rozpętała się burza, niebo zrobiło się czarne, a przez kilka minut nawet padał grad.

– Czekałem na pojawienie się biegaczy i wtedy zobaczyłem niesamowitą scenę: niewidomy zawodnik Didier Benguigui i jego przewodnik Gilles Clain, który własnymi rękoma osłaniał głowę i twarz Didiera.

To była fantastyczna chwila – wszyscy inni fotografowie przerwali robienie zdjęć, ale ja lubię pracować w trudnych warunkach, a dzięki mojemu aparatowi Canon nie mam z tym żadnych problemów.

– Zdjęcie zrobiłem przy użyciu aparatu Canon EOS 5D Mark III z teleobiektywem EF 100-400mm f/4.5–5.6L. Użyłem następujących parametrów: ekspozycja 1/320 s, f/6,3, ISO 800.