depth of field header

Jak fotografować z małą głębią ostrości

Zima jest pełna zachwycających szczegółów, które tylko czekają na ich odkrycie. Obejrzyj film w którym Ambasador Canon Richard Walch omawia sposoby fotografowania z małą głębią ostrości, tak aby fotografowany obiekt jeszcze bardziej wyróżniał się z tła.

Richard Walch opowiada o tym, jak zima dostarcza nam wielu okazji do uchwycenia sugestywnych szczegółów na naszych zdjęciach i umożliwia eksperymentowanie z głębią ostrości. Oto kilka pomysłów, które warto wypróbować.

Poprzez regulację ustawienia przysłony możesz kontrolować głębię ostrości. Umożliwia to uchwycenie wszystkich szczegółów – zamarzniętych jagód na rozmazanym tle oblodzonych drzew, pary wydobywającej się z ust znajomego w zimowym powietrzu lub lodowych wzorów na szybie. To doskonały sposób na opowiedzenie zimowej historii.

Jeśli jesteś poza miastem, zwróć większa uwagę na otaczająca Cię naturę. "Zapoluj" na ulotne oznaki życia w trudnych, zimowych warunkach – np. oblodzone sieci pajęcze, zwisające sople lodu lub świeże tropy na śniegu.

Eksperymentując z głębią ostrości, możesz wykonać zdjęcia, które będą jeszcze bardziej efektowne. Z przyjemnością zobaczymy rezultaty. Zrób kilka zbliżeń zimowych szczegółów lub użyj dużej głębi ostrości podczas fotografowania zachwycających krajobrazów. Podziel się z nami swoimi zdjęciami. Udostępnij zdjęcia w naszej , aby inni też mogli je podziwiać.