low light

Jak fotografować zimą w słabym oświetleniu

Richard Walch, Ambasador firm Canon, opisuje, jak fotografować magiczne zimowe krajobrazy lub mgliste zachody słońca. Dowiedz się, jak uzyskać atrakcyjne, spektakularne efekty w słabym oświetleniu lub zapadającym zmroku, korzystając z szerokiego otworu przysłony i wyższej czułości ISO.

Jak widać na naszym filmie, krótkie, ciemne zimowe dni nie muszą być przeszkodą w wykonaniu atrakcyjnych zdjęć. Surowa wiejska sceneria o zmierzchu lub magiczny blask zimowego świtu nad miastem mogą być obiektem spektakularnych i działających na wyobraźnię fotografii. Jednak fotografowanie w słabym oświetleniu wymaga chęci do eksperymentowania z aparatem.

Potrzebujesz inspiracji? Zachęcamy do wyjścia w plener w zimowy wieczór, podczas którego lampy uliczne oświetlają ludzi wracających z pracy w zapadającym zmroku. Warto też wybrać się na imprezy umożliwiające maksymalne wykorzystanie ograniczonej ilości światła, np. koncert chóru w świetle świec czy pokaz fajerwerków rozświetlających wieloma kolorami nocne niebo.

Spróbuj sfotografować zimowe oświetlenie w mieście. Innym pomysłem jest nocny spacer poza miastem i obserwowanie pełni księżyca oświetlającej oszronione drzewa czy lód na jeziorze.

Podziel się swoimi zimowymi zdjęciami wykonanymi w słabym oświetleniu w naszej galerii.