skijoring header

Skijoring: za kulisami

Zdjęcia © Richard Walch. Ambasador firmy Canon

Przekonaj się, jakim wyzwaniom musiał sprostać Marcus wraz z naszą ekipą podczas realizacji zdjęć do historii o skijoringu. Zobacz, jak dron i zestaw kamer firmy Canon uchwyciły dynamiczne wydarzenia w ekstremalnych warunkach śnieżnej Patagonii.

Skijoring Come-and-see

Kamera C300 Mark II firmy Canon została zamontowana na dronie. Pozwoliło to nakręcić finałowe, monumentalne ujęcie Franco i jego konia, Paulito, podążających w nieznane.

Skijoring Come-and-see

Operator filmowy przygotowuje się do ujęcia na chwilę przed śnieżycą. Warunki pogodowe były niezwykle zmienne. Pięć minut po ujęciu widoczność spadła do 1,5 m.

Skijoring come-and-see

Nasza ekipa użyła skutera śnieżnego, aby zbliżyć się do centrum wydarzeń. Pojazd, który osiąga prędkość do 64 km/h, musiał pracować na najwyższych obrotach, aby nadążyć za sportowcem. Obecność drugiego konia, mistrza zawodów w śnieżne polo, sprawiła, że koń Franco Moro, Paulito, czuł się swobodnie w znanych warunkach wyścigowych. Oba konie na kopytach miały specjalnie zaprojektowane ochraniacze, które pomagały im przedzierać się przez śnieg.