skijoring header

Skijoring: za kulisami

Zdjęcia © Richard Walch. Ambasador firmy Canon

Przekonaj się, jakim wyzwaniom musiał sprostać Marcus wraz z naszą ekipą podczas realizacji zdjęć do historii o skijoringu. Zobacz, jak dron i zestaw kamer firmy Canon uchwyciły dynamiczne wydarzenia w ekstremalnych warunkach śnieżnej Patagonii.

Kamera C300 Mark II firmy Canon została zamontowana na dronie. Pozwoliło to nakręcić finałowe, monumentalne ujęcie Franco i jego konia, Paulito, podążających w nieznane.

Operator filmowy przygotowuje się do ujęcia na chwilę przed śnieżycą. Warunki pogodowe były niezwykle zmienne. Pięć minut po ujęciu widoczność spadła do 1,5 m.


Nasza ekipa użyła skutera śnieżnego, aby zbliżyć się do centrum wydarzeń. Pojazd, który osiąga prędkość do 64 km/h, musiał pracować na najwyższych obrotach, aby nadążyć za sportowcem. Obecność drugiego konia, mistrza zawodów w śnieżne polo, sprawiła, że koń Franco Moro, Paulito, czuł się swobodnie w znanych warunkach wyścigowych. Oba konie na kopytach miały specjalnie zaprojektowane ochraniacze, które pomagały im przedzierać się przez śnieg.