O1 header

Przybyliśmy, zobaczyliśmy... zmokliśmy

Pięć rzeczy, które sprawiają, że materiał o miejskich surferach to coś niesamowitego

Wzburzone fale, miejscy surferzy, nieustraszeni fotografowie, obłędna technologia i niebiański sprzęt – spójrz na najnowszą historię z serii „Come and See” z drugiej strony obiektywu.

1. Rzeka Eisbach.

Co sekundę dwadzieścia ton lodowatej wody przepływa po betonowych blokach, tworząc dziką i nieustającą falę. Ponad stu surferów z całego miasta przychodzi tu każdego dnia, aby odpocząć od codziennej pracy i wykonać niewiarygodne manewry.

2. Statywy, statywy i jeszcze raz statywy.

Dzięki nim wszystko wygląda lepiej. Nasz zespół przez 3 dni korzystał z niesamowitej mieszanki przełomowych technik fotografowania i filmowania, w tym statywów zamówionych specjalnie na tę niewiarygodną okazję. Wykorzystaliśmy je, abyście mogli przenieść się na brzeg rzeki Eisbach w Monachium przy użyciu telefonu komórkowego. Statyw 180º obsługuje obiektyw szerokokątny przymocowany do nowej kamery Cinema EOS C300 Mark II, a inne statywy umożliwiają wykonywanie szybkich serii zdjęć i powiększanie obrazu wydarzeń, dzięki czemu użytkownicy mogą wirtualnie korzystać z aparatów Canon.3. Nasi surferzy. Lokalni surferzy rządzą na rzece.

W nagrywaniu filmu wzięło udział troje najsłynniejszych surferów korzystających z tej rzeki: Tao, Karina i Alex. To niewiarygodny tercet. Radzili sobie z każdą sytuacją i urzekli nas swoimi umiejętnościami i wytrzymałością na fali.

4. Samo.

Podczas sesji nasz profesjonalny fotograf używał nowego aparatu Canon EOS-1D X Mark II, aby uchwycić dynamiczne wydarzenia na granicy zmierzchu i nocy. Samo jest też absolutnie nieustraszony. Po sesji stanął na desce Tao, aby surfować na fali w kaloszach.5. Noc.

Noc dodaje wszystkiemu uroku. Mogliśmy robić zdjęcia za dnia, ale nie stanowiłoby to wyzwania. Wykorzystaliśmy blask okolicznych latarni, aby uchwycić atmosferę miasta, oraz ogromne, nadmuchiwane lampy, aby stworzyć efekt światła księżyca, które oddziela każdego surfera od burzliwych fal.

Zapoznaj się z naszym interaktywnym materiałem o miejskich surferach tutaj.