Wydawałoby się, że jelenie są płochliwe i nieuchwytne. Ale nie ten.

Wielokrotnie w ciągu roku mieszkańcy okolicznych domów mogą w świetle sodowych lamp oglądać nocny spektakl natury, który może konkurować z najlepszymi programami telewizyjnymi.

Z lasów Epping w Essex w Wielkiej Brytanii wychodzą jelenie. Ostatnio odkryły, że bujna, zielona trawa na poboczach dróg, a nawet niektórych trawnikach, jest smaczniejszym podwieczorkiem niż zwykłe gałązki i liście.

Mimo że wyglądają, jakby obiektyw aparatu nie robił na nich wrażenia, a nawet jakby pozowały, są płochliwe. Na szczęście dla fotografów, często zastygają w bezruchu, nasłuchując, czy nie zagraża im niebezpieczeństwo.

Największe samce mogą ważyć do 150 kg. Samice, czyli łanie, ważą o połowę mniej. Żyją od dwunastu do szesnastu lat.

Po kilku łagodnych zimach (i w związku z brakiem naturalnych wrogów) liczba osobników ze wszystkich sześciu gatunków jeleniowatych w Wielkiej Brytanii wzrosła, i – jak widać – zajmują one coraz większe tereny.

Spotkanie jeleni w mieście to tylko jedna z wielu poruszających, magicznych okazji, którymi zaskoczy Cię świat, jeśli tylko zechcesz go odkryć. Wystarczy, że skręcisz za róg czy zamiast zwykłej trasy wybierzesz zupełnie inną. Odkrywaj świat wraz z Canon, wykonując fotografie i filmy. Wejdź i odkryj.

Techniki

Fotografowanie przy słabym oświetleniu