Dlaczego warto być partnerem firmy Canon?

Współpraca z partnerami w ramach kanału partnerskiego Canon pomaga we wzajemnym doskonaleniu umiejętności, pozytywnie wpływa na rozwój marki Canon oraz oferowanych produktów, rozwiazań i usług.

W Canon znamy potrzeby naszych partnerów, w tym:

 • możliwość osiągnięcia zysków, dzięki oferowaniu konkurencyjnych produktów i usług;
 • oferowanie konkurencyjnych, innowacyjnych rozwiązań;
 • pewność niezawodnej dostawy i pomocy technicznej dla produktów Canon;
 • współpracę z wiarygodnym dostawcą.

Wspieramy partnerów w ich działalności biznesowej

W Canon dążymy do tego, aby współpraca z partnerami przebiegała jak najlepiej. Wspieramy ich na każdym etapie – od planowania po posprzedażową pomoc techniczną. W prowadzeniu naszej działalności kierujemy się koncepcją Kyosei, która oznacza życie i pracę na rzecz wspólnego dobra. Jesteśmy dumni z ludzi, którzy nieustannie starają się wcielać w życie zasady tej filozofii. W relacjach z naszymi partnerami stawiamy na współpracę i zrozumienie – staramy się rozumieć ich potrzeby i dbać o długoterminowe wzajemne korzyści.

Planowanie działalności biznesowej

Oferujemy trzy główne poziomy certyfikacji w programie partnerskim, w zależnosci od możliwości i kompetencji naszych partnerów. Na podstawie przygotowanego rocznego planu biznesowego oraz potencjału partnera wspólnie ustalamy własciwy poziom certyfikacji. W ten sposób przyczyniamy się do osiągnięcia ich celów biznesowych i pomagamy im w dynamicznym rozwoju biznesu. Staramy się zidentyfikować obszary potencjalnego rozwoju ich działalności, przez co wspieramy ich w osiąganiu dodatkowych kompetencji i korzyści biznesowych. Plan biznesowy, który pomagamy opracować, zawiera dogłębną analizę działalności biznesowej naszego partnera i pozwala osiągnąć uzgodniony strategiczny kierunek rozwoju. Pomagamy również opracować plan działania, który pozwoli partnerom osiągnąć ten rozwój. Co pół roku ponownie przeglądamy plan, aby ocenić postępy i odpowiednio dostosować go do bieżącej sytuacji. Dedykowani opiekunowie stale wspierają partnerów w ich działaniach i pomagają w osiągnięciu zaplanowanych celów.

Dbałość o odpowiednie warunki do rozwoju firmy

Na program partnerski Canon składa się szereg certyfikatów. Pierwszym krokiem jest potwierdzenie, że nasi partnerzy wykazują wysoki poziom umiejętności i wiedzy, które są potrzebne do świadczenia najwyższej jakości usług swoim klientom. Certyfikaty dokumentują wybrany obszar specjalizacji partnera oraz zakres produktów i rozwiązań, jakie dany partner może zaoferować nowym klientom. Certyfikaty są potwierdzeniem kompetencji partnerów i pomagają w zwiększaniu zysków oraz pozyskiwaniu nowej grupy klientów. Koncentrujemy się na rozwijaniu kompetencji naszych partnerów poprzez szkolenie ich w technikach sprzedaży oraz w ramach świadczenia usług posprzedażowych. Zapewniamy dostęp do portalu edukacyjnego firmy Canon, gdzie można znaleźć szereg stacjonarnych i internetowych szkoleń mających na celu zwiększanie wiedzy i kompetencji, niezbędnych do rozwoju ich firm.

Zwiększ maksymalnie zyski

Nasz program partnerski zakłada różny poziom współpracy z partnerami, a przez to wymaga indywidualnego podejścia do oferowanego wsparcia. O poziomie wsparcia udzielanego danemu partnerowi, decydują:
 • Lojalność i zaangażowanie
 • Certyfikaty
 • Możliwości
Wspieranie działalności biznesowej partnerów to jeden z najważniejszych elementów naszego programu partnerskiego. Zapewniamy partnerom pakiet korzyści finansowych, który pozwala im osiągać oczekiwany zwrot z inwestycji. Wsparcie jest dostosowane do planu biznesowego ustalonego z partnerem, aby pomóc mu w rozwoju i zdobywaniu nowych klientów. Aktywnie wspieramy wzrost sprzedaży materiałów eksploatacyjnych, działania marketingowe, oferty przetargowe.

Pomoc w zwiększeniu sprzedaży

Status partnera firmy Canon, możliwość korzystania z oferowanych materiałów marketingowych czy udział w wydarzeniach branżowych to świetny sposób na zwiększenie swojej widoczności na rynku i zdobycie uznania w oczach potencjalnych klientów. Uczestniczymy w międzynarodowych wystawach, takich jak EXPO, gdzie nasi partnerzy mogą nas odwiedzać, jak również zapraszać swoich klientów. Oferujemy internetową wyszukiwarkę partnerów, dzięki której potencjalni klienci mogą łatwo znaleźć naszych partnerów w swojej okolicy. Pomagamy w tworzeniu przekazów, które mają za zadanie zwiększyć zainteresowanie produktami Canon oferowanymi przez kanał partnerski. W zależności od posiadanego poziomu certyfikacji wspieramy naszych partnerów w tworzeniu kampanii i materiałów dedykowanych do poszczególnych segmentów rynku (np. produkcji, edukacji, kancelarii prawnych). Przygotowywane materiały są personalizowane adekwatnie do stanowisk osób decyzyjnych, np. dyrektorów finansowych, dyrektorów IT, dyrektorów marketingu.

Sprzedaż

Naszym celem jest generowanie wzrostu sprzedaży, dlatego udostępniamy naszym partnerom szeroki wachlarz narzędzi, które pomagają im w realizacji celów biznesowych. W zakres wykorzystywanych narzędzi sprzedażowych zaliczamy między innymi:
 • Narzędzia do porównywania produktów i rozwiązań konkurencji
 • Raporty
 • Wsparcie akcji marketingowych
 • Konfiguratory
 • Narzędzia wspierające sprzedaż w poszczególnych segmentach rynku
 • Narzędzia do tworzenia kampanii marketingowych
 • Materiały merytoryczne
Narzędzia są dostępne w naszym portalu dla partnerów, który zawiera wszystkie niezbędne informacje i umożliwia partnerom całodobowy dostęp. Organizujemy również promocje i inne przedsięwzięcia opracowane z myślą o wzroście sprzedaży naszych partnerów.

Wsparcie posprzedażowe

Po przeprowadzonej sprzedaży przez partnera, nasz dedykowany zespół pomaga partnerowi w zapewnianiu jak najlepszej jakości usług oraz zwiększaniu przyszłego zapotrzebowania na produkty Canon. Oferta obejmuje następujące elementy:
 • Narzędzia do obsługi zdalnej
 • Pomoc techniczna
 • Programy rozwoju dla pracowników serwisu
 • Szkolenia
 • Pomoc techniczna na miejscu
 • Gotowość na przyszłe wyzwania