Zapraszamy na IX Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy

10-12 maja 2017
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Plac Sławika i Antalla 1

Czwarta rewolucja przemysłowa i związana z nią cyfrowa transformacja to jeden z głównych tematów tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. 

Canon, jako Partner wydarzenia, zabierze głos w dwóch debatach: na temat roli nowoczesnych technologii w kształtowaniu nowych zachowań konsumenckich oraz zmian, jaki dokonują się na współczesnym rynku pracy.

Nowe oblicze biznesu

Zastosowanie druku 3D w produkcji, rozwój sztucznej inteligencji i urządzeń opartych o Internet Rzeczy – to tylko niektóre z kluczowych zjawisk kształtujących nową rzeczywistość. Otwierają one drogę do wykształcenia się zupełnie nowych gałęzi gospodarki, modeli biznesowych, produktów i usług, a także form sprzedaży i dystrybucji oraz sposobów interakcji z odbiorcami. 

Gotowość do wprowadzenie innowacji staje się więc kluczem do rynkowego sukcesu. Sukcesu, którego gwarantem jest obecnie nie tyle wielkość firmy, ile jej zdolność do szybkiego reagowania na dynamiczną rzeczywistość.

- W zdigitalizowanym świecie sukces firm uzależniony jest od zbudowania silnej infrastruktury, pozwalającej na automatyzację i przyspieszenie kluczowych procesów. Canon wspiera procesy cyfrowej transformacji przedsiębiorstw na wielu płaszczyznach. Jako dostawca technologii druku 3D pomagamy firmom przyspieszać procesy produkcji prototypów i wytwarzania krótkich serii produktu końcowego. Nasze technologie biurowe i usługi outsourcingowe pozwalają ograniczyć czynności administracyjne i skupić się na kluczowych dla przedsiębiorstwa procesach. A nasze rozwiązania realizujące koncepcję Imaging of Things (stworzona na gruncie Internet of Things), wprowadzają nowego konsumenta w interaktywny świat doświadczeń z obrazem – mówi Przemysław Jabłoński, dyrektor działu Marketing & Sales Excellence w Canon Polska.


Debaty i spotkania

O naszych doświadczeniach oraz wizji innowacyjnej gospodarki opartej na nowoczesnych technologiach opowiemy podczas dwóch debat z udziałem naszych czołowych ekspertów.

Zapraszamy też Państwa do rozmów z naszymi ekspertami w specjalnie zaaranżowanej strefie networkingowej, zlokalizowanej blisko strefy VIP. Z chęcią podzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem i wiedzą na temat nowoczesnych rozwiązań dla biznesu.

Nowy konsument, nowa ekonomia

Czwartek, 11 maja, godz. 11:30 – 13:00
Marcin Nocoń, Central Cluster CIG Director

Zdefiniowanie współczesnego konsumenta powoduje spore trudności. Nowe style życia determinują kierunek jego potrzeb i zachowań konsumenckich. By wyjść mu naprzeciw konieczna jest nie tylko umiejętna obsługa nowoczesnych narzędzi handlu, ale przede wszystkim wnikliwa analiza tego, w jaki sposób ich użycie przełoży się na satysfakcję i zaspokojenie potrzeb nowego konsumenta.


Pracownik i pracodawca wobec technologii przyszłości

Piątek, 12 maja, godz. 11:30 – 13:00
Przemysław Jabłoński, B2B Marketing and Sales Excellence Director

O biznesowym potencjale firmy zawsze decydują ludzie – pracownicy. Jednak ich rola w organizacji zmienia się pod wpływem nowych technologii. Firmy wykazują zapotrzebowanie na nowy rodzaj kompetencji, upowszechniają się modele pracy zdalnej, wdrażane są nowe sposoby zarządzania. Wszystko to sprawia, że największą siłą firm i jednostek będzie umiejętność proaktywnego dostosowywania się do nieustannie przeobrażającej się rzeczywistości na rynku pracy.Wejdź na drogę cyfrowej transformacji

Canon doskonale rozumie rolę, jaką technologie cyfrowe odgrywają w nowoczesnych środowiskach biznesowych. Wobec coraz bardziej złożonych procesów i coraz większej ilości przetwarzanych danych firmowych, rolą nowoczesnych technologii jest optymalizacja workflow i podnoszenie efektywności pracowników poprzez rozwój ich cyfrowych kompetencji. Jako czołowy producent rozwiązań i oprogramowania do przetwarzania danych, posiadamy ogromne doświadczenie rynkowe, kompetencje branżowe i know-how, który pozwala nam oferować kompleksowe usługi dla biznesu. Dzięki temu jesteśmy zaufanym partnerem i przewodnikiem naszych klientów na drodze do usprawnienia procesów cyfrowych w przedsiębiorstwie. Wierzymy, że dostarczając zintegrowane i w pełni bezpieczne produkty i rozwiązania otwieramy przed nimi nowe możliwości biznesowego rozwoju w duchu rewolucji przemysłowej 4.0. 

Do zobaczenia podczas IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego!

***
Europejski Kongres Gospodarczy to największe europejskie forum wymiany wiedzy i doświadczeń na temat gospodarki i ekonomii. Przy jednym stole spotykają się politycy, ekonomiści, eksperci i przedstawiciele biznesu z całej Europy. Trzydniowy panel dyskusyjny ma na celu nie tylko wymianę wzajemnych doświadczeń, ale przede wszystkim wykreowanie nowych trendów w dziedzinie przedsiębiorczości. Zeszłoroczna - VIII edycja Kongresu - zgromadziła prawie 8000 gości z całej Europy.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia i zasad rejestracji dostępne są na http://www.eecpoland.eu/pl/