Co to jest Mopria?


Urządzenia przenośne z certyfikatem Mopria™ automatycznie wykrywają drukarki z certyfikatem Mopria poprzez połączenie Wi-Fi, dzięki czemu użytkownicy mogą drukować wiadomości e-mail i dokumenty z urządzeń przenośny, po prostu naciskając przycisk Print (Drukuj) w menu i wybierając wykrytą drukarkę oznaczoną na ekranie.

W witrynie Google Play Store dostępna jest wtyczka Mopria Print Service, która umożliwia drukowanie w dowolnym telefonie lub tablecie z systemem Android (Android w wersji 4.4 lub nowszej).  Po zakończeniu instalacji wystarczy podłączyć urządzenie do tej samej sieci, do której podłączono drukarkę, a następnie rozpocząć drukowanie na dowolnej drukarce z certyfikatem Mopria bez dodatkowych aplikacji lub konfiguracji.

Będąc współzałożycielem organizacji Mopria Alliance, firma Canon jest zaangażowana w rozwój produktów z certyfikatem Mopria, których celem jest zapewnianie maksymalnej wygody drukowania.

Co jest potrzebne do korzystania z usługi Mopria?

1.    Smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android w wersji 4.4. lub nowszej
Może być możliwe zaktualizowanie smartfonu lub tabletu z systemem Android do wersji Android KitKat (4.4).  Sprawdź ustawienia telefonu, aby zaktualizować urządzenie.

2.    Drukarka z certyfikatem Mopria

Zgodne drukarki i-SENSYS: