Co to jest Mopria?


Urządzenia przenośne z certyfikatem Mopria™ automatycznie wykrywają drukarki z certyfikatem Mopria poprzez połączenie Wi-Fi, dzięki czemu użytkownicy mogą drukować wiadomości e-mail i dokumenty z urządzeń przenośny, po prostu naciskając przycisk Print (Drukuj) w menu i wybierając wykrytą drukarkę oznaczoną na ekranie.

W witrynie Google Play Store dostępna jest wtyczka Mopria Print Service, która umożliwia drukowanie w dowolnym telefonie lub tablecie z systemem Android (Android w wersji 4.4 lub nowszej).  Po zakończeniu instalacji wystarczy podłączyć urządzenie do tej samej sieci, do której podłączono drukarkę, a następnie rozpocząć drukowanie na dowolnej drukarce z certyfikatem Mopria bez dodatkowych aplikacji lub konfiguracji.

Będąc współzałożycielem organizacji Mopria Alliance, firma Canon jest zaangażowana w rozwój produktów z certyfikatem Mopria, których celem jest zapewnianie maksymalnej wygody drukowania.

Co jest potrzebne do korzystania z usługi Mopria?

1.    Smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android w wersji 4.4. lub nowszej
Może być możliwe zaktualizowanie smartfonu lub tabletu z systemem Android do wersji Android KitKat (4.4).  Sprawdź ustawienia telefonu, aby zaktualizować urządzenie.

2.    Drukarka z certyfikatem Mopria

Zgodne drukarki i-SENSYS:

3.    Sieć bezprzewodowa
Urządzenie przenośne i drukarka muszą być podłączone do tej samej sieci.  Drukarka musi być połączona z routerem sieciowym bezprzewodowo lub za pomocą przewodu Ethernet.

4.    Aplikacje z obsługą drukowania w systemie Android KitKat
Wiele natywnych aplikacji systemu Android, takich jak Chrome, Gmail, Gallery, Drive i Quickoffice, ma już funkcję drukowania w menu. Po zainstalowaniu wtyczki Mopria drukarka będzie wyświetlana w opcjach funkcji drukowania.  Jeśli przycisk drukowania nie jest wyświetlany w aplikacji, aplikacja aktualnie nie obsługuje systemu Android KitKat (4.4) lub usługi Mopria.

Uwaga:  Usługa drukowania Mopria nie jest obsługiwana przez ogólnodostępne sieci bezprzewodowe, takie jak ogólnodostępne hotspoty Wi-Fi, połączenia Bluetooth oraz połączenia danych sieci komórkowych 3G lub 4G.
Do drukowania z urządzeń przenośnych z certyfikatem Mopria może być konieczna aktualizacja oprogramowania systemowego drukarki.

  • Canon
  • Aplikacja Canon Mopria do drukowania z urządzeń przenośnych dla systemu Android