Koniec wyczerpanych nakładów książek

Dyrektor zarządzający firmy Printondemand-worldwide, Andy Cork, uważa, że wyczerpany nakład książki to przeszłość. – W dzisiejszym świecie nie powinno być czegoś takiego jak wyczerpany nakład – mówi Andy. – Dzięki współpracy z firmami zajmującymi się cyfrowym drukiem książek wydawcy mogą przywrócić do druku jakąkolwiek książkę w dowolnym miejscu na świecie.

Drukowanie książek na żądanie dzięki drukowi cyfrowemu okazało się bardzo udanym modelem biznesowym w przypadku firmy Printondemand-worldwide. Większość drukowanych w firmie książek to pojedyncze egzemplarze, ale możliwe jest też drukowanie nakładów po 1500 sztuk. Dzięki temu wydawcy mogą korzystać z kompleksowej oferty usług, od uzupełniania nakładów po wydruk pierwszych kopii.

POD-image1

– Wydajność jest bardzo istotna, ale równie ważną kwestią jest niezawodność. Nawet jeśli dysponujesz wyjątkowo wydajnym sprzętem, ale przez 10% czasu jest on nieczynny wskutek awarii, to masz problem. Nigdy jednak nie zdarzało nam się to w przypadku produktów firmy Canon. Nawet jeśli któreś z urządzeń ulegnie awarii, to pracownicy serwisu są w stanie naprawić je w ciągu poniżej dwóch godzin.

Andy Cork, dyrektor zarządzający Printondemand-worldwide