Dla biznesu

Zalety technologii firmy Canon

Nasze kamery sieciowe wykorzystują uznane innowacje technologiczne dostępne w profesjonalnych kamerach filmowych, w przypadku których przetwarzanie wysokiej jakości obrazów i sprawdzona technologia obiektywów zapewniają niezbędne dane.

Billbord_zalety technologii firmy Canon

Uznana technologia obiektywów

Dzięki technologii optycznej firmy Canon nasze kamery sieciowe wykorzystują szybkie, jasne obiektywy i zapewniają wyraźne i ostre obrazy o minimalnym stopniu zniekształceń.

Elementy wykonane z wysokiej jakości szkła UD o wysokim wskaźniku refrakcji zmniejszają występowanie aberracji chromatycznych w przypadku obiektywów o dużym powiększeniu, minimalizując zjawisko zarówno dystorsji beczkowej, jak i poduszkowej, oraz zapewniając naturalnie wyglądające obrazy o wysokiej rozdzielczości w całym kadrze i dla całego zakresu ogniskowych.

Gdy konieczne jest doświetlenie otoczenia za pomocą podczerwieni, korekcyjna powłoka soczewek IR poprawia czułość, pozwala kontrolować efekty zjaw i flar oraz zwiększa skuteczność pracy kamery w słabym oświetleniu.

Uznana technologia obiektywów_1_370
Standardowy obiektyw szerokokątny

Uznana technologia obiektywów_2_370
Zaawansowany obiektyw o minimalnym poziomie zniekształceń

Technologia matryc światłoczułych

Matryce CMOS są kluczowym elementem wykorzystywanym we wszystkich kamerach sieciowych. Dzięki wykorzystaniu firmowych technologii matryce firmy Canon łączą wysoką czułość i jakość obrazu z małą ilością zakłóceń.

Dzięki ultrawysokiej czułości i rozdzielczości obrazu matryce te można wykorzystywać w różnych dziedzinach, takich jak badania medyczne czy monitoring, i w naszych kamerach sieciowych.

Przetwarzanie obrazu

Image processing


Podwójne procesory obrazu, DIGIC DV III i DIGIC NET II, umożliwiają płynne rejestrowanie, przetwarzanie, kodowanie i przesyłanie obrazów.

Procesor DIGIC DV III – stosowany również w profesjonalnych kamerach filmowych EOS firmy Canon – zapewnia wyjątkową jakość obrazu wideo, niski poziom zakłóceń, płynne przejścia oraz żywe i dokładne odwzorowanie kolorów, także w słabym oświetleniu.

Analiza obrazu

Wbudowane w kamerę funkcje analizy materiału wideo umożliwiają bieżące analizowanie potencjalnych naruszeń bezpieczeństwa. Wykorzystując 8 różnych algorytmów, obejmujących m.in. funkcje wykrywania intruzów i krzyku, można ustawić detekcję w nawet 15 obszarach danego ujęcia.

Zmienia to całkowicie tradycyjne metody wykrywania zagrożeń, pomagając w obniżeniu liczby fałszywych alarmów, zwiększając efektywność i zmniejszając zapotrzebowanie na miejsce do magazynowania danych poprzez wyzwalanie nagrywania faktycznych zagrożeń.

Funkcja Linked Events (Zdarzenia połączone) umożliwia logiczne łączenie alarmów w celu zapewnienia warunkowego wyzwalania alarmów.


Image Analysis

Zminiaturyzowane elementy mechatroniczne

Miniaturised Mechatronics


Nasze zminiaturyzowane elementy mechatroniczne (elektro-mechaniczne podsystemy sterowane komputerowo) umożliwiają nam tworzenie produktów zapewniających klientom wiele korzyści.

Jednym z tego typu systemów jest wyjątkowa funkcja zdalnej konfiguracji naszych kamer sieciowych – PTRZ.

Po zainstalowaniu kamery i podłączeniu do sieci jej położenie oraz kąt widzenia można elektronicznie dostosować za pomocą narzędzia Camera Angle Setting Tool. Kierunek, w którym jest zwrócona kamera można intuicyjnie dostosować, naciskając przyciski ruchu w lewo i w prawo oraz w górę i w dół oraz korzystając z suwaków obrotu i suwaka zoomu wyświetlanych w oknie regulacji. Dzięki temu do przeprowadzenia konfiguracji wystarczy jedna osoba, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.