Dla biznesu

Minimalizacja kosztów projektu

Minimising Project Costs_Billboard

Szeroki kąt widzenia

Szerokie kąty widzenia umożliwiają monitorowanie dużych obszarów przy użyciu mniejszej liczby kamer. Optymalne rozmieszczenie wysokiej jakości asferycznych soczewek korygujących dostarcza więcej światła do matrycy kamery, co pozwala uzyskać jaśniejszy, wyraźny obraz i zminimalizować efekt rybiego oka.

„Celem firmy Canon jest stosowanie najszerszych możliwych kątów widzenia, aby zminimalizować liczbę kamer potrzebnych w danym projekcie czy instalacji. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach instalacji i przechowywania, a także uniknąć obciążania sieci”.

Zdalna konfiguracja mechanizmu PTRZ w stałopozycyjnych kamerach kopułkowych firmy Canon

Po zainstalowaniu kamery i podłączeniu do sieci jej położenie oraz kąt widzenia można elektronicznie dostosować za pomocą narzędzia Camera Angle Setting Tool. Intuicyjna funkcja PTRZ oraz opcje regulacji ostrości umożliwiają zdalną konfigurację kamery, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

„PTRZ to wyjątkowa funkcja stosowana w stałopozycyjnych kamerach kopułkowych firmy Canon. Pozwala ona zaoszczędzić czas i pieniądze w fazie instalacji”

Analiza osadzona

Inteligentna analiza obrazu ułatwia operatorom rozpoznawanie niepokojących sytuacji. Do analizy można wybrać do 15 obszarów, a rodzaje wykrywania obejmują wykrywanie ruchomych obiektów, porzuconych obiektów, usuniętych obiektów, ingerencji w kamerę, przechodzenia i wtargnięcia. Funkcja Linked Events (Zdarzenia połączone) umożliwia logiczne łączenie alarmów wyzwalanych na podstawie obrazu wideo w celu zapewnienia warunkowego wyzwalania alarmów. Funkcja wykrywania głośności i krzyku umożliwia jeszcze większą uniwersalność. Po włączeniu alarmu kamery zaczynają nagrywać, a także przesyłają obrazy na serwer lub wysyłają powiadomienie e-mail.

„Wszystkie kamery firmy Canon są wyposażone w szereg wbudowanych mechanizmów analizy. Umożliwia to większą elastyczność w przypadku instalacji przy wielu projektach o różnej wielkości czy zaawansowaniu”.

Wykrywanie wtargnięcia

Wykrywanie porzuconych obiektów

Wykrywanie ruchu

Wykrywanie usuniętego obiektu

Wykrywanie ingerencji w kamerę

Wykrywanie przekroczenia linii

Większe bezpieczeństwo

W zastosowaniach, w których wymagany jest wysoki poziom bezpieczeństwa, bardzo ważne jest zapewnienie integralności danych wideo w ramach sieci. Protokoły zabezpieczeń Advance IEEE 802.1X i IPSec umożliwiają szyfrowanie transmisji i ochronę poszczególnych pakietów w celu utrzymania poufności zarejestrowanego obrazu wideo.

Automatyczne śledzenie

W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań funkcja automatycznego śledzenia zastosowana w kamerach firmy Canon skutecznie łączy inteligentną funkcję wykrywania ruchomego obiektu z możliwością sterowania PTZ, umożliwiając tym samym utrzymanie śledzonego obiektu na środku ekranu. Dzięki funkcji automatycznego powiększenia obiekt jest cały czas tej samej wielkości, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Możliwość ustawienia limitu czasowego oraz powrotu do pozycji wykrywania pozwala określać i śledzić cele praktycznie bez zaangażowania rąk.

Szybka praca, precyzja i kontrola

Zastosowane przez firmę Canon innowacyjne mechanizmy PTZ umożliwiły wyprodukowanie najbardziej dynamicznej i precyzyjnej kamery w naszej historii. Znakomite silniki krokowe, funkcja ciągłego obrotu w zakresie 360⁰ z szybkością 450⁰/s oraz możliwość automatycznego obracania ułatwiają śledzenie obiektów i monitorowanie sytuacji na bieżąco.

Zarządzanie przepustowością (ADSR)

Stosowana przez firmę Canon technologia obszarowej redukcji rozmiaru danych (ASDR) świetnie sprawdza się w zarządzaniu przepustowością. Operatorzy mogą określić nawet osiem obszarów, w których ma być zachowana najwyższa jakość obrazu, a funkcja ADSR zastosuje większy poziom kompresji na pozostałym, mniej istotnym obszarze. Pozwala to odciążyć sieć, a jednocześnie uchwycić najważniejsze obszary z niezwykłą szczegółowością.

Nagrywanie na karcie pamięci SD (profil Onvif G)

Możliwość przeszukiwania i odzyskiwania zarejestrowanych nagrań z nośnika znajdującego się w kamerze gwarantuje większą uniwersalność monitorowania.

Zgodność ze standardem ONVIF Profile G umożliwia naszym zgodnym programom do zarządzania nagraniami dostęp do tej funkcji i lepszą kontrolę nad nią.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi (NEMA250, typ 4X)

Kamery przystosowane do pracy na zewnątrz zgodne z NEMA 4X gwarantują niezwykłą ochronę przed warunkami atmosferycznymi w obszarach przybrzeżnych i narażonych na korozję.

Te wytrzymałe kamery mogą pracować w szerokim zakresie temperatury (od -50⁰C do +55⁰C), a uruchamiają się już w temperaturze -30⁰C.

Odporność na warunki atmosferyczne (IP66)

Certyfikowane, przystosowane do pracy na zewnątrz i zgodne ze standardem IP66 kamery gwarantują wysoki poziom ochrony przed wodą i kurzem. Kamera ma odpowiedni poziom ochrony, niezależnie od tego, czy narażona zostanie na nagłe opady deszczu czy na zalanie większą ilością wody.

Ochrona przed zniszczeniem (IK10)

Certyfikowane kamery obsługujące standard IK10 gwarantują wysoki poziom ochrony przed wpływem czynników zewnętrznych, co jest potwierdzone zgodnością z europejskim standardem EN 62262. Kopuła z tworzywa poliwęglanowego, mechanizm cofania się optyki oraz wytrzymała obudowa oznaczają, że kamery te są odporne na wszelkie ataki.