Dla biznesu

Rejestrowanie obrazu we wszystkich warunkach oświetleniowych
Warunki

Imaging Across All Lighting Conditions_Billboard

Bardzo skuteczna praca w słabym oświetleniu

Nasze kamery sieciowe zostały udoskonalone pod kątem odwzorowywania kolorów oraz wydajności przy słabym oświetleniu, przez co wiernie odtwarzają nocne i dzienne sceny. W efekcie nasze kamery wiernie odwzorowują kolory przy słabym oświetleniu, a jednocześnie zachowują odpowiednią równowagę między zakłóceniami, rozdzielczością i balansem kolorów.

„Niezależnie od tego, którą kamerę sieciową firmy Canon wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie doskonale działać w słabym oświetleniu”

Rejestrowanie obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych

Bez skutecznej korekty niekorzystny wpływ silnego światła z tyłu lub mgły może bardzo wpływać na jakość obrazu. Stosowane przez firmę Canon algorytmy przetwarzania obrazów zapewniają najlepszą jakość obrazu bez względu na warunki oświetleniowe.

Funkcja Auto SSC (Smart Shade Control)

Podczas gdy konkurencyjne kamery wykonują sekwencje zdjęć przy różnych czasach naświetlania i łączą je, aby wyostrzyć nagrania o jasno podświetlonych tłach, automatyczna funkcja inteligentnej kontroli zacienionych obszarów (Auto SSC) firmy Canon dokonuje zmian ustawień w czasie rzeczywistym, które przekładają się na poprawioną widoczność na pierwszym planie. Kolejnym efektem jest rozjaśnianie ciemnych obszarów przy jednoczesnym zachowaniu poziomów jasności obszarów mocniej oświetlonych, dzięki czemu niewyraźne sylwetki natychmiast stają się łatwymi do identyfikacji obiektami.

„Gdy fotografujesz przy silnym świetle z tyłu bądź w słabym oświetleniu, funkcja Auto-SSC, czyli specjalnie opracowany algorytm firmy Canon, gwarantuje najlepszą jakość obrazu”

Kompensacja mgły

Haze Comp Image

Funkcja kompensacji mgły dostosowuje kontrast obrazu, aby zapewnić lepszą widoczność, także w przypadku smogu. Może ona również rejestrować odległe ujęcia w dużym przybliżeniu, zapewniając dobrą widoczność. Poziom kompensacji można wybrać spośród gotowych ustawień (mocna, średnia, łagodna) lub ustawić ręcznie, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Rejestrowanie obrazu w trybie kolorowym

Procesor DIGIC DVIII, który stosowany jest również w profesjonalnych kamerach filmowych EOS firmy Canon, zapewnia wyjątkową jakość obrazu wideo, niski poziom zakłóceń, płynne przejścia oraz żywe i wiernie odwzorowane kolory niezależnie od warunków oświetleniowych.

„Zapewnia to wiernie odwzorowane kolory niezależnie od źródła światła”

Rejestrowanie obrazów z doświetleniem podczerwienią

Podczas rejestrowania scen w słabym świetle zastanym lub przy jego braku zazwyczaj korzysta się z niewidzialnego światła podczerwonego, które umożliwia doświetlenie sceny i zarejestrowanie czarno-białego obrazu.

Stosowana przez firmę Canon technologia Super UD (bardzo niska dyspersja) oraz podczerwone powłoki antyodblaskowe poprawiają czułość i kontrolują efekty zjaw i flar, aby zminimalizować utratę ostrości związaną z doświetlaniem sceny za pomocą światła podczerwonego. Wyraźne i ostre obrazy nie wymagają tyle przetwarzania, dzięki czemu nie obciążają sieci i zmniejszają koszty przechowywania.

Kamery z wbudowanymi promiennikami IR LED wykorzystują podwójne podświetlenie LED, aby równo doświetlić scenę Niezależnie od tego, w jakiej odległości oraz jak blisko krawędzi obrazu znajdują się rejestrowane obiekty, obrazy będą wyróżniały się właściwym poziomem ekspozycji i wysoką szczegółowością.

Rejestrowanie obrazu z odległości

Elementy wykonane z wysokiej jakości szkła UD o wysokim wskaźniku refrakcji zmniejszają występowanie aberracji chromatycznych w przypadku obiektywów o dużym powiększeniu, minimalizując zjawisko zarówno dystorsji beczkowej, jak i poduszkowej, oraz zapewniając naturalnie wyglądające obrazy o wysokiej rozdzielczości w całym kadrze i dla całego zakresu ogniskowych.

Wyposażone w 30-krotny zoom kamery PTZ z serii VB-R umożliwiają monitorowanie i rejestrowanie obiektów z dowolnej odległości w zakresie ogniskowych od nieskończoności do minimalnej odległości obiektu wynoszącej 2 m.