Oddzielne pojemniki z atramentem czy kasety FINE?

Niektóre drukarki PIXMA do zdjęć i dokumentów wyposażono w system oddzielnych pojemników z atramentem firmy Canon. Która jest właściwa dla Ciebie?

Dlaczego oddzielne pojemniki?

Wariant ten jest idealny do minimalizacji niepotrzebnych strat. System korzysta z 10 oddzielnych pojemników z atramentem w celu tworzenia złożonych kolorów – zatem jeśli dany kolor się skończy, istnieje konieczność wymiany tylko jednego pojemnika.  Co więcej, ponieważ wymieniane będą jedynie pojedyncze pojemniki, system ten pozwala obniżyć koszty druku!

Dlaczego kasety FINE?

System kaset FINE firmy Canon zapewnia maksymalną wygodę. Atramenty i głowice drukujące łączone są w wygodne moduły, które można łatwo wymienić w ciągu kilku sekund. System kaset FINE zapewnia również wysoką prędkość wydruku w sytuacji, gdy każda sekunda się liczy!

Ostrzeżenie o braku atramentu

Niezależnie od wybranego systemu nie musisz się martwić o ilość atramentu – wyskakujące ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu lub jego braku pojawią się automatycznie na ekranie.

Każdy pojedynczy zbiornik z atramentem zaopatrzono także w zintegrowaną diodę LED, która miga z różną częstotliwością, informując o niskim poziomie atramentu lub jego braku. Oznacza to, że poziom atramentu można sprawdzić bez korzystania z komputera – to idealne rozwiązanie, gdy drukujesz bezpośrednio z aparatu, karty pamięci lub telefonu komórkowego.