Druk w jakości punktu usług fotograficznych

Niesamowity poziom szczegółów

Jak powstają dobre odbitki? Zależy to przede wszystkim od precyzji, z jaką drukarka umieszcza krople tuszu na papierze fotograficznym – a także od tego, jak małe są te krople. Właśnie dlatego wszystkie drukarki PIXMA do zdjęć i dokumentów wyposażono w opatentowaną przez firmę Canon technologię FINE.

FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering – Technologia w pełni fotolitograficznych dysz atramentowych) korzysta z superdokładnych głowic drukujących wyposażonych nawet w 7680 dysz. Każda dysza opracowana jest pod kątem spójnego i precyzyjnego nanoszenia kropli tuszu, przy czym niektóre mają objętość zaledwie 1 pikolitra – czyli jednej bilionowej litra! Te niewielkie krople tworzą niewiarygodnie gładkie przejścia kolorów i pozwalają uzyskać wysoki poziom szczegółów, nadając odbitkom wygląd i wrażenie tradycyjnych fotografii.

Czyste kolory i niesamowity kontrast

Za świetny wygląd odbitek PIXMA odpowiadają nie tylko głowice drukujące – atramenty Canon tworzą niezrównane rezultaty, łącząc wysoce intensywne kolory z idealnym kontrastem.

Każda drukarka PIXMA do zdjęć i dokumentów korzysta z połączenia czarnego atramentu pigmentowego i kolorowych atramentów barwnikowych. Wynik? Wyjątkowo czytelny tekst dokumentów drukowanych i żywe kolory na zdjęciach i grafikach.

Niektóre modele wyposażono również w system ContrastPLUS firmy Canon, który wykorzystuje dodatkowy czarny atrament barwnikowy. Pozwala to uzyskać maksymalny kontrast nie tylko w czarnych obszarach, ale na całym obrazie – nadając zdjęciom dynamiczne wrażenie 3-D.