Canon XEED WUX500

XEED WUX500

Ciesz się niezwykłą jakością obrazu i dużymi możliwościami podłączania kompaktowego projektora instalacyjnego WUXGA, który wyposażono w technologię LCOS, stałą jasność 5000 lumenów i obiektyw zmiennoogniskowy firmy Canon z 1,8-krotnym powiększeniem oraz łączność HDBaseT i Wi-Fi.

XEED WUX500

Korzyści

  • Ciesz się szczegółowym, niezwykle realistycznym obrazem dzięki rozdzielczości natywnej WUXGA (1920 × 1200 pikseli) oraz obsłudze trybu Full HD
  • Stała* jasność 5000 lumenów i natywny współczynnik kontrastu 2000:1
  • Technologia AISYS i panel typu LCOS zapewniają wyjątkową płynność obrazu cechującego się żywymi, dokładnie odwzorowanymi kolorami
  • Szybsza i dokładniejsza instalacja dzięki obiektywowi zmiennoogniskowemu 1,8x z ręcznym przesuwaniem oraz regulacją powiększania i ostrości obiektywu
  • Możliwość łatwego podłączania wielu różnych urządzeń dzięki łączności HDBaseT** i Wi-Fi dla bezprzewodowych sieci LAN oraz funkcji sieciowej projekcji wielu obrazów NMPJ (Network Multi-Projection)
  • Zaawansowana technologia przetwarzania obrazu umożliwia zastosowanie takich rozwiązań jak sprzętowe łączenie krawędzi, wyświetlanie w trybie „obraz obok obrazu” i korekcja trapezowa czterech rogów
  • Projekcja wielu obrazów za pośrednictwem złącza USB przy pomocy nawet dziewięciu projektorów – bez potrzeby wykorzystania komputera
  • Porty sieciowe HDMI i RJ-45
  • Łatwy dostęp do lampy i filtra powietrza obniża koszty konserwacji
  • Wydajność energetyczna, maksymalnie 5000 godzin pracy lampy i hałas na poziomie zaledwie 30 dBA w trybie ECO

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon XEED WUX500

Kompaktowy projektor instalacyjny o wysokiej rozdzielczości


Ciesz się doskonałą jakością obrazu i dużymi możliwościami podłączania kompaktowego projektora instalacyjnego XEED WUX500 o wadze zaledwie 5,6 kg. Zapewnia on jasny, szczegółowy obraz o wysokiej rozdzielczości zarówno z komputera, jak i innych źródeł filmowych, oraz łatwy do przeczytania tekst i płynną grafikę, gwarantowane przez natywną rozdzielczość WUXGA (1920 × 1200 pikseli), która obsługuje również tryb Full HD.

Jednolita* jasność


System optyczny AISYS firmy Canon zapewnia niezwykłą jasność na poziomie 5000 lumenów i współczynnik kontrastu 2000:1, dzięki czemu można uzyskać wyraźny obraz nawet przy wysokim poziomie oświetlenia zewnętrznego. Obiektyw zmiennoogniskowy 1,8x zapewnia stałą przysłonę F/2,8, dzięki czemu jasność pozostaje praktycznie niezmieniona niezależnie od ustawień przybliżenia.

Zaawansowana technologia paneli LCOS


Panele typu LCOS współpracują z systemem AISYS firmy Canon, aby zapewnić wyjątkową płynność obrazu cechującego się żywymi, dokładnie odwzorowanymi kolorami i pozbawionego niepożądanych efektów „kratownicy” lub „tęczy”, które często występują w przypadku paneli wykonanych w innych technologiach.

Doskonałe funkcje przetwarzania obrazu zapewniają kontrolę


Gama zaawansowanych funkcji zapewnia elastyczność i kontrolę nad przetwarzaniem obrazu. Wbudowana, zaawansowana funkcja łączenia krawędzi i regulacji pasowania obrazu umożliwia bezproblemowe łączenie obrazu z wielu projektorów, a czterostopniowa korekcja trapezowa ułatwia utrzymanie ostrości i precyzji obrazu nawet w przypadku projekcji pod kątem. Tryb „obraz obok obrazu” umożliwia projekcję z dwóch wejść cyfrowych (lub jednego cyfrowego i jednego analogowego) – rozwiązanie sprawdza się doskonale podczas wideokonferencji.

Znakomitość w czystej postaci


Obiektyw zmiennoogniskowy firmy Canon o współczynniku przybliżenia 1,8x zapewnia doskonałą geometrię, ostrość i precyzję oraz zwiększa elastyczność instalacji za pomocą mechanizmu elektrycznego przesuwania obiektywu w pionie i poziomie.

Wszechstronne opcje podłączenia


Szeroki wybór złączy umożliwia wyświetlanie nieruchomych i ruchomych obrazów z całej gamy źródeł. Urządzenie zostało wyposażone w łączność HDBaseT** i Wi-Fi oraz funkcję sieciowej projekcji wielu obrazów NMPJ (Network Multi-Projection), która umożliwia łatwą projekcję w przewodowej lub bezprzewodowej sieci LAN. W projektorze dostępne są złącza HDMI i DVI do obsługi sygnału cyfrowego. Z kolei port USB umożliwia prostą aktualizację oprogramowania układowego i wyświetlanie materiału bezpośrednio z pamięci USB, bez konieczności korzystania z komputera. Wbudowany port sieciowy RJ-45 umożliwia zdalne monitorowanie i sterowanie oraz obsługuje standard Crestron Connected™.

Wydajność energetyczna i łatwa konserwacja


Wydajny energetycznie tryb ECO zapewnia 5000 godzin żywotności lampy i obniża poziom hałasu wentylatora do 30 dBA, gwarantując cichą pracę. Konserwacja jest prosta dzięki możliwości szybkiej i łatwej wymiany lampy i filtra powietrza w miejscu instalacji. Model WUX500 jest objęty trzyletnią rozszerzoną gwarancją firmy Canon z opcją wynajmu projektora w następnym dniu*** w przypadku przekazania własnego urządzenia do serwisu lub naprawy.

Wariant medyczny


Istnieje również wersja przeznaczona do użytku medycznego, zgodna ze standardem DICOM 14.

* Jasność może się zmniejszyć do 5%. Na podstawie rozmiaru pojedynczego obrazu.
** Informacje o nadajnikach, w przypadku których potwierdzono zgodność ze standardem HDBase, znajdują się poniżej.
*** „Następny dzień” oznacza, że wynajęty produkt zostanie dostarczony w dniu następującym po dniu zgłoszenia naprawy, jeśli to możliwe. Jeśli zgłoszenie zostanie odebrane w godzinach popołudniowych, w weekend lub w święto, wynajęty produkt zostanie dostarczony w ciągu dwóch dni. Ta usługa wynajmu podlega pełnym warunkom i jest dostępna wyłącznie w wybranych lokalizacjach.

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon XEED WUX500, jego cechach i możliwościach.

Nadajniki zgodne ze standardem HDBaseT

(inne nadajniki mogą być zgodne, ale nie zostały przetestowane)

ProducentTypNazwa modeluPołączenie przez złącze HDBaseTUwaga
WideoDźwiękLANRS-232C
CrestronWyzwalaczDM-TX-201-CTakTakTakNieTen moduł TX nie ma portu RS-232C.
DM-TX-401-CTakTakTakNie
KramerWyzwalaczTP-581TTakTakTakTak
TP-582TTakTakTakTak
AMXWyzwalaczDX-TXTakTakTakNieTen moduł TX nie obsługuje portu RS-232C projektora.
ExtronWyzwalaczXTP T USW 103NieNieNieNie
GefenWyzwalaczGEF-HDCAT5-ELRPOL(S)TakTakNie*³NieTen moduł TX nie obsługuje portu RS-232C projektora.
AtlonaWyzwalaczAT-HDTX-RSNETTak*¹TakTakNie
CYPWyzwalaczPU-507-KITTak*¹TakTakTak

*¹ W przypadku podłączenia niektórych urządzeń obraz może nie być wyświetlany w spodziewanej rozdzielczości.
*² Ten projektor nie obsługuje funkcji „Extron XTP”.
*³ Komunikacja przez złącze sieci LAN jest niemożliwa, gdy projektor działa w trybie gotowości (moduł TX nie obsługuje trybu LPPF2).

Wyłączenia odpowiedzialności
Ustawieniem domyślnym jest LAN (Gbit).
Przełączenie opcji HDBaseT⇔LAN(Gbit) wymaga ponownego uruchomienia projektora.

Przykłady zastosowań XEED

Centra medyczne Gesundheit Nord

Projektory wideo firmy Canon zapewniają najostrzejszy obraz lekarzom grupy Gesundheit Nord Klinikverbund Bremen GmbH. Projektory wideo XEED SX80 Mark II Medical firmy Canon pozwoliły unowocześnić sposób pracy i umożliwiły używanie cyfrowych systemów promieni rentgena podczas codziennych konsultacji pomiędzy czterema klinikami w Bremie.

Restauracja inamo, Londyn

W 2010 r. zainstalowano ponad 90 projektorów XEED firmy Canon w restauracji inamo st james. Projektory stanowią część opracowanego przez inamo rozwiązania E-TableTM, które umożliwia gościom zamawianie posiłków, wybieranie obrusów, oglądanie kuchni przez ChefCam, a nawet zamawianie taksówek do domu — wszystko za pośrednictwem ekranu wyświetlanego na stole.