Canon XEED 4K500ST

Projekcja w rozdzielczości 4K

Ciesz się jakością obrazu kolejnej generacji i elastycznością pracy dzięki najmniejszemu i najlżejszemu* projektorowi instalacyjnemu o rozdzielczości macierzystej 4K (4096 × 2400). 5000 lumenów, panele 4K LCOS, obiektyw 4K firmy Canon – wyposażenie zapewniające rezultaty, które zapierają dech w piersiach.

0%
  Zawartość pudełka

  Wyjątkowa czystość obrazu w macierzystej rozdzielczości 4K

  Wydajny, lekki i dokładny

  Macierzysta rozdzielczość 4K (4096 × 2400) zapewnia zadziwiająco ostre i szczegółowe wyświetlanie tekstu, wyraźniejszą grafikę i zapierający dech w piersi obraz podczas korzystania z komputera i innych źródeł wideo. Mieszczący się w niewielkiej obudowie projektor XEED 4K500ST jest najmniejszym i najlżejszym projektorem do montażu dostępnym na rynku.

   4K500ST
  Projector

  Rozbudowane funkcje do zastosowań kreatywnych

  Twórz zadziwiające, wciągające prezentacje przy użyciu wielu projektorów, korzystając z wbudowanej technologii łączenia krawędzi obrazu działającej nawet w przypadku zakrzywionych powierzchni i kopuł. Dodatkową łatwość konfiguracji zapewniają: funkcja regulacji ostrości brzegów (dostosowującej ostrość tylko na brzegach), dopasowywanie subpikseli i 28 wzorów testowych. Funkcje te są dostępne w specjalnie opracowanym podwójnym mechanizmie przetwarzania obrazu 4K. Ciesz się wiernym odwzorowaniem obrazu dzięki funkcji dynamicznej regulacji współczynnika gamma, zapobiegającej niedostatecznej ekspozycji ciemnych obszarów i prześwietlaniu jasnych. Obraz jest rzutowany precyzyjnie i z zachowaniem prawdziwych kolorów.

  Rozdzielczość 4K w zastosowaniach medycznych

  Obrazy medyczne podlegają międzynarodowemu standardowi (DICOM, część 14), co umożliwia dokładne wyświetlanie obrazów w skali szarości, takich jak zdjęcia rentgenowskie. Wbudowany moduł symulacji DICOM pozwala uzyskać ten standard na niebieskich i przejrzystych mapach cieplnych. Aby zapewnić dokładne odwzorowanie obrazów, pozwalające oddać najdrobniejsze różnice odcieni, można skorzystać z 21 różnych opcji regulacji współczynnika gamma w celu precyzyjnego dostosowania sposobu wyświetlania.

  4K

  System optyczny AISYS i trzy panele 4K LCOS

  Najwyższa wydajność w branży

  System optyczny AISYS i trzy refleksyjne panele 4K LCOS w projektorze XEED 4K500ST są niezwykle kompaktowe, a jednocześnie charakteryzują się najwyższą wydajnością. Technologia AISYS poprawia odwzorowanie kolorów i kontrast i maksymalizuje jasność. Podwójne przetworniki obrazu zapewniają płynne rezultaty o wysokiej jakości, odzwierciedlając obraz zgodnie z zamysłem autora. Kompaktowe rozmiary projektora znacznie ułatwiają instalację w miejscach, w których rozmiar i waga mogą stanowić problem.

  Industry leading performance

  Więcej niż 4K

  W urządzeniu uzyskano niesamowitą rozdzielczość 4096 × 2400 (9 830 400 pikseli). To więcej niż w przypadku DCI – najmniejszego panelu LCOS o wielkości 0,76 cala uzyskującego rozdzielczość 4K. Wysoka rozdzielczość i jakość kolorów wszystkich 3 paneli LCOS zapewnia naturalne odwzorowanie obrazów.

  Beyond-4k

  Jasny, wyraźny obraz i niewielka obudowa

  W celu uzyskania wysokiej jasności w przypadku tak małej obudowy zastosowano niestandardowy system AISYS (Aspectual Illumination System) firmy Canon niezależnie kierujący światło lampy zarówno w kierunku pionowym, jak i poziomym. Stała, wysoka jasność 5000 lumenów na całej powierzchni projekcji w pełnym zakresie ogniskowych, bez negatywnego wpływu na poziom kontrastu.

  Bright, clear images

  Szklany, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy 4K i jasność 5000 lumenów

  4K500ST

  Technologia optyczna firmy Canon

  Projektor XEED 4K500ST ma nowy, szklany obiektyw o rozdzielczości 4K z 1,3-krotnym zoomem. Rozwiązanie bazuje na wieloletnim doświadczeniu firmy Canon w zakresie wysokiej jakości wykonania obiektywów. W połączeniu z jasnością na poziomie 5000 lumenów oraz stałą przysłoną f/2,6 projektor XEED 4K500ST zapewnia niezmienną jasność w całym zakresie ogniskowych. Macierzysty współczynnik kontrastu 3000:1 zapewnia jakość obrazu zbliżoną do oryginału. Kolory są wiernie odwzorowane, a czerń – intensywniejsza. Dzięki temu komfort oglądania obrazu jest jeszcze większy.

  Funkcje projekcji na zakrzywionych powierzchniach/kopułach

  Zachowanie idealnej ostrości obrazu na brzegach nawet w przypadku zakrzywionej powierzchni lub kopuły możliwe jest dzięki regulacji ostrości krawędzi obrazu. Korekcja optyczna umożliwia regulację ostrości obrazu na krawędziach. Regulacja możliwa jest nawet w przypadku wklęsłych i wypukłych ekranów o promieniu krzywizny 3 m. Duży otwór przysłony (f/2,6) pozwala zachować głębię ostrości. Zmiana wartości przysłony pozwala zwiększyć głębię ostrości pod kątem krzywizny ekranu. Funkcja pamięci obiektywu pozwala zapisywać ustawienia w celu ich łatwego przywołania w przypadku wielu zastosowań projektora.

  Projector
  4K500ST

  Obraz bez zakłóceń na całej powierzchni projekcji

  Dystorsja telewizyjna to deformacja obrazu na krawędziach spowodowana jakością obiektywu projektora. Dystorsja poduszkowa lub dystorsja beczkowa może być zauważalna w przypadku wyświetlania przy użyciu jednego projektora, ale w przypadku wykorzystania wielu projektorów do uzyskania połączonego obrazu nie będzie możliwe jego właściwe wyrównanie, czego wynikiem będzie niska jakość łączeń. W przypadku współczynnika dystorsji telewizyjnej na poziomie 0,12% możliwe jest idealne wyświetlanie obrazu.

  Macierzysty współczynnik kontrastu 3000:1

  Kontrast dostosowany do potrzeb

  W zależności od rodzaju wyświetlanych obrazów można zmienić współczynnik kontrastu z 2000:1 do 3000:1 poprzez regulację przysłony. W przypadku korzystania z zakrzywionego ekranu regulacja przysłony pozwala również zachować głębię ostrości na całej powierzchni projekcji.

  Adjustment

  Płynne odtwarzanie wideo w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s

  Niebywała elastyczność i wygoda

  Projektor XEED 4K500ST został skonstruowany tak, by zapewniać doskonałe rezultaty pod niemal dowolnym kątem. Elektryczne przesuwanie obiektywu w zakresie +/-60% upraszcza regulację pozycji obrazu bez potrzeby odchylania lub przesuwania projektora. Czteropunktowa korekcja trapezowa zapewnia dokładne odwzorowanie geometryczne obrazu. Technologia łączenia krawędzi w wysokiej rozdzielczości umożliwia odtwarzanie pięknych, połączonych obrazów z projektorów XEED 4K500ST i stosowanie funkcji korygujących na poziomie poszczególnych pikseli. 5-punktowa regulacja umożliwia dostosowanie pikseli RGB z dokładnością do 0,1 piksela, co gwarantuje lepsze odwzorowanie obrazu na zakrzywionych i kopułowych ekranach.

  Outstanding flexibility
  upscaling technology

  Płynne odtwarzanie wideo i technologia interpolacji

  Pozwalający na płynne odtwarzanie wideo w rozdzielczości 4K i przy 60 kl./s projektor 4K500ST wyposażono w zaawansowany podwójny mechanizm przetwarzania obrazu. Obraz można poprawić, redukując rozmycie ruchu poprzez dodanie czarnej klatki między klatkami, co zapewnia wyrazistość krawędzi obrazu nawet w przypadku wideo przedstawiającego dynamiczne zdarzenia. Ponieważ rynek symulacji wymaga niemalże natychmiastowej szybkości reakcji, opóźnienie rzędu zaledwie 16,6 ms (1 klatka przy 60 Hz) sprawia, że jest to jeden z najszybszych projektorów na rynku.

  Wiele możliwości podłączenia

  Odtwarzanie multimediów w rozdzielczości 4K (maks. rozdzielczość 4096 × 2400 przy 60 kl./s) i liniowym lub krzyżowym układzie dzięki czterem złączom DVI-D. Ponadto możliwe jest odtwarzanie w rozdzielczości 4096 × 2160 za pośrednictwem dwóch kabli HDMI. Do odtwarzania w wideo w rozdzielczości 3048 × 2160 przy 30 kl./s lub interpolacji rozdzielczości 2K do 4K za pomocą algorytmu firmy Canon można wykorzystać jeden kabel HDMI. Dostępne opcje instalacji umożliwiają obrót projektora o 360 stopni i ułatwiają konserwację, zapewniając dostęp do lampy i filtra nawet po zainstalowaniu projektora.

  Flexible connectivity

  Przykład zastosowania

  Zobacz projektor XEED 4K500ST w akcji, obserwując pracę fotografa i filmowca, Simeona Quarrie.

  Dane techniczne

  Rozdzielczość 4K

  Rozdzielczość 4096 × 2400, wyższa niż 4K

  AISYS

  Bardzo duża jasność i wysoki macierzysty współczynnik kontrastu

  HDMI

  Port HDMI 1.4

  Technologia Creston Connected

  Obsługa technologii sterowania Crestron Room View

  PJLink

  Standardowy protokół sterowania

  Zawartość pudełka

  Polecamy...

  Akcesoria i materiały eksploatacyjne

  Zobacz również...

  extra

  Witryna Canon Professional Network

  Szczegółowe i fachowe informacje: wszystko, co trzeba wiedzieć na temat nadzwyczajnej oferty projektorów firmy Canon.

  extra

  Canon Professional Services

  Może warto zostać członkiem CPS? Korzystaj ze wsparcia ekspertów i licznych usług związanych ze sprzętem firmy Canon.

  4K500ST

  Usługa gwarancyjna

  3-letnia gwarancja w standardzie, dodatkowa 3-letnia usługa wymiany lampy oraz kompleksowa 3-letnia usługa wymiany gwarancyjnej zapewniają spokój ducha.