Canon EOS-1D C

EOS-1D C

EOS-1D C, przełomowy aparat multimedialny wyróżniający się wysoką jakością zdjęć i filmów, umożliwia nagrywanie filmów 4k i udostępnia zaawansowane funkcje wideo, w tym Canon Log Gamma - wszystko w bardzo wydajnym korpusie lustrzanki cyfrowej.

Korzyści

  • Filmy 4k
  • 1080p z szybkością 50 lub 60 kl./s; Canon Log Gamma
  • Nieskompresowany sygnał przez HDMI, Full HD, 8-bitowy tryb 4.2.2
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 18,1 MP
  • Fotografowanie z szybkością do 12 i 14 kl./s
  • 61-punktowy system AF
  • Zakres czułości ISO: 100-25600
  • Procesory Dual DIGIC 5+
  • Ekran LCD Clear View II 8,1 cm (3,2 cala)
  • Zgodność z obiektywami EF i EF Cinema

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon EOS-1D C

Filmy 4k


Filmy w standardzie kina cyfrowego 4096 x 2160 (4k) są zapisywane na kartach CF z szybkością 24 kl./s (23,976 kl./s) lub 25 kl./s w formacie M-JPEG (8-bitowy tryb 4.2.2). Zarejestrowany obraz charakteryzuje się znakomitą jakością, spełniającą kryteria branży filmowej.

Zaawansowane funkcje wideo


Zaawansowane funkcje wideo obejmują możliwość nagrywania w jakości Full HD (1080p) ze zmienną liczbą klatek na sekundę (do 50 lub 60 kl./s), co bardzo przydaje się przy nagrywaniu dynamicznych scen lub materiału w zwolnionym tempie, niestandardową regulację ekspozycji, dźwięku i kompresji oraz opcję kadrowania Super 35 mm. Wbudowana funkcja Canon Log Gamma sprawia, że obraz cechuje się neutralną jakością i szerokim zakresem dynamicznym (800%), dając maksimum swobody na etapie postprodukcji. Nieskompresowany sygnał przez HDMI pozwala zapisywać materiał w rozdzielczości 1920x1080 (8-bitowy tryb 4.2.2) na zewnętrznych urządzeniach, co ułatwia późniejszą obróbkę. Wbudowane gniazdo słuchawek pozwala monitorować ręcznie regulowany poziom dźwięku.

Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 18,1 MP


Pełnoklatkowa matryca światłoczuła CMOS firmy Canon o rozdzielczości 18,1 MP zapewnia doskonałą wydajność, pozwalając uzyskać wyjątkowo niski poziom zakłóceń na szczegółowych obrazach profesjonalnej jakości, nawet w najsłabszym oświetleniu. Zapewnia też optymalne wyniki w przypadku obiektywów szerokokątnych i lepszą kontrolę nad głębią ostrości.

Zdjęcia w trybie superszybkiego fotografowania


Zarejestruj każdą sekundę wydarzeń dzięki funkcji serii zdjęć, pozwalającej zarejestrować do 180 dużych obrazów JPEG (38 obrazów RAW) z szybkością do 12 kl./s (14 kl./s w trybie superszybkiego fotografowania).

Szeroki zakres ISO


Wyjątkowo szeroki zakres czułości ISO, od 100 do 25600 w przypadku filmów i od 100 do 51200 w przypadku zdjęć - który można rozszerzyć do niewiarygodnej wartości ISO 204800 - umożliwia rejestrowanie obrazów zarówno w pełnym świetle, jak i w prawie kompletnych ciemnościach.

61-punktowy system AF


Bardzo precyzyjny, 61-punktowy system AF obejmuje 41 bardzo czułych czujników krzyżowych, które zapewniają szybkie i dokładne ustawianie ostrości na ruchome obiekty - bez względu na warunki oświetleniowe - i 5 podwójnie krzyżowych centralnych punktów AF, zwiększających precyzję działania.

Procesory Dual "DIGIC 5+"


Najnowszej generacji procesor Dual "DIGIC 5+" firmy Canon zapewnia najszybsze i najbardziej zaawansowane przetwarzanie obrazu, gwarantując najlepszą w swojej klasie jakość zdjęć.

Duży ekran LCD z powłoką przeciwodblaskową


Ekran LCD Clear View II, o wysokiej rozdzielczości 1,04 mln punktów i przekątnej 3,2 cala, pozwala na łatwe i dokładne sprawdzanie zdjęć oraz filmów. Wyjątkowo trwała struktura szkła, z powłoką przeciwodblaskową, zapobiega refleksom nawet przy intensywnym świetle.

Zgodność z obiektywami EF


Zgodność z szerokim zakresem obiektywów EF firmy Canon, w tym z obiektywami EF Cinema, a także z lampami błyskowymi EX Speedlite i wieloma innymi akcesoriami systemu EOS.

Nagrody

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon EOS-1D C, jego cechach i możliwościach.

EOS-1D C Oceny i recenzje

Ważna aktualizacja