Filmy 4K – EOS-1D X Mark II

eos-1d-x

Nagrywanie filmów 4K 60p

Zachwyć swoją publiczność ekscytującą jakością obrazu.

eos-1d-x

Technologia Dual Pixel CMOS AF

Dual Pixel CMOS AF jest technologią automatycznej, opartej na matrycy regulacji ostrości (AF) z detekcją fazy. Ma zapewniać bezproblemowe i bardzo skuteczne śledzenie punktu ostrości w filmach i szybką pracę autofokusa podczas fotografowania w trybie Live View. Ta technologia opracowana przez firmę Canon znakomicie nadaje się do tworzenia profesjonalnie wyglądających efektów zmiany odległości ogniskowania i utrzymywania ostrości obiektu poruszającego się w stronę użytkownika z jednoczesnym rozmyciem tła. Jest to cecha typowa dla filmów EOS.

Liczba stopni szybkości ustawiania ostrości podczas została podwojona z pięciu kroków w modelu EOS 7D Mark II do dziesięciu kroków w modelu EOS-1D X MARK II, dzięki czemu aparat zapewnia jeszcze szybsze, płynne przejścia ostrości. Obecnie technologia obejmuje około 80% obszaru matrycy i pracuje ze wszystkimi obiektywami EF, we wszystkich warunkach fotograficznych oraz we wszystkich jakościach i rozmiarach filmowania.

Zachwycające filmy EOS 4K 60p

Dotychczasowe osiągnięcia firmy Canon w nagrywaniu filmów za pomocą lustrzanek cyfrowych osiągają kulminację w aparacie EOS-1D X Mark II, który umożliwia filmowcom i osobom tworzącym nagrania dokumentalne rejestrowanie historii w zachwycającej rozdzielczości 4K i w szerokiej gamie prędkości nagrywania. Filmy 4K są nagrywane wewnętrznie w standardzie DCI 4K w macierzystej rozdzielczości 4096 × 2160 (proporcje 17:9) w matrycy, dzięki czemu gwarantowana jest najwyższa ostrość i jakość obrazu.

Praca w formacie 4K jest jeszcze bardziej elastyczna dzięki szerokiej gamie prędkości nagrywania – 23,98, 24, 25, 29,97, 50 lub 59,94 kl./s. Chociaż uważa się, że skupianie ostrości w 4K jest trudne, to w przypadku aparatu EOS-1D X Mark II z technologią Dual Pixel CMOS AF staje się one niezwykle proste i precyzyjne. W przypadku nagrywania wewnętrznego zaleca się stosowanie nośnika CFast 2.0™. Aparat EOS-1D X Mark II może nagrywać materiał w jakości 4K przez maks. 29 min i 59 s w trybie ciągłym z dowolnie wybraną prędkością.

eos-1d-x

Wyodrębnianie zdjęć z filmów 4K w rozdzielczości 8,8 MP

Z materiałów zarejestrowanych w jakości 4K – nawet przy 60 kl./s – można także wyodrębnić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości 8,8 MP. Użytkownik może przeglądać nagranie na ekranie aparatu i wyodrębnić pojedynczą klatkę. Sprawdza się to doskonale w przypadku szybko poruszających się obiektów, gdy wymagane jest nagrywanie z dużą liczbą klatek na sekundę, a także w sytuacjach, w których wymagane jest dostarczenie klientom zdjęć i materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości.

Filmy 120p z dużą prędkością nagrywania

Poza nagrywaniem w 4K aparat EOS-1D X Mark II może rejestrować obraz w rozdzielczości Full HD w trybie 120P lub 100P. Wiele aparatów z możliwością nagrywania filmów z dużą prędkością blokuje ostrość, jednak aparat EOS-1D X Mark II wykorzystuje technologię Dual Pixel CMOS AF, zapewniając funkcję AF nawet w trybie 120P/100P.

Filmy o dużej prędkości nagrywania są rejestrowane w ¼ szybkości (w zwolnionym tempie) bez dźwięku, podczas gdy kod czasowy odlicza 4 sekundy na każdą sekundę nagrania. Maksymalny czas nagrania wynosi 7 minut i 29 sekund.

eos-1d-x

Wyjście HDMI

Wyjście HDMI umożliwia zewnętrzne nagrywanie czystego, nieskompresowanego obrazu Full HD (4:2:2, 8 bitów)1. Ponieważ złącze HDMI obsługuje także dźwięk, możliwe jest monitorowanie i nagrywanie dźwięku do zewnętrznego urządzenia.

Ponadto przez złącze HDMI można podłączyć zewnętrzny monitor, aby monitorować nagrywanie filmu. Użytkownik może zdecydować, czy na zewnętrznym monitorze mają być wyświetlane informacje o ustawieniach filmu. Co więcej, istnieje możliwość włączenia jednoczesnego wyświetlania obrazu na ekranie LCD w aparacie i zewnętrznym monitorze podłączonym przez HDMI, co jeszcze bardziej ułatwia monitorowanie pracy.

1 Brak obsługi wyjścia HDMI 4K.

Gniazdo słuchawkowe i wejście liniowe

Do gniazda mikrofonu można podłączyć zewnętrzny mikrofon, aby zapewnić nagrywanie dźwięku stereo. Z kolei gniazdo słuchawkowe umożliwia sprawdzanie poziomu dźwięku podczas nagrywania.

Dzięki obsłudze różnych prędkości i formatów nagrywania oraz akcesoriów filmowych aparat EOS-1D X Mark II gwarantuje profesjonalną jakość podczas nagrywania filmów, która znacznie przewyższa możliwości EOS-1D X.

eos-1d-x
eos-1d-x

Zdalne nagrywanie filmów

Dzięki przekaźnikowi Wi-Fi WFT-E8 można wykorzystać urządzenie przenośne, np. telefon lub tablet, aby rozpocząć lub zatrzymać nagrywanie za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect (iOS i Android). Po rozpoczęciu nagrywania film będzie rejestrowany nawet wtedy, gdy połączenie pomiędzy aparatem i urządzeniem przenośnym zostanie utracone, np. w przypadku nagrywania z drona. Moduł WFT obsługuje teraz nagrywanie filmów i zapewnia więcej kompleksowych funkcji sterowania w porównaniu z aplikacją Camera Connect.