Informacje dotyczące zgodności kompaktowych aparatów cyfrowych Canon obsługujących łączność Wi-Fi

Kompaktowe aparaty cyfrowe Canon z technologią Wi-Fi¹ pozwalają korzystać z wielu sposobów nawiązywania połączeń z innymi urządzeniami i z Internetem oraz udostępniania zdjęć i filmów. Niniejsza strona zawiera listę wymagań dotyczących każdego typu połączeń i ważne informacje dotyczące korzystania z Wi-Fi.

Tabela zgodności z łącznością Wi-Fi

Funkcja Połączenie bezpośrednie
(np. połączenia na zewnątrz budynków)
Przez punkt dostępu sieci Wi-Fi
(np. połączenia z domową siecią Wi-Fi)
Wysyłanie zdjęć do innego urządzenia Canon
Aparat obsługujący łączność Wi-Fi
Dostępne we wszystkich modelach Wi-Fi firmy Canon
Niedostępne

Korzystając z urządzenia przenośnego z bezpłatną aplikacją Canon CameraWindow, można nawiązać połączenie i udostępniać obrazy w smartfonach i tabletach, dodawać informacje GPS i fotografować zdalnie. Informacje na temat zgodności można znaleźć po kliknięciu poniższych łącz:Dostępne w:


Urządzenia przenośne z systemem Apple iOS


Urządzenia przenośne z systemem Android*

Dostępne w:


Urządzenia przenośne z systemem Apple iOS


Urządzenia przenośne z systemem Android

Udostępnianie w serwisach internetowych:
Facebook™
Twitter™ 

irista
Flickr™
Google Drive™
YouTube™
E-mail
Album internetowy CiG

(udostępnianie w Internecie wymaga dostępu do image.canon)

Jeśli aparat jest podłączony do dowolnego urządzenia przenośnego z funkcją udostępniania Wi-Fi (mobilny hotspot)

(Urządzenia przenośne wymagają dostępu do sieci z usługą transferu danych. Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty).

Dostępne we wszystkich modelach Wi-Fi firmy Canon

Możliwe lokalizacje kopii zapasowych: 

irista
image.canon,
Flickr,
Google Drive,
komputer

(funkcja tworzenia kopii zapasowych wymaga dostępu do image.canon)

Jeśli aparat** jest podłączony do dowolnego urządzenia przenośnego z funkcją udostępniania Wi-Fi (mobilny hotspot)

(Urządzenia przenośne wymagają dostępu do sieci z usługą transferu danych. Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty).

Dostępne**

Połączenie z komputerem obsługującym łączność Wi-Fi Niedostępne

Dostępny

Drukowanie zdjęć przez sieć WLAN bezpośrednio na drukarce zgodnej z PictBridge Dostępne*


Dostępne*

* Niedostępne w przypadku aparatów IXUS 510 HS i IXUS 240 HS.
** Niedostępne w przypadku aparatów PowerShot S110, IXUS 510 HS i IXUS 240 HS.

Informacje dodatkowe

Połączenia

W przypadku bezpośredniego połączenia Wi-Fi aparat służy jako punkt dostępu, do którego można podłączyć urządzenie docelowe. Dzięki temu aparat może łączyć się z innymi urządzeniami obsługującymi łączność Wi-Fi, nawet jeśli nie jest dostępny zewnętrzny punkt dostępu sieci Wi-Fi.

Jeśli nie jest używane bezpośrednie połączenie Wi-Fi, aparat musi być podłączony do punktu dostępu sieci Wi-Fi (np. do routera domowej sieci WLAN z dostępem do Internetu) w celu wymiany informacji z innymi urządzeniami Wi-Fi.

Choć aparaty te mogą nawiązywać połączenia z punktami dostępu sieci Wi-Fi, nie mogą być używane w sieciach bezprzewodowych, które wymagają przeglądarki internetowej do uwierzytelnienia, takich jak publiczne hotspoty.

Bezprzewodowe przesyłanie danych (w tym przez Wi-Fi) może być objęte ograniczeniami w niektórych krajach lub regionach. Korzystanie z funkcji Wi-Fi musi odbywać się zgodnie z prawami i przepisami kraju i obszaru, w którym ma miejsce, w tym także ograniczającymi używanie elektroniki.

W ramach jednej operacji można wysłać maksymalnie 50 zdjęć. Jeśli przesyłanie zdjęć w pełnej rozdzielczości nie jest konieczne, można korzystać z funkcji automatycznej zmiany rozmiaru zdjęć. Można również przesyłać filmy, o ile ich łączna długość nie przekracza 2 minut.

Smartfony i tablety

Istnieją dwa sposoby przesyłania zdjęć z tych aparatów do smartfonów lub tabletów:
A) Wybranie zdjęć do udostępnienia na ekranie aparatu i skopiowanie ich do galerii zdjęć smartfona lub
B) Uruchomienie aplikacji Canon CameraWindow do przeglądania zawartości aparatu z poziomu ekranu smartfona i wybór zdjęć do zapisania w galerii zdjęć smartfona lub do udostępnienia w sieci (tylko system Android).

Aby połączyć aparat ze smartfonem, należy zainstalować aplikację Canon CameraWindow. Aby pobrać aplikację lub sprawdzić zgodność z urządzeniem, należy odwiedzić poniższe strony internetowe:

W przypadku smartfonów z systemem Android zgodnych z funkcją NFC (system w wersji 4.0 lub nowszej) włączenie funkcji NFC i dotknięcie smartfonem symbolu N (NFC) na aparacie spowoduje uruchomienie aplikacji Google Play w smartfonie. Po wyświetleniu się strony pobierania aplikacji CameraWindow
pobierz i zainstaluj tę aplikację. Po zakończeniu instalacji można używać funkcji NFC do uruchamiania aplikacji.

GPS przez urządzenie przenośne

Użytkownik może dodawać informacje o lokalizacji do zdjęć zrobionych aparatami kompaktowymi firmy Canon obsługującymi funkcję GPS przez urządzenie przenośne. Do korzystania z tej funkcji wymagany jest smartfon lub tablet z modułem GPS i aplikacją Canon CameraWindow. Smartfon lub tablet może być używany do śledzenia położenia podczas fotografowania aparatem. Po zakończeniu fotografowania można zsynchronizować lokalizacje zarejestrowane przez smartfon ze zdjęciami w pamięci aparatu za pośrednictwem połączenia Wi-Fi.

Zdalne fotografowanie ze smartfona

Aparatem można sterować bezprzewodowo za pomocą smartfona z odległości do 5 metrów — dzięki temu można znaleźć się w kadrze zdjęcia grupowego z rodziną i znajomymi lub fotografować przyrodę. Wystarczy połączyć aparat ze smartfonem przez Wi-Fi i ustawić migawkę, zoom, lampę błyskową i samowyzwalacz w oparciu o podgląd kadru w trybie Live View w specjalnej aplikacji.

Przesyłanie z aparatu do Internetu

W przypadku połączenia z urządzeniem przenośnym:
Niektóre urządzenia przenośne, w tym smartfony, obsługują funkcję udostępniania łączności Wi-Fi (mobilny hotspot). Dzięki temu mogą udostępniać połączenie sieciowe z usługą transferu danych innym urządzeniom, w tym aparatom Canon obsługującym łączność Wi-Fi. Dostępna w aparacie opcja szybkiego udostępniania działa podczas korzystania z udostępnionego połączenia identycznie jak w przypadku podłączenia aparatu do normalnego punktu dostępu sieci Wi-Fi (patrz poniżej). Używanie udostępnionego połączenia może wiązać się z dodatkowymi opłatami na rzecz operatora sieci komórkowej.

W przypadku połączenia z punktem dostępu sieci Wi-Fi:
Do przesyłania zdjęć do serwisów internetowych za pomocą aparatu potrzebne jest połączenie z punktem dostępu sieci Wi-Fi i serwisem image.canon. Zdjęcia są zapisywane w albumie online image.canon. Łącze do każdego nowego albumu zostanie zamieszczone na koncie w serwisie Facebook lub Twitter, lub we wiadomości e-mail.
W przypadku udostępniania na Facebooku można określić, czy zdjęcie ma zostać zapisane wyłącznie na koncie w serwisie Facebook, wyłącznie w serwisie image.canon czy w obu serwisach.
Jeżeli miejscem docelowym jest YouTube, film zostanie przesłany i zapisany bezpośrednio na koncie w serwisie YouTube.
Obrazy można przesyłać także na konta w serwisach irista, Flickr i Google Drive.

image.canon

image.canon to serwis internetowy umożliwiający udostępnianie zdjęć i filmów. Zapewnia on użytkownikowi nawet 10 GB przestrzeni magazynowej i jest doskonały do przechowywania wielu zdjęć, nawet w pełnej rozdzielczości. Przystępny interfejs umożliwia użytkownikom wyszukiwanie zdjęć i tworzenie albumów ze zdjęciami i filmami, które mogą komentować znajomi, a także udostępnianie albumów bezpośrednio przez e-mail lub za pośrednictwem portali społecznościowych. Aparaty Canon z obsługą Wi-Fi wykorzystują image.canon do uzyskiwania dostępu do różnych usług internetowych, takich jak serwisy społecznościowe i poczta e-mail, bezpośrednio z poziomu aparatu.

Kopie zapasowe w Internecie lub komputerze (synchronizacja zdjęć / wysyłanie przez serwer)

Aby tworzyć kopie zapasowe zdjęć za pomocą funkcji synchronizacji zdjęć lub wysyłania przez serwer, należy mieć konto w serwisie image.canon. Kopię zapasową wybranych zdjęć można utworzyć w Internecie (za pomocą serwisów irista, image.canon, Flickr i Google Drive) i we wskazanym komputerze.

Podłączanie do komputera

Aparat można podłączyć bezprzewodowo do komputera, gdy oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi (np. do domowego routera sieci Wi-Fi). Przed nawiązaniem połączenia należy zainstalować aplikację CameraWindow DC w komputerze.

Drukowanie z aparatu

Zdjęcia można drukować bezprzewodowo z aparatu przez sieć WLAN na drukarkach zgodnych z PictBridge, w tym na niektórych drukarkach SELPHY i PIXMA firmy Canon.


- Wi-Fi jest nazwą marki, która potwierdza zgodność urządzeń obsługujących funkcję bezprzewodowej siecią LAN.
- Zgodne standardy bezprzewodowej sieci LAN: IEEE802.11 b, g i n (tylko pasmo 2,4 GHz). Tryb infrastruktury (zgodność z WPS), tryb Ad-hoc. Zabezpieczenia: WEP, WPA-PSK (AES/TKIP), WPA2-PSK (AES/TKIP).
- Informacje podane na tej stronie nie dotyczą aparatów Canon Digital IXUS Wireless wyprodukowanych w 2005 r.
Znak FLICKR jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Yahoo! Inc.