Podrabiane akumulatory

Ostrzeżenia dotyczące podrabianych akumulatorów litowo-jonowych i ładowarek

Ostrzeżenie dotyczy następujących grup produktów firmy Canon:

  • Kompaktowe cyfrowe aparaty fotograficzne
  • Lustrzanki cyfrowe
  • Cyfrowe kamery wideo

Udało się nam ostatnio potwierdzić informację, że na rynku są dostępne podrabiane akumulatory litowo-jonowe i ładowarki do kompaktowych cyfrowych aparatów fotograficznych, lustrzanek cyfrowych i cyfrowych kamer wideo firmy Canon. Dotyczy to w szczególności internetowych serwisów aukcyjnych.

W wielu przypadkach podrabiane produkty nie są wyposażone w funkcje zabezpieczające, które spełniałyby ustalone standardy jakości. W efekcie produkty te mogą powodować różne problemy podczas eksploatacji lub ładowania:

  • Wadliwe działanie produktu
  • Wydzielanie nadmiernej ilości ciepła 
  • Pęknięcia i wycieki, wybuchy i pożary 
  • Uszczerbek zdrowia użytkownika w wyniku oparzeń lub utraty wzroku

Aby zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, firma Canon zwraca się z prośbą o nieużywanie podrabianych produktów i wystrzeganie się nieumyślnego ich zakupu w sklepach lub przez Internet.

Informujemy, że firma Canon nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie urządzeń lub wypadki spowodowane korzystaniem z nieoryginalnych akumulatorów litowo-jonowych i ładowarek, w tym z produktów podrabianych.

Firma Canon jest bardzo wdzięczna klientom za ich przywiązanie do oryginalnych produktów marki Canon.

Przykład podrobionego produktu
(nazwa oryginalnego produktu: akumulator BP-511)Skąd mogę wiedzieć, czy to oryginał?
Oprócz wskaźników takich jak wymienione, możesz łatwo sprawdzić oryginalność baterii dzięki hologramowi umieszczonemu na opakowaniach oryginalnych baterii Canon. Hologram powinien mieć słowo 'Canon' na poziomych wstęgach. Między wstęgami jest spirala z nadrukowanym słowem 'Genuine.' dodatkowo, kolor hologramu zmienia się ze złotego na zielony kiedy przesuwasz go do pozycji poziomej. Jesli zmiana koloru nie następuje, hologram jest fałszywy. Zawsze sprawdzaj hologram.

Więcej informacji o podrobionych bateriach znajdziesz tutaj: Camera & Imaging Products Association’s (CIPA) “Notice Concerning Counterfeit Battery Packs” na http://www.cipa.jp/battery/index_e.html