Canon XF100

XF100

Canon XF100 to najmniejsza kamera z kodekiem MPEG-2, 50 Mb/s, 4:2:2 Full HD. Możliwość nagrywania na karty CF, profesjonalny dźwięk i szerokie możliwości dostosowywania gwarantują dużą wszechstronność.

Korzyści

  • Nagrywanie MPEG-2 na dwie karty CF przy transmisji do 50 Mb/s (4:2:2)
  • Mała, lekka konstrukcja; wejścia XLR
  • Obiektyw wideo HD firmy Canon ze zbliżeniem 10x
  • Matryca 1/3 Full HD CMOS firmy Canon
  • Funkcje 3D Assist; tryb filmowania w podczerwieni
  • Wyświetlacz LCD z matrycą punktową (920 000 punktów) 8,8 cm (3,5 cala); wizjer elektroniczny z matrycą punktową (260 000 punktów) 0,6 cm (0,24 cala)
  • Zmienna ilość klatek na sekundę

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon XF100

Nagrywanie w formacie MPEG-2 z prędkością do 50 Mb/s (4:2:2)


Kamera XF100 rejestruje obraz w plikach MPEG-2 MXF (Media eXchange Format) - w rozdzielczości do 1920 x 1080 Full HD i transmisji rzędu 50 Mb/s (4:2:2) - na relatywnie niedrogą i powszechnie dostępną kartę pamięci typu CompactFlash (CF). Nagrywanie z przełączaniem między dwoma gniazdami kart umożliwia kontynuowanie filmowania bez przerwy, zaś funkcja nagrywania do dwóch gniazd pozwala na jednoczesny zapis tego samego materiału na dwóch kartach.

Mała, lekka konstrukcja; wejścia XLR


Wytrzymała i lekka konstrukcja zapewnia wyjątkową wszechstronność dzięki wygodnemu rozmieszczeniu funkcji. Rejestrację dźwięku Linear PCM można przeprowadzić za pośrednictwem podwójnego gniazda XLR lub montowanego z przodu mikrofonu stereofonicznego.

Obiektyw wideo HD firmy Canon ze zbliżeniem 10x


Opracowany z uwzględnieniem bogatych doświadczeń firmy Canon model XF100 wyposażono w jasny, szerokokątny obiektyw wideo Canon HD (f/1,8-f/2,8, 30,4 mm) z wbudowanym pierścieniem regulacji zbliżenia, ostrości lub przysłony. Ulepszony system stabilizacji optycznej (Optical Image Stabilizer) ułatwia redukcję aberracji chromatycznej, utrzymuje ostrość obrazu i umożliwia zmniejszenie rozmiarów obiektywu.

Matryca 1/3 Full HD CMOS firmy Canon


Matryca światłoczuła Full HD CMOS o rozdzielczości 2,07 megapiksela - opracowana i wyprodukowana przez firmę Canon - rejestruje filmy Full HD w natywnej rozdzielczości 1920x1080. Wyposażono ją w filtr barwny wzoru Bayera, który dba o wysoką czułość i szeroki zakres dynamiczny. Technologia szybkiego odczytu danych minimalizuje efekt niejednoczesnego odczytu przetwornika, który może pojawić się w kamerach CMOS.

Funkcje 3D Assist; tryb filmowania w podczerwieni


Model XF100 wyposażono w funkcje 3D Shooting Assist (przesunięcie osi ze stabilizatorem OIS i wspomaganie ogniskowej), które obsługują rejestrację stereoskopowego wideo 3D przy użyciu dwóch kamer. Zwiększona dwukrotnie w stosunku do poprzednich modeli czułość w podczerwieni (IR) sprawia, iż kamera nadaje się idealnie do pracy w słabym świetle z użyciem nowego trybu IR Shooting Mode i wbudowanej lampy IR. Opcje zielona i biała są również dostępne do użycia z różnymi projektami.

Wyświetlacz LCD z matrycą punktową (920 000 punktów) 8,8 cm (3,5 cala); wizjer elektroniczny z matrycą punktową (260 000 punktów) 0,6 cm (0,24 cala)


Obydwie kamery wyposażono w duży, montowany z boku ekran LCD. Cechuje go przekątna 8,8 cm (3,5 cala), wysoka rozdzielczość rzędu 920 000 punktów, wbudowany monitor kształtu fali i funkcja Edge Focus, która ułatwia skomponowanie ujęcia. Dostępny jest również wizjer elektroniczny o przekątnej 0,61 cm (0,24 cala), rozdzielczości 260 000 punktów i pokryciu 100%.

Zmienna ilość klatek na sekundę


Dostępny jest szeroki zakres ilości klatek na sekundę - od 12 do 50 kl./s. Dzięki temu osoba obsługująca kamerę zyskuje możliwość dowolnej zmiany tempa rejestracji obrazu, aby osiągnąć dodatkowy, kreatywny efekt.

Obsługa CPS*


Specjalny program CPS Video Support firmy Canon oferuje wysokiej jakości usługi serwisowe z gwarancją szybkiego zwrotu.

* Aby uzyskać więcej informacji na temat krajów objętych programem CPS, odwiedź stronę internetową http://www.canon-europe.com/cps

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon XF100, jego cechach i możliwościach.

XF100 Oceny i recenzje

CPN.jpeg

Witryna Canon Professional Network

Inspiracje, edukacja, informacje o produktach i aktualności zapewniają wsparcie fotografom i operatorom kamer, a także pasjonatom z całego świata, którzy korzystają ze sprzętu Canon.