XA10

Nowatorska kamera XA10 AVCHD o wyjątkowo niewielkich rozmiarach wyposażona została w profesjonalne rozwiązania technologiczne firmy Canon. Wyjątkowa funkcjonalność i wszechstronność umożliwia rejestrację obrazu i dźwięku o doskonałych parametrach.

Korzyści

  • Obiektyw wideo HD firmy Canon (10-krotne powiększenie, 30,4 mm, f/1,8)
  • Matryca HD CMOS Pro firmy Canon
  • Profesjonalny dźwięk
  • Wideo AVCHD, zapis do pamięci 64 GB lub na 2 gniazda SDXC
  • Tryb rejestracji w podczerwieni
  • Pełna ręczna regulacja
  • Ekran LCD 8,8 cm i wizjer EVF 0,6 cm
  • Dynamiczny optyczny stabilizator obrazu (OIS), zasilany stabilizator obrazu i funkcja Instant AF
  • Wszechstronność i możliwość rozbudowy

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon XA10

Obiektyw wideo HD firmy Canon


Jasny, szerokokątny obiektyw wideo HD firmy Canon (30,4 mm, f/1,8) dostarcza profesjonalnej jakości obraz. Wyposażony jest w bezwibracyjny, 10-krotny zoom optyczny o zmiennej prędkości, a także 8-listkową przysłonę zapewniającą bardziej atrakcyjny efekt bokeh.

Matryca HD CMOS Pro typu 1/3


Matryca HD CMOS Pro - opracowana i wyprodukowana przez firmę Canon na potrzebny profesjonalnych kamer - rejestruje obraz Full HD w natywnej rozdzielczości 1920x1080. Dzięki rozmiarowi pikseli 2,6-krotnie większemu niż w tradycyjnych matrycach CMOS dostarcza ona szerszy zakres dynamiczny i wyższą czułość.

Profesjonalny dźwięk


Profesjonalne opcje audio to m.in. 2 wejścia XLR, 3,5 mm gniazdo mikrofonowe i wbudowany mikrofon o niskim poziomie zakłóceń. Dźwięk nagrywany jest w dwukanałowym formacie Dolby Digital za pośrednictwem dowolnej kombinacji wejść.

64GB pamięci oraz dwa gniazda SDXC


Kamera XA10 nagrywa sygnał wideo Full HD AVCHD z prędkością do 24 Mb/s na wbudowaną pamięć flash o pojemności 64 GB. Funkcja nagrywania z przełączaniem dla dwóch gniazd na kartę pamięci SDXC umożliwia nieprzerwane filmowanie. Nagrywanie z użyciem dwóch gniazd umożliwia jednoczesny zapis tego samego materiału na dwóch kartach.

Tryb rejestrowania w podczerwieni


Model XA10 umożliwia nagrywanie w podczerwieni (IR) w rozdzielczości Full HD dla scen nocnych i w słabym świetle. Dostępne opcje koloru zielonego i białego umożliwiają dopasowanie do stylu projektu. Wyjątkowe powłoki Canon na obiektyw oraz wbudowany dyfuzor zapewniają czysty, ostry obraz na całym kadrze. Lampę IR umieszczono w uchwycie kamery.

Pełna ręczna regulacja


Pierścień ręcznej kontroli obiektywu umożliwia intuicyjne nastawianie ostrości. Pełna ręczna kontrola ekspozycji, przysłony, czasu otwarcia migawki i wzmocnienia jest możliwa za pośrednictwem dotykowego ekranu LCD. Niestandardowe przyciski i pokrętło sterowania nadają użytkownikowi pełną kontrolę nad kreatywnością.

Ekran LCD 8,8 cm i wizjer EVF 0,6 cm


Duży, umieszczony z boku ekran dotykowy LCD o przekątnej 8,8 cm (3,5 cala) i rozdzielczości 920 000 punktów umożliwia wygodne śledzenie ujęć. Monitor kształtu fali oraz funkcje wspomagania regulacji ostrości ułatwiają kadrowanie ujęć. Dostępny jest również wizjer elektroniczny o przekątnej 0,61 cm (0,24 cala) i rozdzielczości 260 000 punktów.

Dynamiczny optyczny stabilizator obrazu (OIS), zasilany stabilizator obrazu i funkcja Instant AF


Zaawansowany system dynamicznej optycznej stabilizacji obrazu firmy Canon oraz tryb zasilanego stabilizatora obrazu umożliwiają rejestrowanie stabilnych filmów. Funkcja Instant AF dba o idealną ostrość w każdym ujęciu.

Wszechstronność i możliwość rozbudowy


Wyjątkowo niewielka konstrukcja modelu XA10 zapewnia wszechstronność i możliwość rozbudowy - przystosowując się do dowolnych warunków. Uchwyt, na którym umieszczono przyciski start/stop oraz dźwignię kontroli zoomu, można zdemontować podczas filmowania w ciasnych pomieszczeniach. Dołączony jest również gwint do zamocowania filtru obiektywu oraz stopka akcesoriów.

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon XA10, jego cechach i możliwościach.

XA10 Oceny i recenzje

CPN.jpeg

Witryna Canon Professional Network

Inspiracje, edukacja, informacje o produktach i aktualności zapewniają wsparcie fotografom i operatorom kamer, a także pasjonatom z całego świata, którzy korzystają ze sprzętu Canon.