Canon PowerShot ZOOM

Canon PowerShot ZOOM w porównaniu do…

…smartfonów, kompaktowych aparatów z obiektywem zmiennoogniskowym i lornetek.
CANON POWERSHOT ZOOM

PowerShot ZOOM reprezentuje nowy styl aparatów firmy Canon. Ma długi obiektyw ukryty w niewielkiej obudowie i umożliwia przybliżenie ulubionych obiektów na nowe sposoby oraz rejestrowanie większej ilości szczegółów niż wiele smartfonów.

Mechanizm krokowej zmiany ogniskowej (100, 400 i 800 mm¹) dostępny w małej, nie większej niż mysz komputerowa obudowie zwiększa wygodę pracy z aparatem PowerShot ZOOM. Aparat jest niewielki i leży w dłoni wygodniej niż smartfon. Umożliwia rejestrowanie odległych obiektów na szczegółowych zdjęciach i filmach Full HD. Dzięki doskonałej łączności Wi-Fi i Bluetooth, wygodnemu ładowaniu przez port USB-C, zaawansowanej stabilizacji obrazu i imponującej funkcji serii zdjęć (10 kl./s) aparat doskonale nadaje się do rejestrowania rodzinnych zabaw, wydarzeń sportowych i obiektów przyrodniczych w ogrodzie, a tryb pełnej automatyki ułatwia obsługę urządzenia.

Zdjęcia zrobione aparatem PowerShot ZOOM

Zdjęcia zrobione aparatem PowerShot ZOOM

Zdjęcia zrobione aparatem PowerShot ZOOM

Duży zoom w kieszonkowej obudowie

Aparat PowerShot ZOOM przypomina kieszonkowy teleskop. Robi zdjęcia i nagrywa filmy Full HD przy użyciu krokowego mechanizmu zoomu (dwie ogniskowe optyczne: 100 i 400 mm). Z kolei 2-krotne powiększenie cyfrowe wydłuża ogniskową do 800 mm. Błyskawiczne przełączanie między dwiema ogniskowymi pozwala oglądać odległe obiekty bez konieczności odsuwania wzroku od zapewniającego bardzo wyraźny obraz wizjera, który jest bardzo użyteczny w świetle dziennym, ponieważ nie ma na nim odblasków (w przeciwieństwie do tego, co widzimy na ekranach telefonów).

Następnym razem, gdy zechcesz uwiecznić odległe obiekty, zostaw telefon w kieszeni. Smartfony – choć są w stanie osiągać doskonałe rezultaty w przypadku bliskich obiektów – często nie zapewniają odpowiedniej jakości w przypadku bardziej odległych obiektów. Niektóre smartfony mogą – według deklaracji producentów – zapewniać duże możliwości powiększania, ale ze względu na smukłą obudowę muszą wykorzystywać połączenia alternatywnych technologii, takich jak zoom cyfrowy i zoom hybrydowy, oraz złożoną konstrukcję optyczną do rejestrowania obrazów i filmów z dużej odległości. W efekcie skuteczność stabilizacji obrazu jest ograniczona, a w większości przypadków jakość obrazu odbiega od tego, co zapewnia aparat wyposażony w oryginalny obiektyw firmy Canon.

Aparatu PowerShot Zoom można wygodnie używać jedną ręką. Nie trzeba decydować o wyborze aplikacji do przechwytywania na smartfonie ani używać dwóch palców w celu zmiany powiększenia pod kątem określonego ujęcia. Zmniejsza to ryzyko przegapienia wyjątkowych wydarzeń. Aparat PowerShot ZOOM eliminuje zbędne czynności i pozwala uwieczniać ulotne chwile.

Smartfon można trzymać w kieszeni – aparat PowerShot ZOOM też się tam zmieści. Jest lekki i mały, więc nie obciąża właściciela tak jak zwykły aparat. Dostarczony w zestawie pasek na nadgarstek ułatwia pracę z aparatem. Gdy będziesz gotowy do udostępniania materiałów, możesz bez problemów połączyć się z aplikacją Canon Connect.

CANON POWERSHOT ZOOM

Pobieranie zdjęć za pomocą aplikacji Canon Camera Connect w zgodnym smartfonie zwiększa elastyczność pracy w kontekście udostępniania zdjęć w serwisach społecznościowych.

Mniejsza, lżejsza i prostsza alternatywa dla kompaktowego aparatu z obiektywem zmiennoogniskowym

Aparaty podróżne z obiektywem zmiennoogniskowym mają bardzo duży teleobiektyw i cechuje je doskonała jakość obrazu, ale z powodu większego rozmiaru i większej wagi nie zawsze są praktyczne – a wiele z nich nie mieści się w kieszeni. Gdy nie chcesz nosić ze sobą zbędnego sprzętu lub potrzebujesz czegoś bardzo dyskretnego, skutecznie uwieczniającego wyjątkowe chwile, postaw na aparat PowerShot ZOOM – jest szybki i umożliwia przybliżanie odległych obiektów i szczegółów. Wystarczy go włączyć, skadrować ujęcie i nacisnąć spust migawki. Nie ma tu skomplikowanych opcji menu, jest za to prosty układ przycisków.

CANON POWERSHOT ZOOM

Szybkość to cecha, która wyróżnia aparat PowerShot ZOOM. Ponieważ działa w trybie pełnej automatyki, wystarczy skadrować ujęcie i nacisnąć spust migawki bez konfigurowania optymalnych ustawień. Całą pracę wykonuje wydajny procesor DIGIC 8 aparatu. Dzięki temu można cieszyć się chwilą i rejestrować niezwykle szczegółowe zdjęcia i filmy Full HD, korzystając z 12-megapikselowej matrycy CMOS. Tryb serii zdjęć (10 kl./s) doskonałe sprawdza się w przypadku zwierząt i bawiących się dzieci – nic nie zakłóca ich spokoju ani w parku, ani w domu.

Potężny jak lornetka, ale o wiele bardziej uniwersalny

Osoby, które rozważają zakup jednej z niesamowitych lornetek Canon z funkcją stabilizacji obrazu, powinny wiedzieć, że aparat PowerShot ZOOM zapewnia porównywalne powiększenie, a dodatkowo umożliwia fotografowanie, filmowanie w jakości Full HD i korzystanie z dodatkowych funkcji – dzięki temu jest to niezbędny sprzęt podczas pobytu na świeżym powietrzu. Na przykład możesz połączyć się z telefonem, aby dodać znacznik geograficzny do zdjęcia zrobionego w plenerze, a nawet udostępnić podgląd obrazu na żywo, tak aby inni mogli zobaczyć to, co widzisz. Dzięki temu możesz cieszyć się chwilą i robić szczegółowe zdjęcia. Ponadto możesz od razu udostępniać uwiecznione wspomnienia. Aparat idealnie nadaje się do obsługi szkolnych zawodów sportowych, okazjonalnego obserwowania dzikich zwierząt oraz nagrywania ulotnych chwil z udziałem ptaków i ogrodowej fauny/flory. Jest szybki i lekki. Obsługuje trzy ogniskowe, które można szybko przełączać, a jego uruchomienie trwa bardzo krótko, więc można robić spontaniczne zdjęcia.

PowerShot ZOOM
Mężczyzna nawiązuje połączenie i udostępnia obrazy zrobione aparatem Canon PowerShot ZOOM w swoim telefonie

Wnioski

Jak już wiesz, aparat PowerShot ZOOM generuje obraz o wyższej jakości niż większość smartfonów, a w przeciwieństwie do lornetek pozwala uwieczniać wydarzenia, których jesteśmy świadkami. Łączy się z telefonem i przybliża uwieczniane obiekty w nowy, ekscytujący sposób, więc można być uczestnikiem wydarzeń, a jednocześnie je uwieczniać. Dzięki łatwym w obsłudze funkcjom i szybkiemu uruchamianiu jest to idealny kieszonkowy teleskop, który zawsze będziesz mieć pod ręką.

Podsumowanie zalet

• 3-stopniowy zoom z dużym powiększeniem optycznym2 pozwala uchwycić przebieg zdarzeń nawet z odległości kilkuset metrów.
• Nagrywaj w jakości Full HD lub rób zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. Rezultaty będą znakomite dzięki 4-osiowemu optycznemu stabilizatorowi obrazu, a stabilizacja obrazu typu Powered przyczyni się do zmniejszenia zmęczenia oczu wpatrzonych w wizjer o rozdzielczości 2,36 Mpix.
• Funkcja zapisu 10 klatek na sekundę pozwala rejestrować dynamiczne wydarzenia w świecie przyrody, np. pracę skrzydeł ptaka w locie.
• Dzięki niewielkim rozmiarom, możliwości ładowania przez złącze USB-C3 i długiemu czasowi pracy urządzenie doskonale nadaje się do uwieczniania wyjątkowych zdarzeń rodzinnych lub dzikich zwierząt.
• Dzięki funkcji pełnego automatycznego sterowania urządzenie jest proste w obsłudze i pozwala przybliżać świat. Jasny wizjer zapewnia wyraźny obraz i umożliwia łatwą zmianę podstawowych ustawień w prostym menu.
• Udostępniaj podgląd na żywo z urządzenia i uwieczniaj wspomnienia dzięki aplikacji Canon Camera Connect. Łącz się z siecią Wi-Fi i dodawaj do zdjęć geoznaczniki dzięki łączności Bluetooth® 4 ze smartfonem.

Powiązane produkty

  1. Podane ogniskowe przeliczono na format 35 mm.
  2. Współczynniki powiększenie to 1,2x/4,8x/9,6x przy odpowiednio 100/400/800 mm. Podane ogniskowe przeliczono na format 35 mm. Wartość 800 mm to efekt 2-krotnego zoomu cyfrowego w przypadku ogniskowej optycznej 400 mm.
  3. Z aparatem nie jest dostarczana ładowarka. Minimalne wymagania w zakresie ładowania: źródło zasilania zgodne ze standardem USB PD (co najmniej 5 V i 1,5 A) z wyjściem USB typu C, podłączone za pomocą dostarczonego kabla USB z dwoma złączami typu C. Podczas filmowania lub fotografowania zasilany jest tylko aparat. Akumulator nie jest ładowany. Czas ładowania za pomocą modelu Canon PD-E1 wynosi około 1 godz. i 50 minut.
  4. Urządzenie wyposażone w niskoenergetyczną technologię Bluetooth®. Znak słowa i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, a wykorzystanie ich przez firmę Canon Europe Ltd. odbywa się na mocy licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich prawnych właścicieli. Wi-Fi® jest zastrzeżonym znakiem towarowym stowarzyszenia Wi-Fi Alliance.
    Znak słowa i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, a wykorzystanie ich przez firmę Canon Inc. odbywa się na mocy licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich prawnych właścicieli.