4K vs HD page

Film 4K czy film Full HD?
Omówienie dostępnych opcji

Poznaj różnice między jakością 4K a jakością Full HD, aby wybrać właściwe urządzenie.

Świadomy wybór

Wszystkie niezbędne informacje o standardach 4K i Full HD – od rozdzielczości obrazu i przechowywania danych po edycję i odtwarzanie.

Rozdzielczość obrazu

Film w jakości 4K – znanej również jako 4K UHD – ma czterokrotnie większą rozdzielczość niż materiał 1080p Full HD, czyli 3840 × 2160 pikseli. Dzięki temu można rejestrować o wiele więcej szczegółów niż w przypadku filmowania w jakości Full HD.

Image resolution

Przechwytywania danych i przesyłanie strumieniowe

W przypadku filmów 4K jest rejestrowana większa ilość danych, więc nagrania o tej samej długości będą wymagały użycia większej karty pamięci o dużej szybkości transmisji, a także szybszego połączenia internetowego do strumieniowego przesyłania danych. Pliki z filmami w jakości Full HD są mniejsze i doskonale nadają się do łatwego przesyłania i strumieniowania treści online.

Data capture and streaming

Przechowywanie danych i edycja

Przechowywanie dodatkowych danych podczas fotografowania w jakości 4K może wymagać użycia bardziej pojemnego dyski twardego. Warto też korzystać z bardziej wydajnego komputera, aby proces edycji przebiegał sprawniej.

Storage and editing

Kreatywność

Dzięki jakości 4K możesz cieszyć się dużą swobodą twórczą, na przykład powiększać, przesuwać kadr i kadrować nagrania nawet o 200% i nadal uzyskiwać filmy w rozdzielczości Full HD. Dzięki temu aparat jest idealny dla miłośników filmowania i kreatywnych nagrań.

Creativity

Wszechstronny

Aparaty firmy Canon, które rejestrują filmy w jakości 4K, mogą także nagrywać w standardzie Full HD, dzięki czemu możesz wybrać rozdzielczość filmu dostosowaną do każdego projektu.

Versatility

Odtwarzanie

Prawdziwy efekt i najdrobniejsze szczegóły jakości 4K można docenić, oglądając nagrania na telewizorze 4K. Nawet jeśli nie masz jeszcze telewizora 4K, wybierając urządzenie nagrywające 4K, przygotujesz się na spotkanie z niesamowitą szczegółowością obrazu, której doświadczysz po zmianie telewizora bardziej zaawansowany model.

Blocks Playback

Nadal potrzebujesz pomocy?

Dowiedz się więcej o kamerach wideo z serii LEGRIA HF-G i porównaj obiektywy uniwersalne z obiektywami wymiennymi.