Przewaga dzięki technologii

Colorwave300


CK+ Centrum Ksero i Studio Reklamy z Wałcza to przedsiębiorstwo świadczące usługi w zakresie druku cyfrowego, kserografii oraz przygotowania materiałów reklamowych. Klientami firmy są przede wszystkim detaliści oraz osoby prowadzące własną działalność w branży architektonicznej i projektowej. Oferując kompletny zakres usług poligraficznych na rynku lokalnym, firma planuje rozwój w kierunku produkcji materiałów dla branży reklamowej na terenie całego regionu.


Wyzwania biznesowe


Założycielem i właścicielem firmy jest Michał Śmist, który od 10 lat konsekwentnie inwestuje w jej rozwój. Od momentu założenia  przedsiębiorstwa w 2004 roku, trzykrotnie zmieniało ono siedzibę, zawsze na lokal o większym metrażu. Ostatnia przeprowadzka, niemal dokładnie w 10. rocznicę działalności, podyktowana była zakupem trzech nowych maszyn firmy Canon – kolorowego, wielkoformatowego urządzenia wielofunkcyjnego Océ ColorWave 300, czarno-białego plotera Océ PlotWave 360 oraz składarki Océ 940. - W tym momencie oferujemy pełen zakres usług kserograficznych, od druku i skanowania, przez bindowanie i wydruki większych formatów, aż po oprawę obszernej dokumentacji czy profesjonalne składanie grafik. Po zakupie nowych urządzeń staliśmy się praktycznie bezkonkurencyjni w regionie. Możemy wykonywać wszystkie usługi na miejscu, przez co i my, i nasi klienci oszczędzamy czas i pieniądze, otrzymując wydruki w doskonałej jakości – mówi Michał Śmist.


Dotychczas wałeckie CK+ Centrum Ksero i Studio Reklamy korzystało z monochromatycznego plotera i skanera innego producenta, jednak zakres wykonywanych prac oraz ich jakość pozostawiały wiele do życzenia. O nowych urządzeniach przedstawiciel firmy mówi wprost: – Urządzenia Canon się nie zacinają, nie mają przestojów, a zlecone wydruki, wychodzą dokładnie tak, jak chcemy. Z poprzednim urządzeniem mieliśmy wiele problemów, maszyna często się zacinała, co obniżało komfort pracy.


Zakup urządzeń Canon pozwolił stworzyć kompleksowo wyposażony punkt usługowy, dzięki czemu CK+ Centrum Ksero i Studio Reklamy jest teraz w stanie realizować niemal wszystkie usługi poligraficzne na miejscu. – Do tej pory zlecenia na wydruki kolorowe musieliśmy zamawiać u innych dostawców, co wydłużało czas realizacji do 3 dni i znacząco podnosiło cenę.


Nowe maszyny pozwoliły również obrać nowy kierunek biznesowy, który wiązał się ze wzrostem zamówień na wydruk wielkoformatowych plakatów. – Odnotowaliśmy duży popyt na druk pojedynczych plakatów z terminem realizacji „na wczoraj”. Do wydruku plakatów CK+ wykorzystuje 130-gramowy papier Océ.


Zastosowane rozwiązanie


Zakup aż trzech nowych urządzeń Canon pozwolił w pełni wyposażyć CK+ Centrum Ksero i Studio Reklamy. Oczywiście wybór tak zaawansowanego technologicznie sprzętu wymagał dobrego rozeznania rynku i porównania oferty kilku producentów. Ostatecznie o wyborze konkretnych urządzeń zadecydowały liczne korzyści, których nie gwarantowali inni producenci. Istotną kwestią była pozycja rynkowa producenta oraz rozbudowana sieć obsługi serwisowej: – Bardzo ważna była dla mnie opinia kolegów z branży, którzy najczęściej wymieniali właśnie markę Canon – stwierdza Michał Śmist. – Pomyślałem, że skoro Canon jest liderem rynku, firma musi mieć bardzo dobrze rozwinięty serwis, a więc wszystkie usługi naprawcze są wykonywane bezpośrednio przez nich. Inne firmy często zlecają usługi naprawcze zewnętrznym podwykonawcom, co nie zawsze przekłada się na jakość. Chcieliśmy uniknąć takich sytuacji – dodaje Śmist.


Kolejnym kryterium, którym kierował się Michał Śmist był zakup urządzenia przyjaznego w obsłudze i na tyle funkcjonalnego, aby większe zlecenia było można wykonywać na miejscu i w bardzo dobrej jakości. – Nasi klienci teraz już wiedzą, że w jednym miejscu mogą wydrukować plakat A2, zrobić ksero czy zeskanować wielkoformatowy projekt niemal od ręki. To z pewnością duży krok naprzód w kierunku budowania z nimi długofalowych relacji – zauważa właściciel CK+.


Michał Śmist nie spoczywa na laurach i stale myśli o rozwijaniu oferty firmy. W najbliższym czasie planuje wprowadzenie dodatkowych produktów i rozwiązań, tym razem ściśle nastawionych na potrzeby klientów z branży reklamowej. – Kolejnym kierunkiem jest rozwój naszego parku maszyn o urządzenia do wykonywania szerokiej gamy usług dla branży reklamowej i skierowanie oferty do klientów z całego regionu – mówi Śmist. I dodaje: - Potrzeby poligraficzne i reklamowe usługobiorców bardzo często się ze sobą łączą – klienci korzystający z usług drukarskich często pytają o możliwość skorzystania z usług reklamowych i odwrotnie – osoby, które korzystają z usług reklamowych chcą mieć możliwość wykonania w tym samym miejscu prac poligraficznych.


Czy CK+ planuje zakup kolejnych maszyn od firmy Canon? – Naturalnie. Jestem bardzo zadowolony z ich usług, dlatego w pierwszej kolejności z pewnością przyjrzę się rozwiązaniom oferowanym przez tego producenta – podsumowuje Śmist.

http://ckplus.pl/

 

 

Znaczenie druku: Clive Booth